KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

euro, kurs euro

Czas na euro?

W piątek wieczorem doszło do wzmożonej aktywności euro, w wyniku której kurs EUR/USD sięgnął wartości 1,07, natomiast EUR/PLN na otwarciu nowego tygodnia wykazał 4,34. Ruch ten został wywołany doniesieniami z Read more
kantor na lotnisku, wymiana walut, kantor, Ekantor.pl

Kurs walut na lotnisku – sprawdź zanim stracisz

Ile kosztuje funt, a ile euro? To zależy. Przede wszystkim od tego, kogo zapytamy. Czekając na samolot lub przylatując do kraju bez złotówki w portfelu, może być już jednak za Read more

Cło, ECB i payrolls. Komentarz walutowy 09.03.2018


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W USA cła importowe na stal i aluminium stały się rzeczywistością, a w strefie euro opadają emocje po wczorajszej konferencji Mario Draghiego – w takiej atmosferze rozpoczyna się ostatni dzień tygodnia na rynku walutowym. Dziś kluczową pozycją w kalendarzu jest publikacja danych z amerykańskiego rynku pracy.

 

USA: sytuacja na rynku pracy

O godzinie 14:30 opublikowane zostaną payrollsy, czyli comiesięczne dane o sytuacji na rynku pracy w Stanach Zjednoczonych. Opublikowany w środę raport ADP szacujący zmianę zatrudnienia przed oficjalnymi odczytami zaprezentował się powyżej oczekiwań. Nie oznacza to jednak, że znajdzie on odzwierciedlenie w dzisiejszej publikacji. Z punktu widzenia inwestorów najwięcej zainteresowania wzbudzać będzie dynamika płac.

 

Donald Trump wprowadził cło na stal i aluminium

Słowa zamieniły się w czyn. Przez cały tydzień rynek zastanawiał się jak bardzo Donald Trump zdeterminowany jest w kwestii wprowadzania ceł importowych. Odejście jednego z jego doradców pokazało, że bardzo. Tuż przed weekendem cło na stal i aluminium importowane do USA stało się rzeczywistością.

 

Wczorajsze stanowisko ECB

W czwartek zakończyło się posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Zmian niewiele. ECB przede wszystkim wycofało się ze stanowiska gotowości do zwiększenia programu skupu obligacji, co początkowo zostało odebrane jako czynnik umacniający euro. Konferencja z udziałem Mario Draghiego okazała się jednak po raz kolejny “gołębia”, a to sprawiło, że kurs EUR/USD odnotował spadek.

 

Wydarzenia gospodarcze:

08:00 Produkcja przemysłowa – Niemcy

10:30 Bilans handlu zagranicznego (GBP) – Wielka Brytania

10:30 Wyniki produkcji przemysłowej – Wielka Brytania

14:30 Sytuacja na rynku pracy – USA

18:45 Wystąpienie szefa Fed z Chicago (Charles Evans) – USA


cele informacyjne komentarz walutowy

09.03.2018 10:25
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000