KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

frank szwajcarski

„Skazany na 30 lat” – czy frankowiczom należy się pomoc? [rozmowa]

Dwa lata po historycznym uwolnieniu przez bank szwajcarski kursu franka, w Polsce wciąż nie udało się zamknąć tematu związanego z kredytami w tej walucie. Trudność stanowi znalezienie rozwiązania, które Read more
Podróże śladami literatury

Podróż śladami bohaterów powieści Zafóna, Browna i Larssona

Początek jesieni to doskonały czas na odbywanie podróży. Zwłaszcza tych literackich. A w tym roku będzie w czym wybierać. Niebawem na półki księgarni trafią kontynuacje bestsellerowych powieści Carlosa Ruiza Zafóna, Read more

Komentarz walutowy 16.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Złoty umocnił się podczas dzisiejszej sesji wobec większości walut. Najwięcej zyskał wobec franka szwajcarskiego. Główna para stabilizuje się w oczekiwaniu na kolejną porcję danych makro.

Chwilowa stabilizacja

Brak ważniejszych danych makroekonomicznych spowodował, że kurs EUR/USD był dziś dość stabilny. Dopiero w drugiej części sesji przewagę zaczęło przejmować euro. Po piątkowych danych dotyczących sprzedaży detalicznej pod dyskusje ponownie zostaje poddany czerwcowy termin podwyżki stóp procentowych. Zdania są jak zwykle podzielone. Pojawiły się również głosy, że Fed prawdopodobnie wstrzyma się z decyzją w tej sprawie do czasu referendum w Wielkiej Brytanii. Imponujący był również dzisiejszy wzrost wartości ropy naftowej, która zbliża się do poziomu 50 dolarów za baryłkę. Średni kurs euro podczas dzisiejszej sesji wyniósł 1,13 USD.

EUR/USD

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Pozytywne konsekwencji decyzji agencji Moody’s

Złoty dzisiejszą sesję rozpoczął od umocnienia wobec euro. Wzrost wartości naszej waluty był dość spory. Różnica między poziomem piątkowego zamknięcia a wartością tuż po dzisiejszym otwarciu wyniosła prawie 5 gr. Agencja ratingowa w swoim raporcie podała, że nasza gospodarka jest silna jednak ze względu na obawy o niestabilność polityczną wewnątrz kraju perspektywa musiała zostać zrewidowana. Uczestnicy rynku nastawiali się na tą bardziej negatywną opcję stąd tak silny wzrost złotego. Średni kurs euro wyniósł dziś 4,36 PLN.

EUR/PLN

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Dane z USA za słabe na Moody’s

Amerykańska waluta osłabiła się względem złotego. Informacje o zmianie perspektywy ratingowej bardziej zdominowały rynek złotego niż piątkowe super dane z USA. Podczas dzisiejszej sesji widać było, że dolar stawia opór. PLN w porównaniu do innych walut wobec USD zyskał jedynie 2 grosze. Dziś inwestorzy zwrócą jeszcze uwagę na popołudniowe dane z USA. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,85 PLN.

USD/PLN

kurs dolara, kurs USD

Źródło: biznes.pl

Frank szwajcarski tanieje

Dzisiejsze umocnienie złotego względem franka szwajcarskiego można tłumaczyć dwojako. Z jednej strony pozytywna dla rynku walutowego informacja o pozostawieniu ratingu Polski na dotychczasowym poziomie wsparła zejście pary CHF/PLN do poziomu 3,95. Z drugiej strony brak oporu ze strony CHF był związany z dniem wolnym Szwajcarów od pracy w związku z Zielonymi Świątkami. To czy spadek w kolejnych dniach będzie kontynuowany zależały głównie od czynników ogólnoświatowych. Średni kurs franka wyniósł dziś 3,94 PLN.

CHF/PLN

kurs franka, kurs CHF

Źródło: biznes.pl

Funt ugina się pod presją Brexitu

Utrzymujące się widmo Brexitu ciąży funtowi. Dziś w sposób szczególny ze względu na opinię wydana przez agencję Fitch na temat ewentualnego wpływu opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. Niestety przytoczone zostały same negatywne konsekwencje, wśród których wymieniono to, czego najbardziej obawiają się władze UE, czyli reakcji łańcuchowej – jedno państwo ciągnie za sobą następne. Średni kurs funta wyniósł dziś 5,54 PLN.

GBP/PLN

kurs funta, kurs GBP

Źródło: biznes.pl

 


cele informacyjne komentarz walutowy

16.05.2016 15:17
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000