KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Darmowe konta osobiste

Darmowe konto osobiste. Zobacz, które banki nie wezmą od Ciebie pieniędzy

Banki w Polsce coraz częściej poszukują alternatywnych źródeł przychodów. Tracą na tym klienci, ponieważ to oni obciążeni zostają częścią kosztów. Era darmowej bankowości powoli zaczyna się kończyć, jednak to nie ... Czytaj całość

MyTravel.pl poleca najpopularniejsze kierunki wakacyjnych wycieczek

Grecja, Hiszpania i Włochy (Sycylia) to niepodważalne królowe tego sezonu wakacyjnego. Wyśmienite jedzenie i brak konieczności posiadania paszportu, kuszą nie jednego turystę. Nie można przejść obojętnie obok fantastycznej katedry na ... Czytaj całość

Komentarz walutowy 17.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Obraz rynku walutowego po decyzji Fedu uległ sporym zmianom, mimo że amerykański bank centralny nie zmienił wysokości stóp procentowych. Dolar osłabił się wyraźnie wobec euro i złotego. Nowe minimum osiągną również funt brytyjski za parze ze złotym.

Brak zmian w polityce monetarnej osłabia dolara

Wczorajsza decyzja Fed zdecydowanie osłabiła dolara wobec euro. J. Yellen widać w dalszym bardzo ostrożnie podejmuje decyzje. Dało się to zauważyć w uzasadnieniu braku podwyżki stóp procentowych. Decydenci banku centralnego widzą poprawę sytuacji amerykańskiego rynku pracy i innych elementów tamtejszej gospodarki, jednak warunki na rynku ogólnoświatowym są niesprzyjające. W związku z tym rynki finansowe tegorocznej zmiany w polityce monetarnej w Stanach Zjednoczonych mogą się spodziewać dopiero w czerwcu albo i nawet później. Dziś średni kurs euro wyniósł 1,13 USD.

EUR/USD

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: biznes.pl

Wahania pary EUR/PLN

Złoty zmagał się dziś z silnymi wahaniami na parze z euro. Było to spowodowane publikacjami makro w Strefie Euro. Inflacja producencka wypadła praktycznie zgodnie z prognozami, natomiast bilans handlu zagranicznego nieznacznie gorzej od oczekiwań. Złoty czeka na dane z rodzimego rynku, z których najważniejsza będzie produkcja przemysłowa i budowlano-montażowa oraz wynik sprzedaży detalicznej. Średni kurs euro podczas dzisiejszej sesji wyniósł 4,28 PLN.

EUR/PLN

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: biznes.pl

Gorszy dzień dolara

Czwartkowa sesja zdecydowanie nie była najlepsza dla dolara. Osłabił się on wobec złotego do poziomu, który ostatni raz notował w zeszłym roku, w październiku. Kurs USD/PLN osiągnął poziom 3,78 za sprawą wczorajszej decyzji Fedu, który póki co nie zdecydował się na podwyżkę stóp procentowych. Dziś w kalendarium makro nie ma już nic, co mogłoby wesprzeć dolara, chyba, że liczba wniosków o zasiłki dla bezrobotnych będzie zaskakująca, czego raczej inwestorzy się nie spodziewają. Dzisiejszy średni kurs Amerykańskiej waluty wyniósł 3,78 PLN.

USD/PLN

średni kurs dolara w kantorze internetowym

Źródło: biznes.pl

Notowania franka bez zmian

Dzisiejsza sesja dla pary CHF/PLN była jedną z ważniejszych. Szwajcarski Bank Narodowy podjął decyzję w sprawie wysokości stóp procentowych. Tak jak i poprzednim razem nie zostały wprowadzone żadne zmiany, a komunikat po posiedzeniu był bardzo podobny do tego, który Thomas Jordan wygłosił poprzednio, z jedną zmianą. Prezes SNB podkreślił, że ich głównym celem jest wpływ na poprawę sytuacji gospodarczej kraju. Być może miało to związek z opublikowanymi danymi dotyczącymi inflacji producenckiej, która wypadła dość słabo. Kurs franka w momencie podania informacji o stopach procentowych zawahał się, a następnie wrócił do stabilnego poziomu 3,90 PLN.

CHF/PLN

dzisiejsze nototwania franka szwajcarskiego

Źródło: biznes.pl

Nowe minimum na parze GBP/PLN

Podczas dzisiejszej sesji funt dochodząc do poziomu 5,40 osiągnął nowe minimum na parze ze złotym. Taki poziom ostatni raz widzieliśmy w grudniu 2014 roku. Po osiągnięciu tej wartości nastąpiło odbicie do 5,43. Lekkie wahania dało się zauważyć po ogłoszeniu przez bank centralny Wielkiej Brytanii decyzji w sprawie stóp procentowych, które pozostawiono bez zmian. Średni kurs GBP wyniósł dziś 5,43 PLN.

GBP/PLN

średni kurs funta w ekantor.pl

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

17.03.2016 14:00
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000