KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Szwecja, flaga Szwecji, korona szwedzka, SEK, Ekantor.pl

Korona szwedzka – ile kosztuje SEK?

Szwecja powinna mieć euro. Ale nie chce. Korona, jako waluta, odpowiada nie tylko większości obywateli ale również krajowym instytucjom finansowym, mającym większą kontrolę nad gospodarką. Ceną jest jednak zwiększona niestabilność Read more

Zagraniczne zakupy – czy wciąż są popularne?

Osobom żyjącym na przełomie wieków zapewne nieobce były wyjazdy poza granice kraju w celach nie stricte turystycznych, a zakupowych. Duża popularnością cieszyły się przede wszystkim sklepy znajdujące się u zachodnich Read more

Komentarz walutowy 18.08.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Rynek walutowy ostatnio bardzo zaskakuje. Inwestorzy zbyt nerwowo wyczekują podwyżki stóp w USA. Zdecydowanie bardziej reagują na gorsze dane niż na lepsze od prognozowanych.

 

Dane makro dyktują warunki

 
Dzisiejsze wahania na parze EUR/USD były spowodowane wczorajszymi zaskakującymi danymi makro, które były bardzo rozbieżne od tych prognozowanych. Wprawdzie ich istotność nie była, aż tak duża dla amerykańskiej waluty, jednak wprowadziło to zamieszanie wśród inwestorów. Im bliżej decyzji o podwyżce stóp procentowych w USA, tym bardziej nieracjonalnie postępują uczestnicy rynku. W dzisiejszym kalendarium makroekonomicznym najistotniejsze będą informacje o ilości pozwoleń na budowę domów oraz o rozpoczętych budowach. Mimo powolnego tempa dolar cały czas schodzi w dół, umacniając się na parze z euro. Podczas dzisiejszej sesji średnia wartość USD wyniosła 1,10 EUR.

Słabsze euro

Złotówka kontynuowała dziś umocnienie na parze z euro. W godzinach przedpołudniowych para EUR/PLN dotknęła dziś poziomu oporu 4,15 od którego się odbiła. Daje to jednak szanse na dalsze umocnienie PLN i zejście jeszcze niżej. Czy ta szansa zostanie wykorzystana zależy od danych makro, których w tym tygodniu nie brakuje. Po 14 poznamy wartości dotyczące przeciętnego zatrudnienia i wynagrodzenia. Inwestorzy nie spodziewają się jednak żadnych zaskakujących wyników. Greckie potyczki z wierzycielami, mimo że ucichły to całkiem nie zniknęły. Do czwartku Ateńczycy muszą oddać 3,5 mld Europejskiemu Bankowi Centralnemu. Prawdopodobnie uda się to zrobić, o ile zostanie im przekazana pierwsza transza z pakietu pomocowego w wysokości 13 mld euro w najbliższych dniach. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,15 PLN.

Dolar raz w górę, raz w dół

Notowania pary USD/PLN podczas dzisiejszej sesji miały bardzo zmienny charakter. Po wczorajszym spadku dolar próbował przejąć przewagę nad złotówka. Korzyści z wahań były wyrównane. Dzisiejsza publikacja danych makro będzie miała mniejsze znaczenie niż jutrzejsze odczyty. Zarówno dla Polski, jak i USA środowe kalendarium wydarzeń gospodarczych jest wypełnione po brzegi. Wielu inwestorów próbowało już dziś nastawić się na jutrzejsze wartości. Chociaż prognozy są bardzo ostrożne to patrząc na wczorajsze wartości można się różnych wyników spodziewać. Średnia wartość dolara wyniosła 3,76 PLN.

Wrażliwy frank znowu podbił do góry

Radość spadkiem franka do 3,82 nie trwała zbyt długo. Dziś para CHF/PLN podskoczyła do 3,85. Najbliższe umocnienie będzie możliwe jutro, o ile dane makro będą sprzyjać PLN. Frank szwajcarski nieustannie pozostaje bardzo podatną na wpływy czynników ogólnoświatowych walutą. A tych ostatnio nie brakuje. W najbliższych dniach okaże się, czy termin wprowadzenia zmian w polityce monetarnej USA się potwierdzi. Im bliżej września, tym bardziej nerwowo inwestorzy reagują na wszelkie wahnięcia na rynku finansowym. Podczas dzisiejszej sesji frank został wyceniony średnio na 3,85 PLN.

Zobacz nasze pozostałe komentarze walutowe!

 


cele informacyjne komentarz walutowy

18.08.2015 14:40
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000