Komentarz walutowy 15.02.2016

Podczas poniedziałkowej sesji złoty umocnił się jedynie wobec franka szwajcarskiego. Na głównej parze natomiast można było zauważyć wyraźne umocnienie amerykańskiej waluty.

Co powie prezes EBC?

Dzisiejsze notowania głównej pary walutowej wskazują na to, że trend wzrostowy został wyhamowany. Powrót Chin do handlu po tygodniowej przerwie okazał się całkiem dobry. Opublikowany dziś bilans handlu zagranicznego zawierał w prawdzie mieszane dane, ale w połączeniu ze komentarzem przewodniczącego Ludowego Banku Chin przyczyniło się do umocnienia juana, a to do lekkiej poprawy nastrojów na rynku. Inwestorzy czekają niecierpliwie na dzisiejsze wystąpienie prezesa EBC, które wg opinii niektórych z nich może być pierwszym w tym tygodniu zapalnikiem do mocniejszych wahań na parach związanych z euro. Średni kurs wspólnej waluty wyniósł dziś 1,11 USD.

EUR/USD

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

Stabilny dzień na EUR/PLN

Po dwóch dniach spadków na parze EUR/PLN przyszedł czas na stabilizację notowań. Prawdopodobnie nie będzie to trwało długo, dlatego warto rozważyć opcję wymiany walut już teraz. Na lokalnym rynku coraz częściej pojawiają się pogłoski o planach związanych ze zmianą poziomu stóp procentowych, być może ma to związek z kryzysem bankowym, który dotknął już kilka instytucji finansowych w UE. W najbliższych dniach złoty będzie w dalszym ciągu pod wpływem czynników ogólnoświatowych. Średni kurs euro wyniósł dziś 4,39 PLN.

EUR/PLN

dzisiejszy kurs euro w kantorze internwtowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1092,profile-wykresy.html

Dolar zaczął tydzień od wzrostu

Para USD/PLN rozpoczęła tydzień od wzrostu. Chwilowa poprawa atmosfery na rynku pomogła amerykańskiej walucie nieznacznie umocnić się wobec złotego. Mimo to inwestorzy w dalszym ciągu będą bacznie się przyglądać każdej publikacji makro ze Stanów Zjednoczonych. Od nich teraz zależy czy i kiedy Fed zdecyduje się na kolejną podwyżkę stóp procentowych. Na najważniejszą, czyli poziom inflacji musimy zaczekać do piątku. Dziś średni kurs USD wyniósł 3,92 PLN.

USD/PLN

średni kurs dolara w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Kurs franka poniżej 4 zł

Frank po kilkudniowej zwyżce w końcu powraca poniżej 4 zł. Złoty od początku dzisiejszej sesji umocnił się wobec franka o ponad 2 grosze. To czy nasza waluta utrzyma i zwiększy przewagę wobec CHF zależy od dzisiejszego wystąpienia Mario Dreghiego. Atmosfera wokół ustawy frankowej zagęszcza się, agencja Moody’s oceniła, że jej wejście w życie może finansowo bardzo obciążyć sektor bankowy. Średni kurs franka wyniósł dziś 3,98 PLN.

CHF/PLN

dzisiejsze nototwania franka szwajcarskiego

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

 

15.02.2016
Aniela Agopsowicz