KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Co każdy kredytobiorca powinien wiedzieć o kursach walut?

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego czy konsumpcyjnego w walucie obcej powinno wiązać się z posiadaniem, chociaż podstawowych informacji na temat kursów walut oraz czynników, które na nie wpływają. Jest to konieczna i Read more
Autostopem w świat, Meksyk - Kuba

W świat z Ekantor.pl #2: Autostopem na Kubie i w Meksyku

Mateusz Koszela podróżnik i autor bloga Autostopem w świat sportu, po miesiącu spędzonym w Ameryce Łacińskiej przysyła nam pierwszą relację ze swojej wizyty na Kubie i w Meksyku. Podpowiada, czego Read more

Komentarz walutowy 1.10.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dzisiejsze publikacje indeksu PMI dla przemysłu spowodowały zmiany w notowaniu wielu par walutowych. Dużym zaskoczeniem była wartość powyższego wskaźnika dla Chin oraz Strefy Euro. Sytuacja złotówki poprawiła się jedynie wobec franka szwajcarskiego.

 

Dolarowy rajd

 
Główna para walutowa kontynuowała dziś zapoczątkowaną wczoraj tendencję spadkową. Do zmniejszenia niepewności na rynku przyczyniły się finalne dane PMI dla Chin, które okazały się lepsze od konsensusu. Umocnienie dolara miało również związek ze słabszym odczytem powyższego wskaźnika w UE. Dla Strefy Euro wyniósł on 52 spadając tym samym o 0,3 pkt. Wczorajsze wsparcie dolara raportem ADP, według którego liczba miejsc pracy wzrosła o 200 tys. zazwyczaj różni się od tego właściwego prezentowanego dzień później. Jeśli jednak ten wynik będzie przybliżony do jutrzejszego, a dzisiejszy odczyt PMI dla przemysłu będzie zgodny z prognozą to suma tych wszystkich czynników może nam dać podwyżkę stóp procentowych w USA jeszcze w grudniu. Za dolara podczas dzisiejszej sesji trzeba było średnio zapłacić 1,11 EUR.

PMI słabszy w UE

 
Im bliżej końca tygodnia, tym rynek walut nabiera większego tempa. Dzisiejsze odczyty indeksów PMI dla przemysłu w całej Strefie Euro nie należały do udanych. Wzrost zanotowała jedynie Francja. Miało to swoje wyraźne odbicie na parze EUR/PLN. Z wartości 4,24 kurs obniżył się do 4,23 mocno przy tym skacząc. Silne wahania były również spowodowane spekulacjami rynku, w związku z dzisiejszym wystąpieniem szefa EBC M. Draghiego. Wielu uczestników rynku oczekuje od niego informacji na temat dalszych planów wobec programu QE. Podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym średnia wartość euro wyniosła 4,23 PLN.

Raport ADP wsparciem dla dolara

Dolar dziś przez większą część sesji bronił osiągniętego poziomu 3,80 do którego dążył cały poprzedni miesiąc. Pomogły mu w tym wczorajsze dane makro, a zwłaszcza raport ADP, który przed jutrzejszą publikacją raportu z amerykańskiego rynku pracy stanowi wyznacznik nastroju na rynku walutowym. W związku bardzo słabym wynikiem indeksu PMI dla przemysłu w Polsce złotówka raczej nie ma dziś szans na poprawienie swojego wyniku na parze z dolarem. Chyba że ten sam indeks dla USA będzie dużo gorszy od prognoz, czego raczej analitycy się nie spodziewają. Średnia wartość dolara podczas dzisiejszej sesji wyniosła 3,80 PLN.

Lekkie osłabienie franka szwajcarskiego

Wczorajsza sesja na parze CHF/PLN zakończyła się blisko miesięcznego maximum. Oznacza to tylko jedno, że wielu inwestorów nerwowo reaguje na niepewną sytuację związaną z podwyżką stóp procentowych w USA. Traktując franka szwajcarskiego, jako bezpieczną przystań w trudnych czasach lokuje w nim spore ilości swojego kapitału. Dzisiejsze dane makroekonomiczne okazały się gorsze dla Szwajcarii. Indeks PMI dla tego kraju wyniósł 48,5 pkt wobec 52,2 pkt w zeszłym miesiącu. Przyczyniło się to do zejścia pary CHF/PLN w dół do poziomu 3,88 z wartości startowej 3,8980. Średnia wartość franka wyniosła dziś 3,88 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

01.10.2015 14:55
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000