KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Pary walutowe

Czym są pary walutowe?

Mówi się, że towar jest wart tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. Tak samo jest z walutami, jednak ich cena określana poprzez… inną walutę.   Taką relację ... Czytaj całość
Co wpływa na kursy walut?

Co wpływa na kursy walut?

Z każdym dniem możemy obserwować wahania w kursach walut – niezależnie od tego, czy mamy tutaj na myśli euro, dolara czy japońskie jeny zasada jest taka sama – kurs waluty ... Czytaj całość

Komentarz walutowy 11.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Cisza i spokój przed burzą. Tak można określić to, co aktualnie dzieje się na rynku walutowym. A nie dzieje się właściwie nic. Kursy walut poruszają się bardzo stabilnie, jedynie euro lekko umocniło się wobec dolara.

Kierunek 1,14

Euro podczas dzisiejszej sesji umocniło się wobec dolara. W końcu po kilku dniach spadków dało się zauważyć ewidentną przewagę wspólnej waluty i to bez większych bodźców. Sytuacja na rynku jest na tyle dobra, że EUR skorzystało z okazji. Kolejnej należy wypatrywać dopiero w piątek, kiedy zostanie podana dynamika PKB Strefy Euro za pierwszy kwartał. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,13 USD.

EUR/USD

kurs dolara

Źródło: biznes.pl

W oczekiwaniu na piątek

Złoty mimo wielu czynników, które powinny go osłabiać utrzymuje się na całkiem przyzwoitym poziomie. Euro zdołało odrobić tylko połowę strat poniesionych podczas wtorkowej sesji. Puste kalendarium makroekonomiczne powoduje, że inwestorzy prawdopodobnie wstrzymują się z decyzjami do końca tygodnia. Wbrew wszelkim prognozom piątkowa decyzja agencji Moody’s wcale nie musi oznaczać długotrwałego osłabienia złotego. Wielu analityków zakłada, że przy założeniu najgorszego scenariusza PLN zanotuje straty tylko na kilka dni. Średni kurs euro podczas dzisiejszej sesji 4,42 PLN.

EUR/PLN

kurs euro

Źródło: biznes.pl

Stabilny dolar

Kurs dolara oscylował dziś w okolicy poziomu 3,87-3,88. Uczestnicy rynku cierpliwie czekają na rozwój wydarzeń. Już jutro poznamy kilka ważnych danych z USA oraz będziemy mogli posłuchać wystąpień publicznych przedstawicieli Fedu. Wszystko to razem może mieć duży wpływ na zmianę kierunku notowań naszej waluty. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,87 PLN.

USD/PLN

kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Frank poniżej 4,00

Szwajcarska waluta podczas dzisiejszej sesji utrzymywała się poniżej poziomu 4,00. Do gry powraca temat ustawy kredytowej, która ma pomóc osobom zadłużonym w obcej walucie. Frankowy niecierpliwie czekają na informacje o wniesionych poprawkach do niej. Ze Szwajcarii brak jest jakichkolwiek sygnałów prowadzonej dotychczas polityki monetarnej. Średni kurs franka podczas dzisiejszej sesji wyniósł 3,99 PLN.

CHF/PLN

kurs franka

Źródło: biznes.pl

Osłabienie funta po danych o produkcji przemysłowej

Funt po dzisiejszej publikacji danych dotyczących produkcji przemysłowej osłabił się względem złotego. Rozwój tego sektora gospodarki nie był do końca zadowalający w marcu, na co brytyjska waluta zareagowała spadkiem. Kluczowe w tym tygodniu będzie jutrzejsze posiedzenie banku centralnego Anglii. Uczestnicy rynku nie zakładają zmian w wysokości stóp procentowych. Najprawdopodobniej zmiany nastąpią dopiero na początku przyszłego roku. Więcej w tej kwestii zapewne będziemy wiedzieć po czerwcowym referendum. Średni kurs funta podczas dzisiejszej sesji wyniósł 5,59 PLN.

GBP/PLN

kurs funta

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

11.05.2016 15:21
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000