KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Ksiażki o inwestowaniu

10 książek, które warto znać, gdy myślisz o inwestowaniu

Czytanie książek dotyczących inwestowania przypomina trochę czytanie instrukcji obsługi kombajnu - bez tego uda się zacząć, ale ryzyko awarii jest dużo większe. A że porażka finansowa może mieć poważniejsze konsekwencje, Read more
auta, sprowadzanie aut, kupno samochodu, Ekantor.pl

Samochody z Niemiec – jak sprowadzić auto z zagranicy?

Już na pierwszy rzut oka procedury sprowadzenia auta do kraju mówią jedno: łatwiej je kupić niż zarejestrować. Transakcja za granicą to często formalność i pieniądze z ręki do ręki. Potem Read more

Komentarz walutowy 11.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Kolejny mocniejszy spadek wartości ropy naftowej wywołał falę niepokoju na rynku. Najsilniejsze wahania zanotowano na parach EUR/USD, USD/PLN oraz CHF/PLN.

Najpopularniejsza waluta świata słabnie

Notowania głównej pary walutowej od ponad trzech tygodni poruszają się w trendzie wzrostowym. Dolar z dnia na dzień jest coraz słabszy wobec euro. Przyczyn jest wiele, ale najistotniejsze dla rynku ostatnio są dwie z nich: taniejąca ropa naftowa oraz plany Rezerwy Federalnej. Zarówno wczorajsze wystąpienie prezes Fedu, jak i dzisiejszy spadek wartości czarnego surowca nie pomagają USD w umocnieniu. Janet Yellen w swoim wystąpieniu przyznała, że sytuacja finansowa Stanów Zjednoczonych nieznacznie się pogorszyła, ale za to rynek pracy ma się lepiej. W związku z tym plany amerykańskiego banku centralnego, co do podwyżek stóp procentowych nie ulegają zmianie, ale nie powinny być traktowane, jako stałe. Natomiast wahania w wycenie ropy naftowej wynikają z jej nadprodukcji na światowym rynku. Prawdopodobnie dopóki główni producenci (kartel OPEC) nie zwolnią tempa ceny tego surowca będą maleć. Już dziś ropa typu WTI zeszła poniżej 27 USD za baryłkę. Podczas czwartkowej sesji dolar osłabił się na parze z euro, którego średni kurs wyniósł 1,13 USD.

EUR/USD

kurs dolara w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

Spadki i wzrosty na EUR/PLN

Z nerwowej atmosfery na rynku ogólnoświatowym najbardziej korzysta euro, które również umocniło się wobec złotego. Po wczorajszym solidnym umocnieniu naszej waluty, czwartkowa sesja przyniosła odwrócenie wykresu notowań. Euro wróciło w okolice 4,45 PLN. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że podczas piątkowej sesji PLN odrobi straty. Wszystko jednak zależy od publikacji jutrzejszego wyniku PKB dla Polski i Strefy Euro oraz poziomu inflacji w naszym państwie. Są to bardzo ważne dane, które mogą mieć wpływ na powodzenia projektów nowej partii rządzącej. Średni kurs euro wyniósł dziś 4,44 PLN.

EUR/PLN

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

Złoty mimo wzrostu dolara nadal silniejszy

Po trwającym od poniedziałku osłabieniu, dziś dolar zanotował wzrost do poziomu 3,92. Jeśli w najbliższym czasie kurs USD nie przebije ponownie wartości 4,00 to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że zostanie utrzymany trend spadkowy, który na tej parze trwa mniej więcej od końca stycznia. Dziś oprócz mniejszej niż zakładano liczby wniosków o zasiłki dla bezrobotnych uczestnicy rynku będą mogli posłuchać wystąpienia Janet Yellen tym razem przed Komisją Bankową Senatu USA. Rynek raczej nie spodziewa się, aby powiedziała coś bardziej istotnego, niż wczoraj. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,91 PLN.

USD/PLN

średni kurs dolara w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Frank powyżej 4,05

Podczas czwartkowej sesji frank szwajcarski umocnił się względem złotego i przebił wartość 4,05 PLN. Od tego poziomu nastąpiło odbicie do 4,02. Taki odwrót notowań nie cieszy na pewno „frankowiczów”, którzy każdego dnia nerwowo obserwują parę CHF/PLN. Projekt ustawy o przewalutowaniu kredytów walutowych może być w obecnej sytuacji jedyną pomocą dla osób dotkniętych przewartościowanym frankiem. Średni kurs CHF wyniósł dziś 4,02 PLN.

CHF/PLN

średni kurs franka w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html


cele informacyjne komentarz walutowy

11.02.2016 15:30
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!