KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

last_minute_ekantor.pl

Last minute – jak znaleźć dobre oferty?

Niespodziewanie kończysz przed czasem wszystkie służbowe zlecenia i okazuje się, że masz dwa tygodnie wolnego. A wszystko to w ostatnich dniach sierpnia. Stracone wakacje? Nic podobnego! Na takich spóźnionych plażowiczów Read more
Konto walutowe dla podróżujących

Konto walutowe podróżnika

Częste zagraniczne wyjazdy, stwarzają pewien problem z płatnościami dokonywanymi poza granicami kraju. Transakcje bezgotówkowe, często nakładają na turystę konieczność ponoszenia dodatkowych kosztów, związanych z przewalutowaniem płatności oraz odprowadzaniem prowizji dla Read more

Komentarz walutowy 16.09.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Podwyżka stóp procentowych w USA ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Którzy z nich będą się cieszyć? Okaże się jutro. Tymczasem na rynku walutowym dokonały się dziś dwie korekty. Frank szwajcarski po wczorajszym spadku dziś umocnił się na parze ze złotówką. Sytuacja podobnie wyglądała na parze USD/PLN.

 

Umocnienie dolara w przeddzień posiedzenia Fedu

 
Nastroje na rynku walutowym są dość zmienne. Dzisiejszy komentarz byłego doradcy szefowej Fedu Janet Yellen wprowadził spore wątpliwości co do wyniku jutrzejszego posiedzenia Rezerwy Federalnej. Andrew Levin uważa, że dużym błędem byłoby dokonanie podwyżki stóp procentowych w tym tygodniu. Według niego rynek pracy jeszcze bardzo daleko od wyniku, który byłby zadowalający i mógłby pozwolić na zmiany w polityce monetarnej. Im bliżej spotkania członków Rezerwy Federalnej tym dolar mocniejszy. Dziś wzmocnił swoją pozycję wobec euro dochodząc do 1,1221 mimo wczorajszych kiepskich odczytów danych z amerykańskiej gospodarki. Dzisiejsza publikacja informacji o inflacji może istotnie wpłynąć na jutrzejszą decyzję o zacieśnieniu polityki monetarnej w USA. Jeśli zostanie podjęta decyzja o podniesieniu stóp procentowych, możemy spodziewać się aprecjacji amerykańskiej waluty. Dziś średnia wartość USD wyniosła 1,12 EUR.

Stabilny dzień na parze EUR/PLN

 
Dzisiejsza sesja na parze EUR/PLN była jedną z najstabilniejszych w tym miesiącu. Wahania odbywały się w bardzo wąskiej granicy 4,1910-61. Dłuższe zejście poniżej 4,20 może oznaczać próbę wykreowania się tendencji spadkowej. Jest duże prawdopodobieństwo, że para EUR/PLN spadnie w okolice 4,15 o ile dane makro będą sprzyjające dla złotówki. Do osłabienia wspólnej waluty przyczyniło się również nasilenie problemu uchodźców, którzy tłumnie podążają zwłaszcza do Niemiec. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,19 PLN.

Zwolennicy i przeciwnicy

Notowania pary USD/PLN od poniedziałku falują. Duża zmienność na tym parytecie to coś, do czego musimy się niestety przyzwyczaić. Dopóki Bank Centralny Stanów Zjednoczonych nie podejmie decyzji w sprawie stóp procentowych rynek będzie się żywił spekulacjami, które jak wiadomo często nielogicznie kierują kursami walut. Po wczorajszym spadku pod granicę 3,69 dziś nie było już ani śladu. W trakcie trwania sesji przebiliśmy poziom 3,7350. Okazuje się, że wbrew wszelkim przesłankom inwestorzy bardziej nastawieni są na oddalenie decyzji o wprowadzeniu zmian w polityce monetarnie USA. Na rynku walutowym szala zatrzymała się na równi. Powyższe wydarzenie ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Dzisiejsze i jutrzejsze dane makro mogą jeszcze wpłynąć na decyzję Fedu. Dolar podczas dzisiejszej sesji został wyceniony średnio na 3,73 PLN.

Korekta zwyżkowa na parze CHF/PLN

Dzisiejsza sesja na parze CHF/PLN miała zupełnie odmienny przebieg jak wczorajsza. To, co frank szwajcarski we wtorek stracił, podczas środowej sesji już prawie odzyskał. Frank nie wydaje się jednak być dość silny, aby osiągnąć szczyt z tego tygodnia, którym była wartość powyżej 3,84. Intensywność wahań na tej parze może jedynie zwiększyć się jutro, z racji zaplanowanego na ten dzień posiedzenia SBNu, podczas którego zostanie podjęta decyzja o wysokości stóp procentowych. Według wszelkich prognoz nic nie wskazuje na to, aby miała dokonać się ich zmiana. Wg T. Jordana prowadzona polityka monetarna jest dobra, a inne narzędzia ekonomiczne zostały już wyczerpane w związku z czym na spadek wartości CHF należy po prostu cierpliwie czekać. Średnia wartość franka wyniosła dziś 3,83 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

16.09.2015 14:45
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000