KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Funt - waluta o długiej i ciekawej historii

Funt – waluta o długiej i ciekawej historii

Od kilku lat funty rodzą emocje i pobudzają fantazję wielu obywateli naszego kraju. Z chwilą otworzenia się rynków pracy na wyspach, do Wielkiej Brytanii wyjechało tysiące Polaków, liczących na znaczącą Read more

Najlepsze aplikacje, które pomogą w prowadzeniu biznesu – część II

Spotkania, terminy, ważne wydarzenia, nowi klienci- nie da się pamiętać o wszystkim prowadząc własną firmę. Na szczęście z pomocą przychodzi nowoczesna technologia. Zobacz, jakie programy pomogą zorganizować czas i podnieść Read more

Komentarz walutowy 17.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Obraz rynku walutowego po decyzji Fedu uległ sporym zmianom, mimo że amerykański bank centralny nie zmienił wysokości stóp procentowych. Dolar osłabił się wyraźnie wobec euro i złotego. Nowe minimum osiągną również funt brytyjski za parze ze złotym.

Brak zmian w polityce monetarnej osłabia dolara

Wczorajsza decyzja Fed zdecydowanie osłabiła dolara wobec euro. J. Yellen widać w dalszym bardzo ostrożnie podejmuje decyzje. Dało się to zauważyć w uzasadnieniu braku podwyżki stóp procentowych. Decydenci banku centralnego widzą poprawę sytuacji amerykańskiego rynku pracy i innych elementów tamtejszej gospodarki, jednak warunki na rynku ogólnoświatowym są niesprzyjające. W związku z tym rynki finansowe tegorocznej zmiany w polityce monetarnej w Stanach Zjednoczonych mogą się spodziewać dopiero w czerwcu albo i nawet później. Dziś średni kurs euro wyniósł 1,13 USD.

EUR/USD

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: biznes.pl

Wahania pary EUR/PLN

Złoty zmagał się dziś z silnymi wahaniami na parze z euro. Było to spowodowane publikacjami makro w Strefie Euro. Inflacja producencka wypadła praktycznie zgodnie z prognozami, natomiast bilans handlu zagranicznego nieznacznie gorzej od oczekiwań. Złoty czeka na dane z rodzimego rynku, z których najważniejsza będzie produkcja przemysłowa i budowlano-montażowa oraz wynik sprzedaży detalicznej. Średni kurs euro podczas dzisiejszej sesji wyniósł 4,28 PLN.

EUR/PLN

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: biznes.pl

Gorszy dzień dolara

Czwartkowa sesja zdecydowanie nie była najlepsza dla dolara. Osłabił się on wobec złotego do poziomu, który ostatni raz notował w zeszłym roku, w październiku. Kurs USD/PLN osiągnął poziom 3,78 za sprawą wczorajszej decyzji Fedu, który póki co nie zdecydował się na podwyżkę stóp procentowych. Dziś w kalendarium makro nie ma już nic, co mogłoby wesprzeć dolara, chyba, że liczba wniosków o zasiłki dla bezrobotnych będzie zaskakująca, czego raczej inwestorzy się nie spodziewają. Dzisiejszy średni kurs Amerykańskiej waluty wyniósł 3,78 PLN.

USD/PLN

średni kurs dolara w kantorze internetowym

Źródło: biznes.pl

Notowania franka bez zmian

Dzisiejsza sesja dla pary CHF/PLN była jedną z ważniejszych. Szwajcarski Bank Narodowy podjął decyzję w sprawie wysokości stóp procentowych. Tak jak i poprzednim razem nie zostały wprowadzone żadne zmiany, a komunikat po posiedzeniu był bardzo podobny do tego, który Thomas Jordan wygłosił poprzednio, z jedną zmianą. Prezes SNB podkreślił, że ich głównym celem jest wpływ na poprawę sytuacji gospodarczej kraju. Być może miało to związek z opublikowanymi danymi dotyczącymi inflacji producenckiej, która wypadła dość słabo. Kurs franka w momencie podania informacji o stopach procentowych zawahał się, a następnie wrócił do stabilnego poziomu 3,90 PLN.

CHF/PLN

dzisiejsze nototwania franka szwajcarskiego

Źródło: biznes.pl

Nowe minimum na parze GBP/PLN

Podczas dzisiejszej sesji funt dochodząc do poziomu 5,40 osiągnął nowe minimum na parze ze złotym. Taki poziom ostatni raz widzieliśmy w grudniu 2014 roku. Po osiągnięciu tej wartości nastąpiło odbicie do 5,43. Lekkie wahania dało się zauważyć po ogłoszeniu przez bank centralny Wielkiej Brytanii decyzji w sprawie stóp procentowych, które pozostawiono bez zmian. Średni kurs GBP wyniósł dziś 5,43 PLN.

GBP/PLN

średni kurs funta w ekantor.pl

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

17.03.2016 14:00
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000