KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Adam Glapiński, prezes NBP, RPP, Ekantor.pl

Adam Glapiński – kim jest prezes NBP?

W młodości marzył aby być neurologiem. Bał się jednak krwi, więc został ekonomistą. Podkreśla swoją niezawisłość od polityki a jednocześnie gorąco popiera strategię Prawa i Sprawiedliwości. Aktualny prezes NBP to Read more
konferencja, kryptowaluty, crypto future conference, Ekantor.pl

Crypto Future Conference – 23 marca Wrocław

Już 23 marca we Wrocławiu odbędzie się konferencja poświęcona tematyce kryptowalut - Crypto Future Conference. Uczestnicy otrzymają konkretną i praktyczną wiedzę, ale również będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach. Read more

Komentarz walutowy 14.07.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Sposób prowadzenia polityki pieniężnej przez banki centralne po referendum w Wielkiej Brytanii to kwestia, która w najbliższych dniach będzie przykuwać uwagę inwestorów. Dziś swoją decyzję podał Bank Anglii, natomiast opublikowane w USA dane mogą mieć wpływ na dalsze postępowanie Fed.

 
W oczekiwaniu na kolejny krok Fed
Opublikowana wczoraj wieczorem w USA Beżowa Księga, mogła przygasić nieco oczekiwania inwestorów, wobec podwyższenia stóp procentowych przez Fed. Ton raportu, dotyczącego sytuacji gospodarczej tego kraju wskazywał, że choć amerykańska gospodarka jest stabilna, to jednak nie można jej uznać za zachwycającą. Poznane dziś dane dotyczące inflacji producenckiej USA okazały się być lepsze od prognozowanych, co może mieć wpływ na dalsze postępowanie Fed. Średnia wartość euro osiągnęła dziś 1,11 USD.
EUR/USD

euro, dolar, EUR, USD, kurs euro

Źródło: biznes.pl

Decyzja BoE, a sytuacja PLN
Dzisiejsza decyzja BoE w sprawie pozostawienia stóp procentowych na dotychczasowym poziomie 0,5% zniechęciła do inwestowania w ryzykowne waluty, co może mieć wpływ na dalszy kurs złotego. Chociaż aktualną relację w parze EUR/PLN można uznać za stabilną, to jednak może ona ulec zmianie po jutrzejszym ogłoszeniu przez agencję Fitch krajowego ratingu Polski. Średnia wartość euro osiągnęła dziś 4,40 PLN.
EUR/PLN

Euro, złoty, EUR, PLN, kurs euro

Źródło: biznes.pl

Waluty pod wpływem działań Banku Anglii
Bank Anglii podjął dziś decyzję, która odsunęła perspektywę obniżki stóp procentowych do sierpnia. Do tego czasu nastroje na rynku walutowym mogą być słabsze, co może doprowadzić do umocnienia dolara, który w ostatnich dniach stał się dla inwestorów interesującą alternatywą. Ogłoszone dziś dane dotyczące bilansu płatniczego Polski oraz inflacji producenckiej USA, nie miały znaczącego wpływu na dystans dzielący te waluty. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,96 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, kurs dolara, złoty, dolar

Źródło: biznes.pl

Frank zyskuje
Odwlekanie przez Bank Anglii obniżki stóp procentowych sprawia, że inwestorzy stają się przychylniejsi bezpiecznym walutom. Korzysta na tym frank szwajcarski, który ponownie oddalił się od PLN. Na niekorzyść złotego działa również zaplanowana na jutro ocena ratingu krajowego. Jeżeli agencja Fitch obniży ocenę, to w najbliższych dniach można się spodziewać spadku wartości złotego. Dziś średni kurs CHF wyniósł 4,04 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, kurs złotego, frank szwajcarski, kurs franka,

Źródło: biznes.pl

Funt nadal spokojny
Chociaż brytyjska waluta pozostaje pod silną presją rozpoczęcia się negocjacji w sprawie opuszczenia UE przez Wielką Brytanię, to nie odnotowuje ona dalszej tendencji spadkowej względem złotego. Taka sytuacja może być wywołana odsunięciem wizji wdrożenia artykułu 50 Traktatu Lizbońskiego do końca roku. Dzisiejsza decyzja Banku Anglii wsparła nieco funta, który osiągnął dziś średnią wartość 5,27 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, kurs funta, złoty, funt

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

14.07.2016 15:58
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000