KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Zagraniczne zakupy – czy wciąż są popularne?

Osobom żyjącym na przełomie wieków zapewne nieobce były wyjazdy poza granice kraju w celach nie stricte turystycznych, a zakupowych. Duża popularnością cieszyły się przede wszystkim sklepy znajdujące się u zachodnich Read more
intrastat, firmy, przedsiębiorca, Ekantor.pl

Intrastat – co to jest, jak działa i co oznacza dla przedsiębiorców?

Od kiedy handel wewnątrz Wspólnoty został przepisami zbliżony do obrotu krajowego, instytucje statystyczne przestały mieć możliwość zbierania danych o przepływie towarów. Aby tę lukę wypełnić stworzono Intrastat - narzędzie monitorujące Read more

Komentarz walutowy 16.11.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Poniedziałkowa sesja na rynku walutowym otworzyła tydzień istotnych publikacji danych makroekonomicznych zarówno dla dolara jak i złotego. Główna para walutowa zanotowała lekki wzrost. Była to jednak tylko chwilowa słabość dolara.

 

Spokojna sesja amerykańskiej waluty

 
Dzisiejszy start EUR/USD był z dość niskiego poziomu. Tuż po otwarciu nastąpił spadek do wartości 1,0680. Rynek w ten sposób prawdopodobnie zareagował na piątkowy zamach terrorystyczny we Francji. Przez następną część dnia główna para walutowa poruszał się w granicy 1,07. Jak widzimy dolar cały czas pozostaje w pobliżu najmocniejszych poziomów od ponad pół roku wobec koszyka walut. Dziś kalendarium makroekonomiczne dla USA nie zawierało żadnych ważniejszych publikacji. Większe zainteresowanie inwestorów wzbudzą jutrzejsze dane dotyczące inflacji konsumenckiej oraz produkcji przemysłowej. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 1,07 EUR.

Euro stabilnie – a mogłoby być gorzej

 
Początek poniedziałkowej sesji na parze EUR/PLN był bardzo zmienny. Do wahań kursu przyczyniły się wydarzenia z piątkowej nocy w Paryżu. Rynek walut już wtedy był zamknięty, gdyby zamach terrorystyczny wydarzył się w środku tygodnia w godzinach handlowych zmiany zapewne byłyby dużo większe. Euro początkowo wzrosło do 4,24 jednak po publikacji danych dotyczących inflacji konsumenckiej, która nie do końca była zadowalająca, jego wartość spadła do 4,23. Opublikowany wskaźnik inflacji bazowej dla Polski okazał się zgodny z oczekiwaniami, co niestety nie pomogło w dalszym umocnieniu złotego. Średnia wartość wspólnej waluty wyniosła dziś 4,23 PLN.

Spore wahania dolara

Na parze USD/PLN podczas dzisiejszej sesji było zauważalne spowolnienie aprecjacji dolara. Początek notowań był bardzo wysoki – blisko 3,96. Następnie nastąpił spadek do 3,93 i odbicie z powrotem do poziomu wyjścia. Złoty umocnił się nieznacznie do dolara po publikacji zgodnych z prognozą wskaźników o inflacji bazowej. Inwestorzy powoli swoje transakcje ustawiają pod grudniowe posiedzenie Fed, na którym prawdopodobnie zostanie podjęta decyzja o podwyżce stóp procentowych. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,95 PLN.

Szwajcarska waluta cały czas wysoko

Notowania pary CHF/PLN również nie obeszły się bez wahań. Kurs franka poruszał się dziś w przedziale 3,9144 – 3,9313. Szwajcarska waluta aktualnie jest otoczona czynnikami charakteryzującymi się silnym wpływem. Z jednej strony wydarzenia ogólnoświatowe – zamach terrorystyczny, grudniowe posiedzenie Fedu, a z drugiej zaprzysiężenie nowego rządu i obietnice pomocy „frankowiczom” w trudnej sytuacji finansowej. Jeszcze kilka miesięcy temu analitycy zapewniali, że pod koniec roku frank będzie tańszy niż 3,89, natomiast dzisiejszy średni kurs franka wyniósł 3,92 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

16.11.2015 15:12
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000