KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Emmanuel Macron

Emmanuel Macron – kim jest nowy prezydent Francji?

Do 23. kwietnia przedstawiany był przede wszystkim jako jeden z kontrkandydatów eurosceptycznej Marine Le Pen o centrowych poglądach i - wzbudzającym kontrowersje - życiu prywatnym. Jego dość niespodziewane zwycięstwo w Read more
Podróże śladami literatury

Podróż śladami bohaterów powieści Zafóna, Browna i Larssona

Początek jesieni to doskonały czas na odbywanie podróży. Zwłaszcza tych literackich. A w tym roku będzie w czym wybierać. Niebawem na półki księgarni trafią kontynuacje bestsellerowych powieści Carlosa Ruiza Zafóna, Read more

Komentarz walutowy 11.10.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Skromny kalendarz danych makroekonomicznych sprawia, że waluty pozostają pod wrażeniem informacji z końca tygodnia. Utrzymujące się oczekiwania wobec grudniowych podwyżek Fed umacniają dolara względem euro, mimo lepszych nastrojów wśród niemieckich analityków i inwestorów.

 

Dolar wciąż zyskuje

Na początku tygodnia nie ma zbyt wielu publikacji, które przykułyby uwagę inwestorów, w związku z czym rynek pozostaje pod wpływem danych dotyczących sytuacji na amerykańskim  rynku pracy oraz wczorajszej debaty pomiędzy kandydatami na prezydencki fotel. Mimo, że piątkowe payrollsy okazały się rozczarowujące, to oczekiwania wobec grudniowych podwyżek pozostały niewzruszone. Podczas dzisiejszego wystąpienia Charles Evens z Fed w Chicago choć stwierdził, że nie trzeba spieszyć się z zacieśnieniem polityki, to jednak nie wyklucza takiego ruchu w grudniu. W wyniku takiej koniunktury średnia wartość euro wyniosła dziś 1,10 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Dobre nastroje inwestorów

Dziś rynek poznał nastroje panujące wśród niemieckich analityków i inwestorów. Indeks instytutu ZEW okazał się nader korzystny i przy prognozach 4, wyniósł 6,2. Przyczyniło się to do korekty wspólnej waluty względem złotego, dla którego dzisiejsze krajowe odczyty nie były zaskoczeniem. Zarówno wskaźnik przyszłej inflacji, jak i inflacji konsumenckiej okazały się zgodne z oczekiwaniami, chociaż ten drugi wypadł lepiej niż pod koniec zeszłego miesiąca. W związku z powyższym średnia wartość euro wyniosła  4,27 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

USD coraz mocniejszy

Wyraźna aprecjacja dolara została dziś odnotowana względem złotego. Siła amerykańskiej waluty związana jest przede wszystkim z utrzymującymi się oczekiwaniami wobec podwyżek stóp procentowych, jednak w tej parze wciąż silnie działa czynnik ryzyka w postaci wyborów prezydenckich. Zwycięstwo Donalada Trumpa zwiększyłoby awersję do ryzyka i osłabiło złotego, dlatego każde potknięcie, takie jak sprawa niekorzystnej wypowiedzi na temat kobiet,  ze strony tego kandydata uspokaja nieco nastroje na rynku. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,85 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Nie było zaskoczenia

Dzisiejsza sesja przynosi umocnienie franka szwajcarskiego, jednak wczoraj pod wieczór waluta ta straciła względem złotego. Przedstawione krajowe dane na temat, lepszej od poprzedniej lecz zgodnej z oczekiwaniami, inflacji konsumenckiej, a także wskaźnika przyszłej inflacji, który pozostał bez zmian, nie wywołały reakcji w tej parze. W związku z czym można przypuszczać, że kurs CHF/PLN wciąż podąża za trendem globalnych nastrojów. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,90 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Brexit nie pozwala o sobie zapomnieć

Ostatnie informacje dotyczące Brexitu nie wpłynęły korzystnie na funta. Rozpoczęcie procesu wyprowadzania Wielkiej Brytanii ze struktur Unii rozpocznie się najpóźniej pod koniec marca 2017. Związane z tym faktem kwestie dotyczące imigrantów oraz dostępu do wspólnego rynku pogarszają nastroje i sprawiają, że średnia wartość funta wyniosła dziś 4,73 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

11.10.2016 15:45
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000