KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Podróż poślubna za granicę – jaki kierunek wybrać?

Podróż poślubna podobnie jak sam ślub wymagają wcześniejszych przygotowań. Od wyboru kierunku naszego wymarzonego urlopu, po spakowanie potrzebnych rzeczy do walizki. Sprawdź gdzie w 2016 najlepiej pojechać i na jakie Read more

Jak bardzo Fed zaskoczy dziś rynki finansowe?

Amerykański bank centralny po raz kolejny stanie dziś przed bardzo trudną decyzją. Większość ekonomistów przewiduje, że podwyżki stóp procentowych nie będzie, nieliczny spodziewają się zaskakujących posunięć ze strony Fedu. Jedna Read more

Komentarz walutowy 12.09.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Agencja Moody’s wstrzymała się z aktualizacją ratingu Polski. Tym samym zniknął silny czynnik ryzyka ciążący na złotym. Jego notowania w nadchodzącym tygodniu uzależnione będą przede wszystkim od globalnych nastrojów związanych z polityką monetarną banków centralnych, a te pogorszyły się w związku ze zwiększonym prawdopodobieństwem podwyżek stóp procentowych w USA.

 

Nadal w grze

Niekorzystne dane napływające ze strony amerykańskiej gospodarki zdołały oddalić perspektywę wrześniowych podwyżek stóp procentowych, ale ta wraca niczym bumerang. Piątkowa wypowiedzieć szefa Rezerwy Federalnej z Bostonu ponownie zwiększyła oczekiwania rynku. Według Erica Rosengrena istnieją podstawy przemawiające za zacieśnianiem polityki pieniężnej. Nie można więc wykluczyć, że dojdzie do tego na najbliższym posiedzeniu FOMC. Decyzja ogłoszona zostanie 21 września. W świetle tych informacji średnia wartość euro wyniosła dziś  1,12 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Rating Polski bez zmian

Agencja Moody’s nie zdecydowała się na aktualizację ratingu Polski, co oznacza, że przynajmniej do stycznia przyszłego roku utrzyma się dotychczasowa ocena A2 z perspektywą negatywną. Tym samym zniknął czynnik ryzyka, który mógł zapoczątkować deprecjację złotego, jednak polska waluta nadal pozostaje pod silnym wpływem czynników globalnych. Zwiększająca się awersja do ryzyka, która nastąpiła po piątkowych słowach szefa Fed z Bostonu spowodowała wzrost notowań euro, którego średnia wartość wyniosła dziś 4,34 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Słowa otuchy dla dolara

Mimo, że odczyty dotyczące inflacji konsumenckiej w Polsce okazały się być zgodne z prognozami, a brak reakcji ze strony agencji ratingowej powinien działać korzystnie na złotówkę, to jednak prowadzenie w parze USD/PLN przejął dziś dolar. Jest to spowodowane powrotem oczekiwań wobec wrześniowej podwyżki stóp procentowych w USA. Polska waluta również poddała się panującym na rynku słabszym nastrojom i podczas dzisiejszej sesji wyraźnie straciła na rzecz amerykańskiego dolara. Średnia wartość USD osiągnęła dziś poziom 3,87 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Złoty zbyt ryzykowny

Niejednoznaczne zachowanie agencji Moody’s powinno w teorii wesprzeć polską walutę, jednak zwiększająca się pod wpływem informacji z USA awersja do ryzyka spowodowała, że inwestorzy odwrócili się kierunku bezpieczniejszych walut. Na niekorzyść złotego mogą działać również wyliczenia NBP, z których wynika, że koszty tak dobrze przyjętej przez rynek nowej ustawy kredytowej, mogą okazać się znacznie wyższe niż przewidywano. W wyniku takiej koniunktury średnia wartość franka szwajcarskiego wyniosła dziś 3,97 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank szwajcarski, złoty

Źródło: bankier.pl

Korekta funta

Złoty traci dziś również w parze z funtem, który mimo utrzymującej się wśród inwestorów niepewności zdołał skorygować czwartkowy spadek notowań, kiedy to osiągnął poziom 5,07. Nadchodzący tydzień przyniesie wiele kluczowych odczytów, które odzwierciedlą kondycję gospodarki Wielkiej Brytanii po podjęciu decyzji o Brexicie i pozwolą przybliżyć, jakie będą kolejne decyzje podejmowane przez Bank Anglii. Dziś średnia wartość funta wyniosła 5,14 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

12.09.2016 15:12
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000