KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

weekend z dzieckiem, podróże z dzieckiem, wyjazd, majówka, podróż, Ekantor.pl

Majówka z dzieckiem. Gdzie jechać? 7 ciekawych propozycji

Pogoda na weekend majowy ma być piękna a czasu dużo. Zaplanuj więc wyjazd tak, aby potem mieć co wspominać. Zobacz, jakie propozycje z całej Europy mogą spodobać się najmłodszym członkom Read more
rubel, waluta, Rosja, Ekantor.pl

Rubel – wszystko co trzeba wiedzieć

Rosyjski rubel nie należy do grona najmocniejszy walut świata. Kryzysy polityczne ostatnich lat dały mu się mocno we znaki a nawet wcześniej nie był pieniądzem dominującym na rynkach finansowych. Jednak Read more

Komentarz walutowy 18.07.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Utrzymujące się w ubiegłym tygodniu dobre nastroje na rynku walutowym, zostały zachwiane niepokojącymi informacjami o zamachu we Francji, a także puczu w Turcji, jednak sytuacja na rynku szybko się unormowała. W dzisiejszym kalendarzu makro poznaliśmy dane dotyczące polskiego rynku pracy.

 

Euro traci w notowaniach
Opublikowane w piątek dane o produkcji przemysłowej w USA wsparły mocno dolara, który zwiększył swój dystans wobec wspólnej waluty. Dziś sytuacja w tej parze została ustabilizowana, jednak na wyraźną niekorzyść euro. Przez jakiś czas może się ona utrzymać, ponieważ na początku tygodnia nie ma znaczących odczytów dla tych walut. Inwestorzy będą natomiast obserwować działania ECB oraz ich decyzję w sprawie stóp procentowych. Średnia wartość euro wyniosła dziś 1,10 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar, kurs euro, kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Wzmocniona złotówka
Duży spadek euro uwidocznił się również w parze EUR/PLN. Na umocnienie polskiej waluty mogła mieć wpływ piątkowa ocena ratingu kredytowego Polski, wystawiona przez agencję Fitch, która pozostała na dotychczasowym poziomie z perspektywą stabilną. Należy się jednak spodziewać, że czynniki lokalne oddziaływające na PLN w niedalekiej przyszłości mogą przyczynić się do jej osłabienia. Dziś średnia wartość euro osiągnęła 4,37 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty, kurs euro

Źródło: biznes.pl

Stabilizowanie sytuacji w parze z dolarem
Mimo napływu mocnych danych zza oceanu, złoty umacnia dziś swoją pozycję względem dolara. Brak niekorzystnych działań ze strony agencji Fitch ustabilizował pozycję polskiej waluty, która straciła pod koniec tygodnia z powodu awersji do ryzyka wywołanej puczem w Turcji. Dzisiejsze dane z rynku pracy w Polsce okazały się lepsze od prognozowanych, co może jeszcze korzystniej wpłynąć na notowania względem dolara, którego średnia wartość wyniosła dziś 3,96 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, kurs dolara, dolar, złoty

Źródło: biznes.pl

Złoty silniejszy względem franka
Aprecjację złotego widać dziś również w parze z frankiem szwajcarskim. Uspokajająca ocena agencji Fitch oraz wyciszenie nastrojów po sytuacji we Francji i Turcji, sprawiły że inwestorzy stali się przychylniejsi ryzykownej walucie. Jednak ze względu na niepewność związaną z ustawą kredytową, nie można uznać tej sytuacji za trwałą. Dziś średnia wartość franka szwajcarskiego wyniosła 4,02 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank szwajcarski, złoty

Źródło: biznes.pl

Funt nadal wrażliwy
Na globalne pogorszenie nastrojów zareagował także funt, dla którego zeszły tydzień był wyjątkowo spokojny, jednak brytyjska waluta nadal jest mocno narażona na wahania związane z Brexitem. W tym tygodniu poznamy decyzję EBC w sprawie stóp procentowych i choć nie spodziewamy się zmian, to jednak może mieć ona wpływ na dalsze ruchy w obrębie funta, którego średnia wartość osiągnęła dziś 5,24 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, kurs złotego, kurs funta, funt

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

18.07.2016 15:47
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , , , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000