KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Konto walutowe dla podróżujących

Konto walutowe podróżnika

Częste zagraniczne wyjazdy, stwarzają pewien problem z płatnościami dokonywanymi poza granicami kraju. Transakcje bezgotówkowe, często nakładają na turystę konieczność ponoszenia dodatkowych kosztów, związanych z przewalutowaniem płatności oraz odprowadzaniem prowizji dla Read more
ekantor.pl-blockchain-co to jest- kryptowaluty-

Blockchain – co to jest?

Dynamiczny rozwój kryptowalut śledzi coraz więcej osób. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę jakie technologie ożywiają wirtualne pieniądze oraz jak wielki wpływ mogą mieć one na życie przeciętnego zjadacza chleba. Read more

Komentarz walutowy 16.06.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Czwartek był zdecydowanie najciekawszym dniem na rynku walutowym. W prawdzie ani angielski, ani szwajcarski bank centralny nie zmienił poziomu stóp procentowych, ale komentarz ich przedstawicieli spowodowały spore wahania franka i funta. Na głównej parze walutowej nastąpiła nieoczekiwana zmiana kierunku notowań.

Dolar nieoczekiwanie odzyskuje przewagę

Dzisiejsza sesja przyniosła nieoczekiwaną zmianę kierunku notowań na głównej parze walutowej. Dolar umocnił się wobec euro bez żadnych informacji o danych makro, czy wypowiedziach członków Fedu. Takie zjawiska mogą być coraz częściej widziane w związku ze zbliżającym się referendum w Wielkiej Brytanii. Kurs EUR/USD z poziomu 1,12 zszedł do 1,11. Być może popołudniowa publikacja inflacji CPI oraz liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych pomoże amerykańskiej walucie trwale utrzymać się na tym poziomie. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,11 USD.

EUR/USD

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Nowy szczyt na EUR/PLN

Euro osiągnęło dziś poziom ostatni raz widziany na początku tego roku. Przekroczenie dotychczasowej bariery 4,45 otwiera wspólnej walucie drogę do kolejnego poziomu, którym jest 4,50. Taką też wartość najczęściej wymieniają analitycy w sytuacji, gdy nastąpi Brexit. Dzisiejsza publikacja danych o inflacji ze Strefy Euro wykazała lekkie cofnięcie się deflacji, co na pewno było w pewnym stopniu przyczyną umocnienia się wspólnej waluty. Średni kurs euro wyniósł dziś 4,43 PLN.

EUR/PLN

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Dolar mocno w górę

Pierwsza część dzisiejszej sesji na parze USD/PLN nie wskazywała na to, że dolar tak wyraźnie umocni się wobec złotego. Prawie 7 groszowe umocnienie to bardzo dużo jak na jeden dzień. Rynek walutowy w ostatnich dniach rządzi się własnymi prawami. Inwestorzy powinni przygotować się na podwyższoną zmienność w notowaniach zwłaszcza, że do referendum w Anglii został już tylko tydzień. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,98 PLN.

USD/PLN

kurs USD, kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Frank niebezpiecznie przekracza granicę

Kolejny poziom na parze CHF/PLN został przebity. Kurs franka przekroczył dziś poziom 4,11, który tym samym przebił styczniowe maksimum. Taką wartość ostatni raz widzieliśmy chwilę po tym jak SNB podjął decyzję o uwolnieniu stabilnego kursu CHF. Zagrożenie Brexitem wpływa negatywnie na atmosferę na rynku. Podczas dzisiejszego posiedzenia SNB, które zakończyło się pozostawieniem stóp procentowych na dotychczasowym poziomie prezes banku zapewnił, że w razie konieczności będą podejmowane interwencje, w celu osłabienia mocno przewartościowanego franka. Niestety jak na razie tych działań nie widać. Średni kurs franka wyniósł dziś 4,11 PLN.

CHF/PLN

kurs franka, kurs CHF

Źródło: biznes.pl

Zagrożenie Brexitem wzrasta, a funt się umacnia

Po środowej stabilizacji przyszedł czas na wyznaczenie kierunku notowań. Większość inwestorów nie spodziewała się jednak umocnienia funta. Dzisiejszy skok z poziom 5,56 do 5,62 był zaskoczeniem, ponieważ narastające napięcie na rynku w związku z przyszłotygodniowym referendum powinno raczej osłabić brytyjską walutę. Dziś Bank Anglii ogłosił decyzję w sprawie stóp procentowych, które postanowił pozostawić na dotychczasowym poziomie. Opublikowany dziś wynik sprzedaży detalicznej okazał się dużo lepszy od oczekiwań, co początkowo nie wpłynęło na funta. W najbliższych dniach należy przygotować się na zwiększoną zmienność w notowaniach walut, która nie zawsze będzie miała rozsądne wyjaśnienie. Średni kurs GBP wyniósł dziś 5,61 PLN.

GBP/PLN

kurs GBP, kurs funta

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

16.06.2016 15:47
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000