KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

aplikacje do nauki języków obcych -blog finansowy- ekantor.pl

TOP 7 aplikacji do nauki języka angielskiego na Android

Brak czasu, pieniędzy, motywacji… wymówek by nie uczyć się języków obcych jest wiele, jednak niemal każdy zdaje sobie sprawę, że ich znajomość jest niezbędna w dzisiejszych czasach. Z pomocą przychodzą Read more
frank szwajcarski

„Skazany na 30 lat” – czy frankowiczom należy się pomoc? [rozmowa]

Dwa lata po historycznym uwolnieniu przez bank szwajcarski kursu franka, w Polsce wciąż nie udało się zamknąć tematu związanego z kredytami w tej walucie. Trudność stanowi znalezienie rozwiązania, które Read more

Komentarz walutowy 13.06.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dzisiejsze kursy walut były bardzo zmienne. Czynnikiem ryzyka, który przyczynił się do największych zmian w notowaniach jest nieustannie Brexit. Złoty osłabił się wobec większości walut i prawdopodobnie do czasu referendum tak zostanie. 

Krótkotrwałe umocnienie dolara

Dolar niestety tylko przez dwa dni umacniał się wobec euro. Dzisiejsze notowania głównej pary walutowej są tego dowodem. Kurs EUR od rana podążał dziś w kierunku 1,13. To czy uda mu się powrócić do tej wartości będzie zależało od jutrzejszych danych makro, a mianowicie od wyniku sprzedaży detalicznej w USA. Środowe posiedzenie Fedu dla niektórych inwestorów odeszło na dalszy plan, a w centrum uwagi inwestorów znalazło się ryzyko Brexitu. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,12 USD.

EUR/USD

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Złoty słabnie

Dzisiejsza publikacja inflacji CPI dla polski, mimo że odrobinę lepsza niż zakładano nie miała na tyle mocy, aby umocnić złotego wobec euro. Kurs EUR/PLN o godzinie 12 wzbił się do poziomu 4,38 i w okolicy tej wartości poruszał się przez dalszą część sesji. Oprócz dzisiejszych informacji o powolnym wychodzeniu z deflacji na lokalnym rynku był poruszany temat wyboru Adama Glapińskiego na nowego prezesa NBP. Średni kurs euro wyniósł dziś 4,38 PLN.

EUR/PLN

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Dolar nie odpuszcza

Negatywna atmosfera na rynku finansowym nie wpływa negatywnie na notowania dolara, który kolejny dzień z rzędu (od zeszłego czwartku) umacnia się wobec złotego. Dziś kalendarium jest puste, jednak w kolejnych dniach nie zabraknie czynników, które mogą dolara wznieść ponad poziom 3,90. Oprócz danych makro najważniejsze będzie posiedzenie Fedu, które zostało zaplanowane na środę. Średni kurs amerykańskiej waluty wyniósł 3,89 PLN.

USD/PLN

kurs dolara, kurs USD

Źródło: biznes.pl

Frank wrażliwy na Brexit

To był ciężki poniedziałek, dla naszej waluty. Notowania pary CHF/PLN dotarły dziś do poziomu 4,03. Co jest przyczyną tak silnych zmian w kursie franka? Przede wszystkim obawy o Brexit. Inwestorzy coraz bardziej obawiają się, że Brytyjczycy jednak zdecydują się na opuszczenie Unii Europejskiej. Do 23 czerwca ten temat będzie głównym czynnikiem powodującym zawirowania na rynku walutowym. Prawdopodobnie czwartkowe posiedzenie SNB nie wzbudzi tylu emocji, co nowe wyniki sondaży z Anglii. Średni kurs franka szwajcarskiego wyniósł 4,02 PLN.

CHF/PLN

kurs franka, kurs CHF

Źródło: biznes.pl

Jak zagłosują Brytyjczycy?

Na to pytanie szuka odpowiedzi cały rynek finansowy. Inwestorzy po czwartkowym sondażu, który wskazał na przewagę osób popierających opuszczenie Unii Europejskiej zaczęli zastanawiać się nad ewentualnymi konsekwencjami Brexitu. Ma to niestety negatywny wpływ na kurs GBP/PLN, który utknął dziś w przedziale 5,51-5,52. Prawdopodobnie czwartkowe posiedzenie BoE będzie w cieniu również ze względu na to, że uczestnicy rynku nie przewidują, aby członkowie banku centralnego właśnie teraz podjęli decyzje o zmianie wysokości stóp procentowych. Średni kurs GBP wyniósł dziś 5,51 PLN.

GBP/PLN

kurs funta, kurs GBP

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

13.06.2016 15:42
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000