KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

tanie loty, lot, samolot, bilety lotnicze, rezerwacja biletów, Ekantor.pl

Tanie loty – 8 najlepszych serwisów do rezerwacji biletów

W cenie dwóch kaw w kawiarni możesz polecieć do Norwegii. Zamiast obiadu na mieście możesz zobaczyć Barcelonę. Bilety lotnicze są obecnie niezwykle tanie. Zobacz gdzie je znaleźć i na co Read more
euro, kurs euro

Czas na euro?

W piątek wieczorem doszło do wzmożonej aktywności euro, w wyniku której kurs EUR/USD sięgnął wartości 1,07, natomiast EUR/PLN na otwarciu nowego tygodnia wykazał 4,34. Ruch ten został wywołany doniesieniami z Read more

Komentarz walutowy 12.10.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Brexit nie pozwala o sobie zapomnieć, jednak dziś niepokoje z nim związane nieco się wyciszyły, a to za sprawą nadziei na reakcję ze strony brytyjskiego parlamentu. Pozwoliło to na odreagowanie funta. W tym samym czasie, pod wpływem oczekiwań wobec dalszej polityki Fed, umacnia się dolar.

 

Niewzruszony

Patrząc na zachowanie dolara w ostatnich dniach, można odnieść wrażenie, że rynek nie spodziewa się niespodzianek w kwestii grudniowej decyzji Fed. Pod kątem ewentualnego zacieśniania polityki monetarnej będzie analizowany – opublikowany dziś wieczorem – protokół z posiedzenia FOMC, czyli tzw. minutes. Uwaga inwestorów skierowana będzie przede wszystkim na proporcji zwolenników do przeciwników podwyżek stóp procentowych w USA. W takiej atmosferze średni kurs euro wyniósł dziś 1,10 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Euro odbija w górę

Euro wykonało dziś kolejny skok na wykresie w parze ze złotym, czemu sprzyjały wyraźnie lepsze od oczekiwań odczyty dotyczące produkcji przemysłowej w Strefie Euro. Rynek spodziewał się wyniku na poziomie 1,2%, a ostatecznie wyniósł on 1,6%. Przedstawione dziś krajowe wskaźniki inflacji bazowej nie przyszły z odsieczą, znajdującego się pod presją złotego, w związku z czym średnia wartość euro wyniosła dziś 4,29 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Presja na złotym

Siła dolara odzwierciedliła się dziś także, w pogłębiającym się dystansie względem polskiej waluty, co świadczy o tym, że rynek pozostaje pod silnym wpływem oczekiwań wobec decyzji Fed. Z kolei zbliżające się wielkimi krokami wybory prezydenckie w USA, które zaplanowane są na 8 listopada, przyjmowane są przez rynek ze spokojem. Druga debata na linii Clinton-Trump nie przechyliła szali na żadną ze stron, jeżeli jednak poparcie dla Donalda Trumpa zacznie rosnąć, to można się spodziewać, że osłabienie ryzykownych walut będzie jeszcze bardziej zauważalne. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,89 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Trudności w parze z frankiem

Złoty traci również względem franka szwajcarskiego, uchodzącego za tzw. bezpieczną walutę. Opublikowane dziś przez NBP wskaźniki inflacji bazowej wypadły poniżej oczekiwań rynku w związku z czym nie mogły być one wsparciem dla zagrożonej pozycji złotego. Relacja formująca się dziś pomiędzy złotym i frankiem dyktowana jest przede wszystkim globalnymi nastrojami. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,94 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Wsparcie dla funta

Wyraźne odbicie zostało odnotowane dziś przez funta, dla którego wsparciem okazała się informacja o tym, że brytyjski parlament przyjrzy się strategii prowadzenia negocjacji związanych z wyjściem tego kraju z UE. Wyciszyło to nieco obawy o tzw. twardy Brexit, które towarzyszyły inwestorom od początku tygodnia. Według zapowiedzi Theresy May oficjalnie proces związany z art. 50 Traktatu Lizbońskiego rozpocznie się nie później niż pod koniec marca 2017 roku. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,75 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

12.10.2016 15:27
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000