KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

blog, dziecko, telefon, aplikacje, smartfon, Ekantor.pl

Top 7 aplikacji na Androida, które powinien mieć każdy rodzic

Opieka na dzieckiem nie jest łatwa. Na szczęście współczesna technologia przychodzi z pomocą młodym rodzicom, a często wręcz ratuje im życie! Zobacz co dobrego niosą ze sobą aplikacje dla młodych Read more
Beżowa Księga - przydatny do analizy ekonomicznej raport o stanie gospodarki USA

Beżowa Księga – przydatny do analizy ekonomicznej raport o stanie gospodarki USA

Beżowa Księga to specjalny raport o stanie gospodarki Stanów Zjednoczonych publikowany 8 razy w roku, na podstawie danych z 12 różnych dystryktów USA. Publikacja Beżowej Księgi następuje na 2 tygodnie Read more

Komentarz walutowy 1.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

W najbliższych dniach inwestorzy nie będą mogli narzekać na brak emocji na rynku walutowym. Dzisiejsze publikacje indeksu PMI przyniosły zmiany w wycenie głównej pary walutowej. Złoty natomiast zdecydowanie umocnił się wobec wszystkich walut.

Słabszy początek miesiąca dolara

Ten tydzień zdecydowanie będzie zdominowany przez publikację danych makroekonomicznych. Zaczęliśmy od indeksu PMI dla przemysłu w Chinach oraz Strefie Euro. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku niestety nie możemy mówić o ożywieniu sektora przemysłowego. Główna para EUR/USD w związku z tymi danymi obrała kierunek wzrostu, który może zostać załamany po publikacji danych z USA. Istnieje prawdopodobieństwo, że mogą one umocnić dolara. Patrząc jednak po wskaźnikach z ubiegłego miesiąca – może być różnie. Uczestnicy rynku w najbliższych dniach będą mieli co analizować, ponieważ kalendarium wydarzeń ekonomicznych pęka w szwach. Najważniejsze dla dolara – czyli prezentacja raportu z rynku pracy – tradycyjnie w piątek. Średni kurs euro podczas dzisiejszej sesji wyniósł – 1,08 USD.

EUR/USD

średni kurs dolara w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

Dobry dzień naszej waluty

Niespełna miesiąc zajęło złotemu na parze z euro powrót do poziomu sprzed decyzji agencji S&P o obniżeniu Polsce ratingu. Podczas dzisiejszych notowań kurs euro zszedł z poziomu 4,42 do 4,39. Publikacja indeksu PMI zarówno dla Niemiec jak i Strefy Euro nie wypadła zbyt dobrze. W obu przypadkach mamy do czynienia ze spadkiem aktywności sektora przemysłowego. Dziś na tę parę na pewno będzie miało jeszcze wpływ wystąpienie publiczne Mario Draghiego. Inwestorzy w jego wypowiedzi będą doszukiwać się informacji odnośnie dalszych planów wobec polityki monetarnej Strefy Euro, które prawdopodobnie zostaną wcielone w życie już podczas marcowego posiedzenia.

EUR/PLN

Średni kurs euro w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1092,profile-wykresy.html

Złoty podąża w kierunku 4zł

Złoty umocnieniem zaczyna również miesiąc na parze z dolarem. Sesja rozpoczęła się od wartości 4,08. Im dalej podążamy za kursem USD/PLN tym bardziej schodzimy w dół, aż do 4,04. Jeśli uda się przebić ten poziom to jest szansa, że PLN pozostanie na nim trochę dłużej niż jeden dzień. Dzisiejsze dane makro ze Stanów Zjednoczonych mogą jednak pokrzyżować te plany. Jak na razie nasza waluta powoli, ale systematycznie dąży do wartości 4,00. Średni kurs dolara wynosił dziś 4,03 PLN.

USD/PLN

kurs dolara w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Frank szwajcarski w końcu tańszy

Dzisiejsza wartość franka szwajcarskiego na pewno ucieszy kredytobiorców zadłużonych w tej walucie. CHF kontynuuje rozpoczęty w zeszłą środę trend spadkowy. Poniedziałkowe umocnienie złotego rozpoczęło się po godzinie 10:00. Wtedy dopiero ze stabilnego poziomu 3,98 nastąpił spadek chwilowo nawet do 3,94. Z racji tego, że szwajcarska waluta jest wrażliwa na wszelkie wydarzenia lokalne, jeszcze dziś na tej parze mogą wystąpić nieznaczne wahania, których powodem będzie wystąpienie Mario Draghiego w parlamencie. Po dzisiejszej publikacji indeksu PMI dla przemysłu prezes EBC zapewne powtórzy wszystko to, o czym wspominał podczas ostatniego posiedzenia, ale zapewne z większą stanowczością i przekonaniem w głosie. Średni kurs franka podczas dzisiejszej sesji wyniósł 3,95 PLN.

CHF/PLN

średni kurs franka w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html


cele informacyjne komentarz walutowy

01.02.2016 15:30
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000