KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

rok na rynku walutowym

2017 – rok niepewności i ważnych wyborów [podsumowanie walutowe]

Początek nowego roku to doskonała okazja do tego, by podsumować wydarzenia roku ubiegłego. 2017 przejdzie do historii jako rok politycznych niepewności, wyczekiwania na decyzje banków centralnych, stawiania pytań o przyszłość Read more

Co dla Polaków oznacza tzw. hard Brexit?

Jedyną alternatywą dla twardego Brexitu jest żaden Brexit - takimi słowami przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk skomentował postawę Wielkiej Brytanii. Premier tego kraju, Theresa May, zapowiedziała wprowadzenie art. Read more

Komentarz walutowy 10.11.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Wtorek na rynku walutowym przyniósł kolejną falę umocnienia dolara szczególnie wobec euro. Polski złoty natomiast umocnił się wobec wspólnej waluty.

 

Silna amerykańska waluta

 
Dzisiejsze dane dotyczące inflacji w Chinach ponownie rozczarowały uczestników rynku. Szanghaj widać, że w dalszym ciągu boryka się ze spowolnieniem wzrostu gospodarczego. Pierwsza część sesji na głównej parze wskazywała na lekkie osłabienie dolara. Nic bardziej mylnego, po lekkiej zwyżce do 1,0770 nastąpił spadek do 1,0721. Wtorek był dniem praktycznie bez publikacji makro dla USA, ale za to z ważnymi komentarzami przedstawicieli amerykańskiego i europejskiego banku centralnego. Para EUR/USD dotknęła dziś poziomu 1,06 jednak nie powinien spaść poniżej tej wartości na dłużej, gdyż ta dotychczasowa jest uważana przez rynek za najbezpieczniejszy. Średni kurs dolara wyniósł dziś 1,07 EUR.

Spadek na parze EUR/PLN

 
Euro od wczoraj boryka się ze słabszym kursem. Dzisiejsza sesja okazała się pomyślna dla złotego, który umocnił się schodząc do wartości 4,24. Najistotniejszym czynnikiem dla naszej waluty były wydarzenia lokalne. Rynek walutowy próbował dostosować rytm notowań do spekulacji inwestorów na temat propozycji nowego rządu przedstawionej podczas wczorajszej konferencji przez kandydatkę na premiera Beatę Szydło. Jeśli sytuacja na światowym rynku będzie względnie stabilna kurs euro może zejść nawet w rejony 4,22. Średnia wartość euro podczas dzisiejszej sesji wyniosła 4,24 PLN.

Mimo spadku dolar dalej mocny

Notowania pary USD/PLN miały dziś bardzo zmienny przebieg. Początek sesji był stabilny, natomiast w okolicy godziny 10 rano nastąpiło umocnienie złotego. Zejście do wartości 3,9411 zakończyło się odbiciem w kierunku 3,96. Wahania na tej parze były dziś pochodną zmian na głównej parze walutowej. W najbliższy piątek inwestorzy skupią swoją uwagę na istotnej z perspektywy Fedu publikacji inflacji producenckiej za październik. Zanim jednak to nastąpi we czwartek swoje wystąpienie publiczne będzie mieć przewodnicząca Rezerwy Federalnej J. Yellen. Inwestorzy oczekują, że usłyszą na nim informacje potwierdzające lub zaprzeczające możliwości podwyżki stóp w grudniu. Średnia wartość dolara podczas dzisiejszej sesji wyniosła 3,96 PLN.

Relatywna stabilizacja franka

Dane przedstawiające sytuację na szwajcarskim rynku pracy mocno rozczarowały inwestorów. Stopa bezrobocia nie uległa zmianie i wynosi 3,4%. Frank na tę informację zareagował lekkim osłabieniem schodząc do poziomu 3,9296. Złoty pozostanie w ogólnym osłabieniu wobec franka dopóki nie ustabilizuje się sytuacja na rynku światowym, chodzi tu przede wszystkim o perspektywę zmian polityki monetarnej w Stanach Zjednoczonych. Średnia wartość franka szwajcarskiego wyniosła dziś 3,93 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

10.11.2015 15:03
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000