KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Wakacje z dzieckiem

10 miejsc w Europie na wakacje z dzieckiem. Gdzie jechać?

Wakacje z dzieckiem są sporym wyzwaniem dla rodziców. Problemy pojawiają się już na początku planowania. Gdzie jechać, aby zapewnić dzieciom rozrywkę, wypoczynek i moc niezapomnianych wrażeń?   Lipiec w tym Read more
Błąd w przelewie, zły numer konta

Błąd w przelewie – jak naprawić kosztowną pomyłkę?

Opłaty za mieszkanie, zakupy w Wielkiej Brytanii, wymiana walut w Ekantor.pl. Wszystko załatwisz niemalże jednym kliknięciem. Co jednak zrobić, gdy po zaakceptowaniu transakcji okaże się, że podałeś błędne dane? Read more

Komentarz walutowy 16.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Wtorkowa sesja miała dość ciekawy przebieg. Nastrój na rynku walutowym uległ znacznej poprawie po doniesieniach o osiągnięciu porozumienia Rosji z państwami kartelu OPEC.

Porozumienie Rosja – OPEC

Dzisiejsza sesja była zdominowana przez dwa wydarzenia. Pierwsze to wczorajsze wystąpienie prezesa EBC Mario Draghiego, które uczestnicy rynku cały czas analizują i próbują wyciągnąć jakieś wnioski. Uczestnicy rynku oczekują, że przewodniczący Europejskiego Banku Centralnego podczas marcowego posiedzenia dokona kolejnej obniżki stopy depozytowej oraz przebuduje dotychczasowy program luzowania ilościowego. Drugie to rzekome porozumienie na linii Rosja i kraje OPEC (Arabia Saudyjska, Wenezuela, Katar).  Podczas dzisiejszego spadania przedstawicieli tych państw zapadła decyzja o „zamrożeniu” wydobycia ropy naftowej na styczniowym poziomie. Ma to pomóc w ustabilizowaniu rynku. W pierwszej chwili ceny czarnego złota poszły w górę, a następnie powróciły do poziomu z otwarcia sesji. Średni kurs euro podczas wtorkowej sesji wyniósł 1,11 USD.

EUR/USD

średni kurs dolara w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

Powrót do 4,40

Po stabilnym poniedziałku przyszedł czas na wzrostowy wtorek. Euro umocniło się względem złotego o ponad 2 grosze. Przyczyną tego zapewne nie był opublikowany dziś indeks instytutu ZEW, który wypadł w prawdzie lepiej od oczekiwań, dużo gorzej w ujęciu kilkuletnim. Od 2014 roku była to najniższa wartość. Na lokalnym rynku oprócz przepychanek słownych na temat powodzenia i szkodliwości projektu przewalutowania kredytów walutowych został przedstawiony plan rozwoju naszej gospodarki na najbliższe lata. Jednym z założeń jest doprowadzenie do wzrostu inwestycji o około bilion złotych. Dziś średni kurs euro wyniósł 4,40 PLN.

EUR/PLN

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

Dolar korzysta z poprawy nastrojów

Poprawa atmosfery na rynku ogólnoświatowym wpływa na umocnienie dolara. Podczas dzisiejszej sesji para USD/PLN wzrosła z poziomu 3,92 do 3,94. Amerykańskiej walucie wystarczył jeden dzień odpoczynku od handlu na rynku walutowym, aby powróci w pełni sił. Podczas dzisiejszej sesji istotne dla inwestorów może być wystąpienie przedstawiciela Fedu z Filadelfii Patricka Harkera. W obecnej sytuacji panującej na rynku dla inwestorów będzie cenny każdy sygnał zaprzeczający lub potwierdzający kolejną podwyżkę stóp procentowych w USA. Średni kurs amerykańskiej waluty wyniósł dziś 3,94 PLN.

USD/PLN

kurs dolara w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Niezdecydowany frank szwajcarski

Frank szwajcarski to waluta, która w dalszym ciągu cieszy się dużym zainteresowaniem, mimo swojego przewartościowania. Podczas dzisiejszej sesji ponownie umocniła się wobec złotego i dotarł blisko wartości 4,00. Notowania CHF/PLN w kolejnych dniach pozostaną pod wpływem czynników ogólnoświatowych oraz danych makro z polskiego rynku, których w tym tygodniu mamy dość sporo. Średni kurs franka wyniósł 3,99 PLN.

CHF/PLN

kurs franka w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html


cele informacyjne komentarz walutowy

16.02.2016 15:11
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000