KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Opłaty w bankach

Wpłatomat czy bankomat? Nieważne. I tak za to zapłacisz

Rozwój aplikacji mobilnych, intuicyjne panele, błyskawiczne przelewy oraz promocje. Banki od wielu lat starają się przekonać Klientów do transakcji bezgotówkowych. Niestety za wygodę coraz częściej żądają dodatkowych opłat. Read more
waluty w październiku

Czynniki, które będą wpływać na kurs walut w październiku

W pobrexitowskiej rzeczywistości kurs walut silnie uzależnił się od decyzji podejmowanych przez banki centralne. Niepewność wobec dalszej sytuacji gospodarczej w Strefie Euro oraz fakt, że pole manewru ze strony EBC Read more

Komentarz walutowy 18.11.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Zawirowań na rynku walutowym ciąg dalszy. Dzisiejsza sesja miała interesujący przebieg zwłaszcza na parach związanych z naszą walutą. Im bliżej grudniowego posiedzenia banku centralnego USA tym wahania kursów silniejsze.

 

Chwilowa słabość dolara

 
Kurs EUR/USD zaliczył dziś nieznaczny wzrost. Prawdopodobnie spowodowały go spekulacje rynku przed wieczorną publikacją protokołu z posiedzenia Fedu. Poprzedzą go wystąpienia przedstawicieli Rezerwy Federalnej, które w zależności od ich charakteru zadziałają albo na osłabienie dolara, wówczas możemy się spodziewać wartości zbliżonych do poziomu 1,07. W sytuacji optymistycznych komentarzy świadczących o przychylności członków Fedu do podwyżki stóp procentowych w grudniu kurs dolara może zejść nawet do 1,05. Średnia wartość dolara podczas dzisiejszej sesji wyniosła 1,06 EUR.

Silniejszy wzrost na kursie euro

 
Środowa sesja na parze EUR/PLN charakteryzowała się równie silnymi wahaniami jak wczoraj. Początkowo kurs euro był stabilny, dopiero bliżej południa euro zaczęło się umacniać. Ważnym wydarzeniem dzisiejszego dnia było expose Beaty Szydło.  Podczas swojego wystąpienia poruszyła kilka ważnych kwestii, które w przyszłości mogą mieć wpływ na kurs złotego wobec koszyka walut. W godzinach popołudniowych poznaliśmy wysokość przeciętnego zatrudnienia i wynagrodzenia w Polsce za miesiąc październik. Nie zostały odnotowane jednak żadne mocniejsze zmiany na powyższej parze. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,25 PLN.

Zawirowań ciąg dalszy

Podczas dzisiejszej sesji nastąpiło załamanie trendu wzrostowego na prze USD/PLN. Złoty nie utrzymał przewagi nad dolarem, jednak był to wyraźny sygnał, że USD pozostaje wrażliwe na czynniki ryzyka. Po spadku do 3,97 nastąpiło odbicie powyżej 3,99. Szansa na przebicie bariery 4 PLN może zostać wykorzystana już dziś, ale zależy to od protokołu z posiedzenia Fedu oraz charakteru retoryki członków Fedu. Podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym średnia wartość dolara wyniosła 3,98 PLN.

Kolejny dzień wahań na CHF/PLN

Sytuacja na rynku walutowym w ostatnim czasie nie sprzyja osłabieniu franka. Notowania CHF/PLN pozostają pod wpływem czynników napływających z szerokiego rynku. Dziś oglądaliśmy zarówno poziom 3,91 jak i 3,93. Skoki na tej parze walutowej powstały w wyniku spekulacji inwestorów. Oprócz tematu związanego z podwyżką stóp procentowych w USA w tle rynkowego handlu pozostają wydarzenia z Francji, które nasiliły czujność innych państw wobec zagrożeń atakami terrorystycznymi. Średnia wartość szwajcarskiej waluty wyniosła dziś 3,92 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

18.11.2015 15:00
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!