KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Przyszłość m-commerce

Handel mobilny w Polsce. Czy m-commerce ma przyszłość?

Polacy pokochali nowe technologie, a wraz z nimi handel internetowy oraz płatności online. Mimo to wciąż niezbyt chętnie dokonujemy zakupów za pomocą urządzeń mobilnych. Co nas hamuje? Read more
blog, zakupy, zakupy z Chin, zakupy z Azji, online, Ekantor.pl

Jeśli kupować w Chinach to gdzie? TOP 10 internetowych sklepów z Azji

Zakupy prosto z fabryk w Azji kojarzą się najczęściej z AliExpressem, o którym pisaliśmy już wielokrotnie na naszym blogu. Okazuje się jednak, że podobnych stron jest mnóstwo, a ich Read more

Komentarz walutowy 13.07.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Dziś inwestorzy wyczekują wieczornej publikacji Beżowej Księgi, która pozwoli zorientować się, jakie będą najbliższe plany Fed. Emocje wzbudza przede wszystkim perspektywa podwyższenia stóp procentowych, która po piątkowych danych z rynku pracy w USA stała się bardziej prawdopodobna.

 
Oczekiwania ws stóp procentowych dyktują warunki
Wśród zaplanowanych na dziś odczytów z USA, największe znaczenie dla pary walutowej EUR/USD, może mieć wieczorna publikacja raportu, dotyczącego bieżącej sytuacji gospodarczej Stanów Zjednoczonych oraz ewentualnych planów Fed, związanych z podwyżką stóp procentowych. Można się spodziewać, że w najbliższym czasie trendy na rynku walutowym będą dyktowane przez oczekiwania wobec banków centralnych, co do decyzji w sprawie podniesienia lub obniżenia stóp procentowych. Średnia wartość euro wyniosła dziś 1,10 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar, kurs dolara, kurs euro

Źródło: biznes.pl

Złotówka zmaga się z czynnikami wewnętrznymi
Wczorajszy spadek notowań euro względem polskiej waluty, wywołany był zwiększonym apetytem inwestorów na ryzyko, pobudzonym przez piątkowe dane z USA. Złotówka co prawda ruszyła za trendem, którym podążały waluty rynków wschodzących, jednak radziła sobie w tych zmaganiach gorzej. Przyczyną takiego zachowania mogły być  oddziaływające na nią czynniki wewnętrzne, takie jak oczekiwanie na ocenę ratingu kredytowego przez agencję Fitch. Średnia wartość euro osiągnęła dziś 4,40 PLN
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty, kurs złotego, kurs euro

Źródło: biznes.pl

Spokój w parze USD/PLN
Odnotowana wczoraj stabilizacja złotówki względem dolara utrzymuje się również podczas dzisiejszej sesji, jednak wieczorny raport z USA może zmienić dystans pomiędzy tymi walutami. Kluczowe dla pary USD/PLN mogą okazać się plany banków centralnych wobec stóp procentowych. Z wypowiedzi Eugeniusza Gatnara członka RPP można wywnioskować, że do 2017 nie będzie wielkich zmian w kwestii poluzowania polityki pieniężnej. Dziś średnia wartość USD osiągnęła 3,96 PLN
USD/PLN

USD, PLN, kurs dolara, dolar, złotówka

Źródło: biznes.pl

Niepewność PLN
Utrzymujące się od piątku nastroje wśród inwestorów zmniejszyły popyt na bezpieczne waluty, dzięki czemu polska waluta nabrała sił względem franka szwajcarskiego. Jednak dzisiejsze zachowanie w obrębie tych walut wskazuje, że była to sytuacja chwilowa, a PLN nadal pozostaje pod mocnym wpływem nie tylko czynników globalnych, ale również niepewności związanej z zaplanowaną na 15 lipca oceną ratingu kredytowego Polski. W związku z powyższym CHF osiągnął dziś średnią wartość 4,02 PLN.
CHF/USD

CHF, PLN, kurs franka, frank szwajcarski, złoty

Źródło: biznes.pl

Theresa May – nową premier
Dziś wieczorem ma odbyć się zaprzysiężenie nowej premier Wielkiej Brytanii -Theresy May, która chociaż nie była zwolenniczką Brexitu, to jednak szanuje decyzję Brytyjczyków i nie zamierza przeprowadzać ponownego referendum. Według Theresy May wdrożenie artykułu 50 Traktatu Lizbońskiego odbędzie się na drodze negocjacji z UE i nie rozpocznie się wcześniej niż przed końcem bieżącego roku. Taka postawa mogła uspokoić nieco emocje i sprawić, że dzisiejsza średnia wartość GBP wyniosła 5,26 PLN.
GBP/PLN

GBP. PLN, złoty, funt, wartość funta

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

13.07.2016 15:48
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000