KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Sknera – być czy nie być, czyli jak oszczędzać wydając pieniądze?

Pragniemy pieniędzy - nie ma co tego ukrywać - ale równocześnie boimy się, że odkładając każdą złotówkę życie ucieknie nam przez palce. Nie można tego wykluczyć. Coraz modniejsze staje się Read more
UE, Unia Europejska,

Polexit – czy Polska ma plan ewakuacji?

Brexit staje się teraźniejszością, natomiast Frexit i Nexit możliwością. W mediach zaczęło się jednak pojawiać jeszcze jedno hasło - Polexit. Według zapewnień Jarosława Kaczyńskiego nie ma scenariusza, który zakładałby odejście Read more

Komentarz walutowy 1.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Wtorkowe notowania walut były głównie pod wpływem licznych publikacji indeksów PMI. Inwestorów najbardziej rozczarowały dane z Chin.

Super wtorek i dane PMI

Amerykańska waluta po wczorajszym umocnieniu wobec euro, dziś zwolniła tempo. Kurs EUR/USD poruszał się w przedziale 1,0856-1,0890. Szansa na kontynuację trendu spadkowego przez dolara nadal istnieją. Jeśli opublikowane popołudniu indeksy PMI i ISM dla przemysłu okażą się lepsze od zakładanych. Nastroje na rynku finansowym uległy lekkiej poprawie po wczorajszej informacji Chińskiego Banku Centralnego o obniżeniu stopy rezerw obowiązkowych. Takie działanie ma na celu ożywienie gospodarki tego państwa. Niestety w parze z tymi działaniami nie poszedł odczyt indeksu PMI dla przemysły, który okazał się dużo gorszy od oczekiwań. Oprócz licznych publikacji makro dziś w USA jest jeszcze jedno ważne wydarzenie to tzw. „Super wtorek”, czyli prezydenckie prawybory w 11 stanach. Prawdopodobnie to właśnie dziś zostanie wyłonionych dwóch kandydatów, który w listopadowych wyborach będą się ubiegać o fotel prezydencki. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,08 USD.

EUR/USD

dzisiejszy kurs euro w kantorze internwtowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

Złoty coraz bliżej poziomu z początku roku

Dzisiejszy odczyt indeksu PMI dla Strefy Euro okazał się gorszy od tego, który został opublikowany dla Polski. Pomogło to naszej walucie umocnić się wobec wspólnej waluty. Z poziomu 4,34 udało się jej zejść na chwilę nawet do 4,32. Mimo ostatnich pozytywnych sygnałów nastrój na rynkach finansowych nadal jest zmienny i istnieje prawdopodobieństwo, że kurs euro może powrócić jeszcze w okolice wartości 4,45. Niemniej nasza waluta bardzo powoli, ale zbliża się do poziomu z początku roku. Średni kurs wspólnej waluty wyniósł 4,33 PLN.

EUR/PLN

dzisiejszy kurs euro w kantorze internwtowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1092,profile-wykresy.html

Dolar broni się przed osłabieniem

Notowania złotego na parze z dolarem zdecydowanie różniły się od tych wobec euro. Spore wahania na parze USD/PLN wynikały z jednej strony z dobrych danych dla Polski, a z drugiej niecierpliwości inwestorów związanej z publikacją danych z USA. Teraz to właśnie od nich zależy to, jaką decyzję na najbliższym posiedzeniu podejmie Fed. Zanim to jednak nastąpi poznamy jeszcze serię wskaźników, m.in. raport z sytuacji na rynku pracy, który zostanie zaprezentowany w ten piątek. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,98 PLN.

USD/PLN

kurs dolara w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Mieszane dane

Notowania franka szwajcarskiego dziś również uległy mocniejszym wahaniom. Prawdopodobnie przyczyną tego były zróżnicowane dane makro. Z jednej strony CHF otrzymał dobrą informację o wzroście indeksu PMI dla przemysłu, a z drugiej nie do końca zadowalające wartości sprzedaży detalicznej. Jutro szwajcarska waluta będzie miała szansę umocnić swoją pozycję dzięki publikacji PKB za IV kwartał – prognozy są obiecujące.  Średni kurs franka wyniósł dziś 3,99 PLN.

CHF/PLN

dzisiejsze nototwania franka szwajcarskiego

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

 


cele informacyjne komentarz walutowy

01.03.2016 14:59
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000