KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Dlaczego kantor internetowy ma niższe kursy niż stacjonarny?

Dlaczego kantor internetowy ma niższe kursy niż stacjonarny?

Kantory internetowe istnieją już od kilku lat i dla wielu posiadaczy kredytów walutowych okazały się strzałem w dziesiątkę, umożliwiającym zaoszczędzenie bardzo dużych sum. Z kantorów internetowych korzystają również przedsiębiorcy, podobnie Read more
mdokumenty, blog, rząd, zmiany, Ekantor.pl

Telefon potwierdzi tożsamość – rząd przyjął projekt ustawy w sprawie mDokumentów

Już niebawem Polacy będą mogli zostawić portfele w domu. Rząd przyjął projekt ustawy oraz regulacje, które nie tylko ułatwią dostęp do publicznych e-usług, ale również pozwolą używać smartfonów w celu Read more

Komentarz walutowy 15.10.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Nudny czwartek? Na pewno nie na rynku walutowym. Podczas dzisiejszej sesji nastąpiło umocnienie dolara wobec euro oraz złotówki. Zwyżka została zanotowana również na parze CHF/PLN.

 

Marne szanse na podwyżkę stóp w USA?

 
Tak wysoki poziom na otwarcie dzisiejszej sesji zawdzięczamy wczorajszym wynikom sprzedaży detalicznej oraz inflacji producenckiej w USA. Wynik obu wskaźników był bardzo słaby, co tylko wtórowało wypowiedziom przedstawicieli Fedu, którzy co raz bardziej opowiadają się za odsunięciem terminu podwyżki stóp procentowych. Sygnały wskazujące na osłabienie amerykańskiej gospodarki powodują deprecjacje dolara. Wielu uczestników handlu na rynku walutowym uważa, że Fed przegapił moment, w którym mógł dokonać zmian w polityce monetarnej USA. Po dzisiejszej publikacji inflacji CPI niestety, ale pozostali członkowie Rezerwy Federalnej mogą również zmienić ton swoich wypowiedzi, które z pewnością wpłyną na rynek finansowy. Notowania pary EUR/USD poruszały się dziś blisko wartości 4,15 tylko przez pierwszą część sesji. Wsparciem dla dolara okazały się słowa jednego z członków EBC, według którego bank rozminął się z celem inflacji. Te informacje przyczyniły się do zejścia pary EUR/USD do poziomu 1,1436. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 1,14 EUR.

Na EUR/PLN silne fale

 
Złotówka podczas dzisiejszej sesji osłabiła się wobec euro, jednak nie tak mocno jak w poniedziałek. Dzisiejsze notowania były za to mocno falujące – spadek do poziomu 4,2179 a następnie zwyżka do 4,2286. W pewnym stopniu przyczyną wahań na parze EUR/PLN był również przeciągający się skandal spalinowy Volkswagena, który poniósł i jeszcze poniesie ogromne straty finansowe. Podczas jutrzejszej sesji zapoznamy się z kilkoma ważnymi danymi makro dla Strefy Euro oraz złotówki, dlatego równie silna zmienność na powyższej parze może wystąpić na zakończenie tygodnia. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,22 PLN.

Dolar zyskuje wobec złotówki

Wczorajszy spektakularny spadek dolara na parze ze złotówką dziś został już odrobiony w połowie. Dynamika zmian na parach związanych a amerykańską walutą jest w ostatnim czasie bardzo duża. Im bliżej posiedzenia Rezerwy Federalnej, tym rynek niespokojniej reaguje na wszelkie newsy. Dziś otrzyma kolejny „zastrzyk” w postaci wystąpień dwóch przedstawicieli Fedu, tym razem z Nowego Jorku, St. Louis i Cleveland. Będą mieli zapewne sporo do powiedzenia po wcześniejszej publikacji danych dotyczących inflacji konsumenckiej w USA. Podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym średni kurs dolara wyniósł 3,69 PLN.

Frank szwajcarski tańczy w rytmie wystukiwany przez globalny rynek

Frank szwajcarski przebił dziś wartość 3,89 która niestety może otworzyć drogę do dalszej zwyżki na parze ze złotówką. Kurs CHF/PLN w ostatnim czasie jest w największym stopniu zależny od czynników ogólnoświatowych, to one wyznaczają kierunek notowań. Niezauważalne są zmiany po publikacjach makroekonomicznych zarówno dla złotówki jak i CHF. Niepewność inwestorów związana z plotkami o wprowadzeniu kolejnego programu luzowania ilościowego przez EBC oraz oddalenie terminu podniesienia stóp procentowych w USA powoduje nieustannie ucieczkę w szwajcarską walutę. Średnia wartość CHF wyniosła dziś 3,88 PLN.

 


cele informacyjne komentarz walutowy

15.10.2015 14:48
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000