KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

O monetach słów kilka

Numizmatyka jest bardzo ciekawą dziedziną, zwłaszcza, gdy chodzi o historię monet. Każdy kraj ma swoje własne monety zwane bilonem - dostępne podczas wymiany walut. Pierwsze monety Read more
euro

Kurs euro w kantorach – sprawdź zanim kupisz

Odpowiedzi na pytanie o to, ile kosztuje euro, może być wiele. Zależy komu zostanie ono zadane. Inwestor odpowie 4,2349 PLN, bankier - 4,4034 złotego, dealer Ekantor.pl poda wartość 4,2490. A Read more

Komentarz walutowy 16.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych w USA podczas dzisiejszego posiedzenia jest praktycznie równe zeru, tak przynajmniej obstawiają inwestorzy. Dla rynków finansowych istotniejsze jest to, co przewodnicząca Fedu powie podczas konferencji prasowej.

Przed decyzją Fed porcja danych makro

Notowania głównej pary walutowej jeszcze przed posiedzeniem Fedu wskazywały na sporą przewagę dolara. Umacniał się on wobec euro do czasu opublikowania danych o inflacji z USA, która w skali roku z poziomu 1,4% spadła do 1%. Nie jest to jednak najgorszy wyniki, ponieważ progowy były niższe. Wskaźniki dotyczące rynku nieruchomości były mieszane i prawdopodobnie z tego powodu nastąpiło spowolnienie aprecjacji dolara. Pozwoleń na budowę domów było mniej niż zakładano, natomiast rozpoczętych budowli więcej od konsensusu rynku.  Kurs euro mimo silniejszych wahań spowodowanych tymi publikacjami utrzymywał się na średnim poziom 1,10 USD. Następnej silniejszej zmienności należy spodziewać się tuż przed ogłoszeniem decyzji przez Fed.

EUR/USD

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: biznes.pl

Złoty w osłabieniu

Złoty dziś borykał się z większymi niż zwykle oporem ze strony euro. Nasza waluta osłabiła się do wartości 4,30 a następnie po fali wahań próbowała zejść ponownie w okolice 4,28, jednak bez powodzenia. Mimo całkiem dobrych danych z polskiego rynku pracy – wynagrodzenie oraz zatrudnienie wzrosło – para EUR/PLN utrzymywała się na poziomie 4,29 PLN.

EUR/PLN

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: biznes.pl

Umocnienie dolara trwa

Po dzisiejszej sesji można zdecydowanie powiedzieć, że dolar obrał konkretny kierunek notowań. Trwające od początku tygodnia napięcie związane z oczekiwaniem na decyzję Fedu spowodowało, że dolar systematycznie umacnia się wobec złotego. Od początku tygodnia podrożał już o około 4 grosze. To, czy dolar dotrze do poziomu 3,90 zależy od tego, jaki ton będzie miała wypowiedz J. Yellen po posiedzeniu Fedu. Brak zmian w wysokości stóp procentowych jest już bowiem przesądzony. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,88 PLN.

USD/PLN

kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Frank korzysta ze słabości złotego

Kurs franka szwajcarskiego podobnie jak dolara poszedł w górę. Złoty, jako waluta rynków wschodzących w obliczu takich wydarzeń jak to dzisiejsze – decyzja Fedu w sprawie stóp procentowych w USA – jest narażona na większe niż zazwyczaj ryzyko osłabienia. Być może w kolejnych dniach nastąpi jej umocnienie. Po dzisiejszych bardzo mieszanych danych makro, nie należy się jednak spodziewać, że nastąpi to od razu. Średni kurs franka wyniósł dziś 3,91 PLN.

CHF/PLN

dzisiejsze nototwania franka szwajcarskiego

Źródło: biznes.pl

Słaby funt

Notowania funta brytyjskiego mimo porannej zwyżki do poziomu 5,47 w dalszym ciągu utrzymują się w tendencji spadkowej. Strata funta wobec złotego jest spowodowana ciągłą niepewnością związaną z prawdopodobieństwem – raz większym, raz mniejszym – wyjścia Wielkiej Brytanii ze strefy Euro. Średni kurs brytyjskiej waluty wyniósł dziś 5,45 PLN. Z technicznego punktu widzenia wzrost na tej parze walutowej może nastąpić dopiero w momencie osiągnięcia dołka na poziomie 5,42, wywołując silną korektę w postaci odbicia w górę.

GBP/PLN

średni kurs funta

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

16.03.2016 15:35
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000