KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

euro

Kurs euro w kantorach – sprawdź zanim kupisz

Odpowiedzi na pytanie o to, ile kosztuje euro, może być wiele. Zależy komu zostanie ono zadane. Inwestor odpowie 4,2349 PLN, bankier - 4,4034 złotego, dealer Ekantor.pl poda wartość 4,2490. A Read more
Banki, bankowość online - co warto wiedzieć

5 pytań na temat Twojego konta osobistego, na które musisz znać odpowiedź

Co zrobić z nieaktywnym kontem bankowym, jaką kartą płacić w internecie i ile pieniędzy możemy wysłać przelewem? Odpowiedzi na te pytania warto poznać wcześniej, by uchronić się przed kosztami i Read more

Komentarz walutowy 15.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Podczas poniedziałkowej sesji złoty umocnił się jedynie wobec franka szwajcarskiego. Na głównej parze natomiast można było zauważyć wyraźne umocnienie amerykańskiej waluty.

Co powie prezes EBC?

Dzisiejsze notowania głównej pary walutowej wskazują na to, że trend wzrostowy został wyhamowany. Powrót Chin do handlu po tygodniowej przerwie okazał się całkiem dobry. Opublikowany dziś bilans handlu zagranicznego zawierał w prawdzie mieszane dane, ale w połączeniu ze komentarzem przewodniczącego Ludowego Banku Chin przyczyniło się do umocnienia juana, a to do lekkiej poprawy nastrojów na rynku. Inwestorzy czekają niecierpliwie na dzisiejsze wystąpienie prezesa EBC, które wg opinii niektórych z nich może być pierwszym w tym tygodniu zapalnikiem do mocniejszych wahań na parach związanych z euro. Średni kurs wspólnej waluty wyniósł dziś 1,11 USD.

EUR/USD

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

Stabilny dzień na EUR/PLN

Po dwóch dniach spadków na parze EUR/PLN przyszedł czas na stabilizację notowań. Prawdopodobnie nie będzie to trwało długo, dlatego warto rozważyć opcję wymiany walut już teraz. Na lokalnym rynku coraz częściej pojawiają się pogłoski o planach związanych ze zmianą poziomu stóp procentowych, być może ma to związek z kryzysem bankowym, który dotknął już kilka instytucji finansowych w UE. W najbliższych dniach złoty będzie w dalszym ciągu pod wpływem czynników ogólnoświatowych. Średni kurs euro wyniósł dziś 4,39 PLN.

EUR/PLN

dzisiejszy kurs euro w kantorze internwtowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1092,profile-wykresy.html

Dolar zaczął tydzień od wzrostu

Para USD/PLN rozpoczęła tydzień od wzrostu. Chwilowa poprawa atmosfery na rynku pomogła amerykańskiej walucie nieznacznie umocnić się wobec złotego. Mimo to inwestorzy w dalszym ciągu będą bacznie się przyglądać każdej publikacji makro ze Stanów Zjednoczonych. Od nich teraz zależy czy i kiedy Fed zdecyduje się na kolejną podwyżkę stóp procentowych. Na najważniejszą, czyli poziom inflacji musimy zaczekać do piątku. Dziś średni kurs USD wyniósł 3,92 PLN.

USD/PLN

średni kurs dolara w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Kurs franka poniżej 4 zł

Frank po kilkudniowej zwyżce w końcu powraca poniżej 4 zł. Złoty od początku dzisiejszej sesji umocnił się wobec franka o ponad 2 grosze. To czy nasza waluta utrzyma i zwiększy przewagę wobec CHF zależy od dzisiejszego wystąpienia Mario Dreghiego. Atmosfera wokół ustawy frankowej zagęszcza się, agencja Moody’s oceniła, że jej wejście w życie może finansowo bardzo obciążyć sektor bankowy. Średni kurs franka wyniósł dziś 3,98 PLN.

CHF/PLN

dzisiejsze nototwania franka szwajcarskiego

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

 


cele informacyjne komentarz walutowy

15.02.2016 15:11
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000