KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

weekendowy_wypad

Weekendowy wypad – jak i gdzie podróżować, aby było tanio. Radzą blogerzy i biura turystyczne

“Przygotowania i planowanie to też już część wyjazdu, więc również mogą być ekscytujące, czyż nie?” - takie pytanie zadają autorzy jednego z blogów o tematyce podróżniczej. Mimo, to dla wielu ... Czytaj całość
Praca

Kondycja rynku pracy problemem pracodawców

Rekordowo niska stopa bezrobocia, coraz większa ilość zatrudnionych osób i wzrost płac - takie informacje na temat sytuacji na polskim rynku pracy cieszą, jednak nie wszystkich. Coraz lepsze dane pogłębiają ... Czytaj całość

Komentarz walutowy 10.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Czy dzisiejsza decyzja, którą podejmie Europejski Bank Centralny tym razem będzie zgodna z oczekiwaniami uczestników rynków finansowych? Przekonamy się już niebawem.

Umocnienie dolara

Bank centralny Strefy Euro będzie miał dziś nie lada prostą decyzję do podjęcia. Oczekiwania rynku są jasne, jednak decydenci, na których ciąży odpowiedzialność za konsekwencje podjętych decyzji prawdopodobnie nie mają za łatwego zadania. Jeśli Mario Draghi tym razem odważy się na wprowadzenie takich zmian jak zakładają inwestorzy – obniżka o 10 pb. Stopy depozytowej, rozszerzenie oraz wydłużenie w czasie programu luzowania ilościowego oraz zlikwidowanie ograniczeń, jeśli chodzi o skup obligacji. Jeśli tak się stanie, prawdopodobnie EUR/USD przesunie się mocno w dół, być może nawet do poziomu 1,0750-1,0800. Średni kurs wspólnej waluty wyniósł dziś 1,09 USD.

EUR/USD

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: biznes.pl

W oczekiwaniu na decyzję

Podczas wczorajszej sesji złoty osiągnął poziom 4,30, od którego nastąpiło odbicie, w konsekwencji czego dzisiejsze notowania rozpoczęliśmy ponownie od wartości 4,31. Kurs EUR/PLN na przestrzeni kilku ostatnich dni mocno się wahał. Dziś również zmiany w wycenie były bardzo widoczne. Złoty ponownie przejął przewagę nad wspólną walutą i przed ogłoszeniem decyzji EBC dotarł do poziomu 4,30. Prawdopodobny zakres wahani w zależności od wyniku obrad decydentów może wynieść od 4,29 do 4,38. Podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym średni kurs euro opiewał na 4,30 PLN.

EUR/PLN

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: biznes.pl

Spowolnienie aprecjacji złotego

Na parze USD/PLN widzimy wyraźne spowolnienie tendencji spadkowej. Złoty przez ostatni tydzień umacniał się systematycznie wobec amerykańskiej waluty, jednak przez czynniki ogólnoświatowe zaczęło się to zmieniać. Dolar korzysta z poprawy nastrojów wśród inwestorów, na których dobry wpływ ma wzrost cen ropy naftowej. Średni kurs USD wyniósł dziś 3,92 PLN.

USD/PLN

średni kurs dolara w kantorze internetowym

Źródło: biznes.pl

Wahania pary CHF/PLN

Marzec to również ważny mieniąc dla szwajcarskiej waluty. Za tydzień poznamy decyzję SNB w sprawie wysokości stóp procentowych. Inwestorzy praktycznie nie biorą pod uwagę tego, aby bank centralny dokonał jakichkolwiek zmian w tej kwestii. Złoty mimo słabego początku dzisiejszej sesji powoli zaczął się umacniać wobec CHF. Średni kurs franka wyniósł dziś 3,92 PLN.

CHF/PLN

średni kurs franka szwajcarskiego

Źródło: biznes.pl

Złoty umacnia się wobec funta brytyjskiego

Funt podczas dzisiejszej sesji próbował ponownie umocnić się wobec złotego, jednak nie udało mu się to. Notowania pary GBP/PLN po dojściu do poziomu 5,59 odbiły się i obrały kierunek w stronę wartości 5,55. Oprócz dzisiejszych wydarzeń europejskich angielskiej walucie ciąży cały czas widmo Brexit. Średni kurs GBP wyniósł dziś 5,56 PLN.

GBP/PLN

średni kurs funta brytyjskiego

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

10.03.2016 14:03
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000