KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Płatność online

Przyszłość płatności online

Internet jest integralną częścią naszego życia. Co czwarty polski internauta przyznaje, że ma połączenie z siecią przez całą dobę. Tam spędzamy czas wolny, pracujemy i robimy zakupy. Tam również przenosi ... Czytaj całość
frank szwajcarki - ekantor.pl

Kredyty walutowe. Kto pomoże frankowiczom?

Sytuacja kredytobiorców, którzy zdecydowali się na pożyczkę we frankach szwajcarskich wciąż wzbudza wiele emocji zarówno po stronie samych zainteresowanych, banków, jak i osób postronnych. Słowna potyczka na argumenty ... Czytaj całość

Komentarz walutowy 12.11.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dzisiejsza sesja przyniosła drobne zmiany w notowaniach walut. Dolar ponownie umocnił się wobec euro. Polski złoty natomiast osłabił się wobec franka szwajcarskiego oraz wspólnej waluty.

 

Mocny dolar

 
Największy wpływ na czwartkową sesję, jak i na poprzednie w tym tygodniu maiły spekulacje rynku na temat przyszłych wydarzeń związanych z polityką monetarną Stanów Zjednoczonych oraz Unii Europejskiej. Perspektywa dużego prawdopodobieństwa zmian zarówno w jednym, jak i w drugim kraju sprzyjała aprecjacji dolara. Notowania pary EUR/USD rozpoczęły się na poziomie 1,07. W dalszej części sesji nastąpił spadek do wartości 1,0690. Osłabienie euro nastąpiło po słowach M. Draghiego, który tylko przypomniał, że planowo program luzowania ilościowego miał trwać do września 2016 roku, gdyby inflacja nie osiągała założonego poziomu. Niestety jej wartość w dalszym ciągu jest niezadowalający, dlatego inwestorzy obawiają się, że program może zostać przedłużony. Dziś zamieszanie na rynku walutowym może jeszcze spowodować wystąpienie szefowej Fedu Janet Yellen. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 1,07 EUR.

Wahania pary EUR/PLN

 
Para EUR/PLN po zejściu w rejon 4,20 powróciła do swojego dotychczasowego poziomu. Dzisiejsze przemówienie prezesa EBC w Parlamencie Europejskim utwierdziło wielu uczestników rynku w przekonaniu, że utrzymująca się deflacja to nie żarty. EBC o powrót do równowagi będzie się starać wszelkimi dostępnymi środkami, jeśli zajdzie taka konieczność.  Dzisiejsze dane makro były dość różne, zwyżką euro zareagowało jedynie na wartości niemieckiej i francuskiej inflacji, które były zgodne z prognozą rynku. Euro średnio zostało wycenione na 4,22 PLN.

Dolar wraca do gry

Po trzech dniach osłabienia amerykańska waluta umocniła się wobec złotego. Dzisiejsza sesja rozpoczęła się na poziomie 3,90. Przed południem para USD/PLN znajdowała się już w pobliżu wartości 3,9450. Na popołudnie zaplanowane są wystąpienia publiczne kilku przedstawicieli Fedu, m.in. szefowej Rezerwy Federalnej. Inwestorzy przede wszystkim skupią się na jej przemówieniu, które – mają nadzieję – upewni rynek w przekonaniu, że właśnie w grudniu nastąpi pierwsza podwyżka stóp procentowych. Dzisiejszy średni kurs dolara wyniósł 3,94 PLN.

„Frankowicze” czekają na plan

Sytuacja na parze złotego z frankiem również uległa zmianie. Po kilkudniowej przewadze naszej waluty CHF umocnił się. Już na samym początku sesji nastąpiła zwyżka z poziomu 3,89 do 3,92. Dalsza część sesji przebiegała stabilnie. Wydawało się, że lokalny rynek walutowy odrzucił już presję polityczną związaną z nowym rządem. Niestety dopóki ze strony PiSu nie pojawią się konkretne plany wobec „frankowiczów” wahania na parze CHF/PLN będą standardem. Średni kurs franka szwajcarskiego wyniósł dziś 3,91 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

12.11.2015 14:59
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000