KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

blog, komentarz, AC, karting, Ekantor.pl

Kartingowy komentarz walutowy teamu ACR

Rynek walutowy potrafi być bardzo trudnym torem, co jednak nie oznacza, że nie można nauczyć się po nim poruszać. Drogowskazami, które pozwolą dojechać do mety bez podejmowania zbędnego ryzyka, są Read more
kursy walut, analiza finansowa, komentarze walutowe

Czym jest średni kurs NBP?

Osoby często wyjeżdżające za zagranicę lub utrzymujące aktywne kontakty handlowe z przedsiębiorstwami spoza rynku krajowego potrzebują regularnej informacji o kursie walutowym. Jednym z jej najlepszych źródeł są publikowane przez banki Read more

Komentarz walutowy 1.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Wtorkowe notowania walut były głównie pod wpływem licznych publikacji indeksów PMI. Inwestorów najbardziej rozczarowały dane z Chin.

Super wtorek i dane PMI

Amerykańska waluta po wczorajszym umocnieniu wobec euro, dziś zwolniła tempo. Kurs EUR/USD poruszał się w przedziale 1,0856-1,0890. Szansa na kontynuację trendu spadkowego przez dolara nadal istnieją. Jeśli opublikowane popołudniu indeksy PMI i ISM dla przemysłu okażą się lepsze od zakładanych. Nastroje na rynku finansowym uległy lekkiej poprawie po wczorajszej informacji Chińskiego Banku Centralnego o obniżeniu stopy rezerw obowiązkowych. Takie działanie ma na celu ożywienie gospodarki tego państwa. Niestety w parze z tymi działaniami nie poszedł odczyt indeksu PMI dla przemysły, który okazał się dużo gorszy od oczekiwań. Oprócz licznych publikacji makro dziś w USA jest jeszcze jedno ważne wydarzenie to tzw. „Super wtorek”, czyli prezydenckie prawybory w 11 stanach. Prawdopodobnie to właśnie dziś zostanie wyłonionych dwóch kandydatów, który w listopadowych wyborach będą się ubiegać o fotel prezydencki. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,08 USD.

EUR/USD

dzisiejszy kurs euro w kantorze internwtowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

Złoty coraz bliżej poziomu z początku roku

Dzisiejszy odczyt indeksu PMI dla Strefy Euro okazał się gorszy od tego, który został opublikowany dla Polski. Pomogło to naszej walucie umocnić się wobec wspólnej waluty. Z poziomu 4,34 udało się jej zejść na chwilę nawet do 4,32. Mimo ostatnich pozytywnych sygnałów nastrój na rynkach finansowych nadal jest zmienny i istnieje prawdopodobieństwo, że kurs euro może powrócić jeszcze w okolice wartości 4,45. Niemniej nasza waluta bardzo powoli, ale zbliża się do poziomu z początku roku. Średni kurs wspólnej waluty wyniósł 4,33 PLN.

EUR/PLN

dzisiejszy kurs euro w kantorze internwtowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1092,profile-wykresy.html

Dolar broni się przed osłabieniem

Notowania złotego na parze z dolarem zdecydowanie różniły się od tych wobec euro. Spore wahania na parze USD/PLN wynikały z jednej strony z dobrych danych dla Polski, a z drugiej niecierpliwości inwestorów związanej z publikacją danych z USA. Teraz to właśnie od nich zależy to, jaką decyzję na najbliższym posiedzeniu podejmie Fed. Zanim to jednak nastąpi poznamy jeszcze serię wskaźników, m.in. raport z sytuacji na rynku pracy, który zostanie zaprezentowany w ten piątek. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,98 PLN.

USD/PLN

kurs dolara w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Mieszane dane

Notowania franka szwajcarskiego dziś również uległy mocniejszym wahaniom. Prawdopodobnie przyczyną tego były zróżnicowane dane makro. Z jednej strony CHF otrzymał dobrą informację o wzroście indeksu PMI dla przemysłu, a z drugiej nie do końca zadowalające wartości sprzedaży detalicznej. Jutro szwajcarska waluta będzie miała szansę umocnić swoją pozycję dzięki publikacji PKB za IV kwartał – prognozy są obiecujące.  Średni kurs franka wyniósł dziś 3,99 PLN.

CHF/PLN

dzisiejsze nototwania franka szwajcarskiego

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

 


cele informacyjne komentarz walutowy

01.03.2016 14:59
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000