KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Wielka Brytania

Polacy już nie będą wyjeżdżać. Życie na emigracji coraz mniej atrakcyjne

“To początek końca największego w historii Wielkiej Brytanii epizodu migracji” - zapowiada The Economist. Polacy zostaną w kraju i to niekoniecznie z powodu Brexitu?   Tuż przed wystąpieniem premier Wielkiej Read more
Uwolniony frank szwajcarski, kurs, kredyty w chf

To się opłaca

Wymiana walut online to trend wśród polskich użytkowników. To prawdziwy fenomen, jeśli zestawić go z użytkownikami z innych krajów. Skąd bierze się owa popularność? Z czego wynika zainteresowanie? Na te Read more

Komentarz walutowy 15.09.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Czwartek obfituje w ważne dla rynku walutowego wydarzenia. Dwa banki centralne podjęły decyzję o wysokości stóp procentowych. W tej samej sprawie, 21 września, obradować będzie FOMC, dlatego dzisiejsze dane zza oceanu mogą mieć duży wpływ na nastroje inwestorów w najbliższych dniach.

 

Ostania prosta przed posiedzeniem FOMC

Dane ze Strefy Euro nie spotkały się dziś z reakcją głównej pary walutowej, dla której najważniejsze były publikacje odnoszące się do gospodarki Stanów Zjednoczonych. To one mogły przyczynić się do wzrostu oczekiwań wobec decyzji FOMC na wrześniowym posiedzeniu w sprawie stóp procentowych. Najprawdopodobniej, tak się jednak nie stanie, ponieważ informacje napływające z USA okazały się słabsze od przewidywań. Wyczekiwany przez inwestorów wynik sprzedaży detalicznej wyniósł -0,3 przy prognozie 0,0%. Informacje te wsparły notowania euro, którego średnia wartość wyniosła dziś 1,12 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Lepsza kondycja złotego

Notowania złotego przybierają na sile, co jest związane z nastrojami globalnymi kumulującymi się wokół decyzji FOMC. Dzisiejsze, mieszane dane ze Strefy Euro również nie sprzyjały wspólnej walucie. Mimo, że inflacja konsumencka była zgodna z przewidywaniami, to negatywnie zaskoczył bilans handlu zagranicznego. Dla kursu tej pary ważniejsze okazały się jednak dzisiejsze dane z USA, które oddaliły szansę na wrześniową podwyżkę stóp procentowych, a to pozwoliło na wzrost wartości złotego względem euro, którego średni kurs wyniósł dziś 4,32 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar osłabiony danymi

Na opublikowane dziś dane, ustabilizowany w ostatnich dniach, dolar zareagował spadkiem. Do takiej reakcji przyczyniły się przed wszystkim niekorzystne wyniki sprzedaży detalicznej oraz wskaźnik inflacji obejmujący wszystkie towary, który zarówno w ujęciu miesięcznym, jak i rocznym wyniósł 0,0% przy wcześniejszej prognozie 0,1%. Tym samym rynek nabiera przekonania, że nie dojdzie do zacieśniania polityki pieniężnej w USA w trakcie wrześniowego posiedzenia. Taka perspektywa wsparła waluty rynków wschodzących i sprawiła, że średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,84 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Bez zmian w polityce monetarnej

Osoby posiadające kredyt walutowy we frankach mogły dziś na moment wstrzymać oddech, ponieważ w szwajcarskim banku podejmowano decyzję w sprawie polityki monetarnej. Zgodnie z oczekiwaniami rynku stopy procentowe pozostały na dotychczasowym poziomie -1,25% do -0,25%, a to pozwoliło utrzymać, rozpoczętą wczoraj, tendencję spadkową franka. Para ta w najbliższym czasie może korzystać z fali globalnych nastrojów, jednak nie bez znaczenia dla polskiej waluty mogą okazać się jutrzejsze, krajowe dane o sytuacji na rynku pracy. Średnia wartość franka wyniosła dziś 3,95 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank szwajcarski, złoty

Źródło: bankier.pl

BoE podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Sierpniowe dane mówiące o kondycji gospodarki Wielkiej Brytanii wypadały lepiej niż oczekiwano, jednak można przypuszczać, że wraz ze zwycięstwem zwolenników Brexitu, oczekiwania inwestorów wobec odczytów mogły się zmniejszyć. Przedstawiony dziś wynik sprzedaży detalicznej w ujęciu miesięcznym wyniósł -0,2% przy prognozach -0,4, jednak sierpniowy odczyt równał się 1,9%. Mimo to przekonanie o braku reakcji ze strony BoE zdołało się utrzymać i dzisiejsza decyzja o pozostawieniu stóp procentowych na poziomie 0,25% nie zaskoczyła rynku. W związku z powyższym średni kurs funta wyniósł dziś 5,07 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

15.09.2016 15:26
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000