KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

dźwignia finansowa

Jak działa dźwignia finansowa?

Umiejętne inwestowanie w surowce naturalne, giełdę czy przedsiębiorstwa jest trudne. Wiele osób albo zdaje się na fachowych doradców, albo w ogóle nie zabiera się za poważniejsze inwestycje niż założenie lokaty. ... Czytaj całość

Czy na pewno dobrze znasz PayPala?

Każdy, kto korzysta z PayPal wie, do czego służy ten serwis i jak działa. Jednak nie wszyscy jego użytkownicy wiedzą, że i w tym przypadku należy się przyjrzeć z bliska ... Czytaj całość

Komentarz walutowy 09.08.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wtorek na rynku walutowym upływa w spokojnej, wakacyjnej atmosferze. Na ważniejsze publikacje inwestorzy będą musieli poczekać do czwartku. Waluty podążają więc zgodnie z wyznaczonym pod koniec zeszłego tygodnia torem.

 

Spokój w parze EUR/USD
Dzisiejsza sesja nie przynosi żadnych, znaczących odczytów, które mogłyby zmienić relację w parze EUR/USD. Piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy zapewniły wzrost kursu dolara, jednak od wczoraj sytuacja ustabilizowała się. Dopiero w czwartek i piątek można się spodziewać danych, które będą mogły zwiększyć wahania w tej parze. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,10 USD.
EUR/USD

EUR,USD, euro, dolar, kurs euro, kurs dolara, dolar, euro

Źródło: biznes.pl

PLN czeka na piątkowe odczyty
Korzystne czynniki lokalne silnie wspierają polską walutę, która kontynuuje tendencję wzrostową względem euro. Sytuacja taka może utrzymać się do końca tygodnia, kiedy to mają się pojawić dane o kondycji polskiej gospodarki, a wśród nich odczyty PKB za II kwartał, jeżeli okażą się one optymistyczne, można się będzie spodziewać dalszego wzrostu kursu złotego. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,26 PLN.
EUR/PLN

EUR,PLN, euro, złoty, kurs euro

Źródło: biznes.pl

Oczekiwania wobec Fed
Ujawnione w piątek dane dotyczące zatrudnienia w Stanach Zjednoczonych okazały się zaskakująco dobre. Natomiast w czwartek zostanie podana ilość złożonych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA, jeżeli raport okaże się pozytywny to apetyt na podwyżki ze strony Fed wzrośnie. Hamujące dla dolara okazują się jednak słowa Jerome’a Powella – członka zarządu centralnego banku Stanów Zjednoczonych, który uważa, że podwyżki będą wprowadzane stopniowo. W związku z powyższym średni kurs dolara osiągnął dziś 3,84 PLN
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty, kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Złoty wciąż silny
Zniwelowanie, ciążącego nad polską walutą ryzyka, związanego z ustawą o kredytach hipotecznych pozwoliło na silną aprecjację złotego w parze z frankiem szwajcarskim. Inwestorzy stali się przychylniejsi polskiej walucie, więc można mieć nadzieję na to, że w przypadku gdy piątkowe dane z kraju okażą się pozytywne, złoty nadal będzie zyskiwał na sile. Średnia wartość franka szwajcarskiego wyniosła dziś 3,90 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, kurs franka, złoty, frank szwajcarski

Źródło: biznes.pl

Wyprzedaż funta
Dziś zostały podane kolejne dane dotyczące kondycji brytyjskiej gospodarki. Wartość -12,41 bilansu handlu zagranicznego, jest najniższą w historii tego kraju. Natomiast dynamika produkcji przemysłowej Wielkiej Brytanii okazała się zgodna z oczekiwaniami. Takie informacje naraziły funta na kolejne spadki kursu. Dodatkowo nad tą waluta wciąż ciąży widmo dalszych obniżek stóp procentowych ze strony BoE. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,98 PLN.
GBP/PLN

GBP,PLN, funt, złoty, kurs złotego, kurs funta

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

09.08.2016 15:36
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000