KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

blog, płatność, wymiana walut, karta walutowa, karta wielowalutowa, Ekantor.pl

Karta debetowa, walutowa, wielowalutowa- czym płacić w podróży, by nie przepłacić?

Porównywanie ofert wakacyjnych potrafi przyprawić o zawrót głowy, a przecież to dopiero początek dylematów, z którymi przyjdzie się zmierzyć. Jednym z nich jest wybranie takiego środka płatności, który będzie nie Read more

Repolonizacja banków. Czy są powody do obaw?

W 2015 roku banki komercyjne funkcjonujące w Polsce wypracowały zysk w wysokości 12 056,8 mln złotych, jednak duża część tej kwoty trafi w ramach dywidendy do zagranicznych akcjonariuszy. Read more

Komentarz walutowy 17.08.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Początek tygodnia przyniósł złotówce umocnienie na parze z frankiem szwajcarskim i dolarem. Na głównej parze walutowej obserwowaliśmy natomiast spore wahania, których przyczyną były spekulacje rynku na temat wrześniowej podwyżki stóp procentowych.

 

Zmienny początek tygodnia

 
Zeszłotygodniowa, zaskakująca decyzja chińskich władz wprowadziła wśród inwestorów pewien niepokój o termin podwyżki stóp procentowych w USA. Głównym czynnikiem wpływającym na podjęcie decyzję przez Fed pozostają dane makro. Im lepsze wartości, tym większe prawdopodobieństwo na wprowadzenie zmian już we wrześniu. Dzisiejsze notowania głównej pary EUR/USD miały dość zmienny przebieg. Dolar usiłował przejąć przewagę nad euro i zejść bliżej 1,09. Pierwsza próba nie powiodła się. Być może popołudniowe dane makro będą wsparciem dla USD. Średnia wartość amerykańskiej waluty podczas dzisiejszej sesji wyniosła 1,10 EUR.

Złotówka przejęła przewagę nad euro

Podczas dzisiejszych notowań para złotówka przejęła przewagę nad euro. Z 4,18 nastąpił powolny spadek do wartości 4,16. Mimo dobrych danych dla Strefy Euro z raportu o bilansie handlu zagranicznego wspólna waluta nie utrzymała się na wyższym poziomie. Na najbliższe dni zaplanowano wiele publikacji dla Polski, które mogą pomóc w umocnieniu PLN. Szczególnie inwestorzy zwrócą uwagę na środowe dane o produkcji przemysłowej oraz wyniku sprzedaży detalicznej. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,16 PLN.

Dolar pod presją czynników globalnych, złotówka korzysta

Dolar był dziś jeszcze osłabiony względem złotówki. Poranna próba wybicia się do wartości 3,77 nie powiodła się. Spekulacje inwestorów na temat oddalenia się podwyżki stóp procentowych w USA spowodowały spadek pary USD/PLN. Za sprawą zmian wprowadzonych przez Bank Centralny w Chinach jesteśmy świadkami częstszych wahań na rynku walut niż zwykle. Spory wpływ na amerykańską walutę miały również spadki na rynku surowców. Miedź na giełdzie metali wydawało się, że już wyhamowała, jednak w dalszym ciągu utrzymuje się tendencja spadkowa, która trwa już ponad miesiąc. Lekki skok był dziś widoczny w notowaniach ropy. Jak widzimy zmiany na parach związanych z dolarem nie są niczym zaskakującym w czasie tak licznych zawirowań w światowej gospodarce. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,75 PLN.

Złotówka umocniła się na parze z frankiem szwajcarskim

Para CHF/PLN od osiągnięcia szczytu na poziomie 4,05 pozostaje cały czas w trendzie spadkowym. Poza lokalnymi i sporadycznymi zwyżkami zbliżamy się do 3,80. Przełamanie tego oporu będzie dużą nadzieją dal osób posiadających kredyt we frankach. Wielu kredytobiorców na pewno zdecyduje się wtedy na wymianę walut, aby zabezpieczyć sobie spłatę przyszłych kolejnych rat. Na parze EUR/CHF było widoczne dziś lekkie wyhamowanie wspinaczki w górę. Mimo to, potencjał na dalszy wzrost pozostaje, co złotówce przynieść może przewagę na franku. Średnia wartość CHF wyniosła dziś 3,84 PLN.

Zobacz nasze pozostałe komentarze walutowe!


cele informacyjne komentarz walutowy

17.08.2015 14:35
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000