KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Co robić w Neapolu? Tak zwiedzaliśmy stolicę Kampanii w 2 dni

Dwa dni w Neapolu można wykorzystać na, nomen omen, dwa sposoby: rzucić się żarłocznie na atrakcje turystyczne i od świtu do nocy biegać po ruinach; lub przeciwnie, nie robić nic Read more

Urlop? Nie dla Polaka

Sierpień. Okres wakacji i beztroskiego odpoczynku - czy oby na pewno? Jak pokazują badania aż 40% Polaków zajmuje się sprawami służbowymi podczas urlopu. Równie chętnie podejmujemy się prac dorywczych oraz... Read more

Komentarz walutowy 10.06.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Grecki dramat coraz bardziej wpływa na notowania walut, których niestabilność wprowadza nerwową atmosferę.

Kurs EUR/USD dziś poruszał się najpierw w górę, później mocno w dół. Złotówka umocniła się w zestawieniu z euro, dolarem i frankiem. Spekulacje na rynku finansowym sięgają zenitu. Przyszłotygodniowe posiedzenie Fedu również jest ich przyczyną.

 

 

Grecja w centrum

Euro środową sesję zaczęło od wzrostu do poziomu 1,1358, następnie spadło do wartości 1,1270. Dolar był dziś raczej podatny na to co się działo na szerokim rynku. Dopiero jutrzejsze odczyty danych makro mogą wprowadzić konkretne zmiany na parze EUR/USD. Tymczasem Grecki dramat nadal trwa. Rząd Tsiprasa przekazał UE i MFW kontrpropozycję reform. Według premiera Grecji porozumienie z wierzycielami jest możliwe jeśli odpuszczą oni w kwestii obniżenia emerytur. Dopóki nie zapadną jakiekolwiek decyzje w tej sprawie główna para walutowa będzie na przemian górować w notowaniach. Inwestorzy całą swoją uwagę skupiali na doniesieniach z południa Europy. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 1,13 euro.

 

Próba stabilizacji złotówki

Para EUR/PLN poruszała się dziś w granicach 4,17 – 4,14. Sytuacja złotówki ma ścisły związek z losami Grecji. Jest ona osłabiona z powodu nerwowej atmosfery na rynku. Do przyszłego tygodnia będzie raczej jak flaga na maszcie miotana przez wiatr spekulacji. Dopiero krajowe dane makroekonomiczne mogą wesprzeć polską walutę. Pocieszający jest fakt, że tempo wzrostu euro zmalało, w związku z dzisiejszym spadkiem, co może oznaczać stabilizację tych dwóch walut. Rynek walutowy jedno euro wycenił dziś na 4,14 PLN.

 

Słabszy dolar zbiera siły przed posiedzeniem Fedu

Po wczorajszej próbie umocnienia dolar spadł dziś do wartości 3,66. Nie udało mu się odrobić poniedziałkowych strat. Notowania pary USD/PLN są silnie skorelowane z główną parą walutową. Zbliżające się posiedzenie Komisji Rezerw Federalnych w USA może spowodować zmianę kierunku notowań.  Wśród wielu inwestorów rozgorzała dyskusja na temat zmian w polityce monetarnej Stanów Zjednoczonych. Jeśli okaże się, że podwyżka stóp procentowych nastąpi we wrześniu będzie to oznaczać odpływ kapitału z rynków wschodzących, m.in. również z Polski, a co za tym idzie osłabienie rodzimej waluty. Takie domniemania pojawiły się po lepszych danych z rynku pracy. Jeśli utrzyma się dobra passa odczytów gospodarczych Fed będzie miał nie lada problem. Zwłaszcza, że nie ma pewności czy rynek globalny jest przygotowany do takich zmian. Podczas dzisiejszej sesji średnia wartość dolara wyniosła 3,67 PLN.

 

Co z tym frankiem?

Frank szwajcarski zanotował spadek. Dziś para CHF/PLN poruszała się w przedziale 3,94 – 3,97. Pomysłów na pomoc osobom zadłużonym w powyższej walucie w ostatnim czasie pojawiło się wiele. Jednak należy zadać sobie pytanie czy jesteśmy w stanie stwierdzić choć w małym stopniu jak będzie działać szwajcarski rząd w związku z przewartościowanym CHF. Dotychczasowe interwencje były mizerne w odniesieniu do skali problemu. Marek Belka w wywiadzie dla Polskiego Radia podkreślał fakt, że największym problemem w historii kredytów frankowych jest to, że nie możemy przewidzieć co w ciągu 10-15 lat stanie się z frankiem czy ze szwajcarską gospodarką. I tu z pomocą przychodzi kantor internetowy. Wymiana walut dzięki niemu jest szybsza, bezpieczniejsza i zawsze bardziej opłacalna niż w kantorze stacjonarnym czy banku. Dlatego weź kurs na korzyści.

 

 

Zespół ekantor.pl

Zobacz nasze pozostałe komentarze walutowe!

 


cele informacyjne komentarz walutowy

10.06.2015 15:44
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:
Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000