KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Kurs kursowi nierówny, czyli dlaczego jedna waluta ma wiele cen

Mówi się, że produkt wart jest tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. W przypadku walut należy jednak dodać, że ich cena zależy również od tego kto i Read more
Wyzwanie 520 zł bez wysiłku w rok [DARMOWY FORMULARZ DO WYDRUKU Ekantor.pl]

Wyzwanie: 520 zł bez wysiłku w rok [DARMOWY FORMULARZ DO WYDRUKU]

Mówią: grosz do grosza a będzie kokosza. Co prawda nie wiemy, kto jako pierwszy wypowiedział te słowa, ale wiemy, że miał 100% racji. Bo kwota, za którą możesz kupić kawę Read more

Komentarz walutowy 08.08.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W dzisiejszym kalendarzu makro nie było danych, mogących mieć znaczący wpływ na rynek walutowy. W związku z czym pozostał on pod wpływem odczytów z zeszłego tygodnia. Optymistyczna sytuacja na rynku pracy w USA umocniła dolara, natomiast polska waluta utrzymuje wypracowaną wcześniej pozycję.

 

Rosną oczekiwania wobec Fed

Piątkowe odczyty dotyczące zatrudnienia w Stanach Zjednoczonych zaskoczyły pozytywnie inwestorów i wzmogły ich oczekiwania wobec reakcji ze strony Fed. Dzisiejsze, silniejsze od prognozowanych dane, o produkcji przemysłowej w Niemczech, a także słowa członka zarządu Fed – Jerome’a Powella – mówiące o stopniowym wprowadzaniu podwyżek stóp procentowych, ostudziły nieco nastroje towarzyszące dolarowi i sprawiły, że średnia wartość EUR wyniosła dziś 1,10 USD.

EUR/USD

EUR, USD, kurs euro, kurs dolara, dolar, euro

Źródło: biznes.pl

Szanse na wzrost kursu złotego

Korzystne informacje docierające zza oceanu umocniły złotego w parze z euro. W piątek poznamy wiele kluczowych danych z Polski, które pozwolą zobrazować kondycję gospodarki. W przypadku, gdy okażą się one pozytywne, nie można będzie wykluczyć dalszej aprecjacji polskiej waluty, co będzie również skutkiem zmniejszającej się niepewności politycznej. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,27 PLN.

EUR/PLN

EUR,PLN, euro, złoty, kurs euro

Źródło: biznes.pl

Dolar w potrzasku

Zwiększające się oczekiwania inwestorów, wobec zmiany w prowadzeniu polityki pieniężnej przez Fed, wspierają dolara. Z drugiej strony towarzyszący działaniom banku centralnego Stanów Zjednoczonych brak zdecydowania, nie pozwala amerykańskiej walucie wykonać silniejszego ruchu w parze z PLN. Dodatkowo oddziaływające na złotego czynniki lokalne są na tyle silne, że kurs wciąż utrzymuje się poniżej granicy 3,90. Wobec powyższego średnia wartość dolara została dziś utrzymana na poziomie 3,86 PLN.

USD/PLN

USD, PLN, kurs dolara, dolar, złoty

Źródło: biznes.pl

Frank wciąż słaby

Zmniejszający się dystans pomiędzy frankiem szwajcarskim, a złotówką jest przede wszystkim skutkiem przedstawionej w zeszłym tygodniu propozycji Kancelarii Prezydenckiej dotyczącej pomocy dla osób spłacających kredyty hipoteczne we frankach. Pomysł okazał się mniej obciążający dla banków, niż poprzedni w związku z czym spotkał się z aprobatą ze strony rynku. Średnia wartość CHF osiągnęła dziś 3,93 PLN.

CHF/PLN

CHF, PLN, frank szwajcarski, złoty, kurs franka

Źródło: biznes.pl

Funt pod presją

W zeszłym tygodniu Bank Anglii zdecydował się na obniżkę stóp procentowych do wartości 0,25%. Jest to pierwszy taki krok w polityce pieniężnej Wielkiej Brytanii od siedmiu lat, jednak może się okazać, że nie ostatni. Jeszcze w tym roku może dojść do kolejnych obniżek. Takie działanie mocno osłabia funta, jednak według słów prezesa BoE Marka Carneya spadek kursu brytyjskiej waluty może pomóc w zneutralizowaniu skutków Brexitu. Dziś średnia wartość funta wyniosła 5,03 PLN.

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty, kurs funta

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

08.08.2016 15:45
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000