KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

podatki, zmiany, przedsiębiorcy, firma, Ekantor.pl

Ważne zmiany dla przedsiębiorców

Prowadzący własny biznes muszą już od początku 2018 roku zachować wzmożoną czujność. Zmianom bowiem ulega nie tylko system podatkowy i ZUS, ale pojawiają się również dodatkowe opłaty, zasady ochrony danych Read more
jakość, produkt, zakupy, sklep internetowy, sklep stacjonarny, Ekantor.pl

Jakość jakości nierówna – czyli jak kupować by dostać to, czego oczekujesz?

Zakupy XXI wieku przypominają grę strategiczną, w której konsument startuje z gorszej pozycji. Chcąc wyjść na prowadzenie, musi wykazać się umiejętnością czytania etykiet, rozszyfrowywania promocji, porównywania cen a także odpowiednią Read more

Komentarz walutowy 12.04.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Wtorkowy handel na rynku walutowym charakteryzował się dużą zmiennością. Niektóre kursy walut mocno zaskoczyły uczestników rynku. Duży wzrost zanotował funt brytyjski, natomiast złoty zdecydowanie osłabił się wobec euro i franka.

Dzienne maksimum i minimum

Brak zdecydowania. Para EUR/USD dziś miała trudny dzień na rynku walutowym. Z jednej strony napłynął czynnik sprzyjający umocnieniu się euro – dobry wynik inflacji konsumenckiej w Niemczech – z drugiej informacja o obniżeniu ratingu przez agencję Fitch głównemu producentowi ropy naftowej na świecie. Ta druga informacja delikatnie zachwiała wyceną czarnego surowca, który od kilku dni znajduje się w fazie wzrostu. Przed nami jeszcze kilka wystąpień publicznych przedstawicieli Fedu, a kurs euro ze szczytu 1,1461 zszedł już do 1,1393 i impuls raczej się jeszcze nie skończył. Średni kurs EUR wyniósł dziś 1,13 USD.

EUR/USD

kurs euro

Źródło: biznes.pl

Euro powraca do wzrostów

To, co złoty wczoraj zyskał, dziś już stracił. Euro powróciło do umocnienia. Wybicie się ponad 4,27 świadczy o tym, że jest potencjał do próby przebicia 4,30. Dziś i jutro prawdopodobnie jeszcze to nie nastąpi, ale w czwartek już można na to liczyć, zwłaszcza że zostanie tego dnia opublikowana inflacja konsumencka dla Strefy Euro, której prognozy wyglądają obiecująco. Średni kurs euro wyniósł dziś 4,28 PLN.

EUR/PLN

kurs euro

Źródło: biznes.pl

Dolar się rozpędza

Amerykańska waluta jednego dnia osłabia się, a następnego umacnia. Widać wyraźnie, że walutom jest potrzebny konkretny impuls do trwałych zmian. Dziś oprócz wystąpień publicznych przedstawicieli Fedu brak jest danych, które mogły przyczynić się do wahań na parze USD/PLN. Na konkrety musimy poczekać do jutra. Średni kurs dolara podczas dzisiejszej sesji wyniósł 3,76 PLN.

USD/PLN

kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Frank ponownie droższy

Nie przyszło nam długo cieszyć się z niskiego kursu franka. Niestety atmosfera na rynku jest tak zmienna, że utrzymanie się w wąskim przedziale wahań walut wysokiego ryzyka, takich jak CHF, jest praktycznie niemożliwe. Wczoraj wielu widziało perspektywę nawet do zejścia franka poniżej 3,90, dziś kurs zawędrował lekko powyżej 3,94. Kolejny impuls do zmian pojawi się już jutro, a raczej dziś w nocy, będą nim dane dotyczące handlu zagranicznego w Chinach. Rynki finansowe bacznie obserwują zmiany zachodzące w tamtejszej gospodarce, ponieważ praktycznie zawsze mają one przełożenie na kursy walut. Średnia wartość franka wyniosła dziś 3,94 PLN.

CHF/PLN

kurs franka

Źródło: biznes.pl

Powrót do wzrostów
Brytyjska waluta zaczęła odrabiać straty. Dzisiejsze umocnienie GBP wobec PLN do poziomu 5,38 możemy zawdzięczać bardzo dobrym danym dotyczącym inflacji CPI, która okazała się wyższa od prognoz. Również inflacja konsumencka wypadła nie najgorzej. Napływ dobrych danych nie zmniejsza jednak utrzymującego się ryzyka związanego z opuszczeniem Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. Średni kurs GBP wyniósł dziś 5,36 PLN.

GBP/PLN

kurs funta

Źródło: biznes.pl

 


cele informacyjne komentarz walutowy

12.04.2016 15:25
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!