KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Wypłata, złotówki

Utracona nadzieja na wyższe pensje. Podwyżek jednak nie będzie?

Zarobki wyższe o 25-30%, prostsze zasady rozliczania podatku, obniżenie stawki ZUS. Nowa propozycja mająca podnieść wypłaty Polaków brzmiała niemalże jak bajka. I najprawdopodobniej bajką pozostanie.   Obecnie ponad 60 ... Czytaj całość
Media zagraniczne

Jak o nas piszą, tak nas widzą – Polska w oczach zagranicznych mediów

Zachodni dziennikarze mają duży problem w pisaniu korespondencji z Polski - jesteśmy bardzo drażliwi na punkcie tematów politycznych, kultywujemy skomplikowaną historię a jednocześnie wykazujemy niezwykłe lenistwo w kwestiach samorządności. Nic ... Czytaj całość

Komentarz walutowy 19.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Optymizm powraca na rynek złotego. Dzisiejsze dane makro z Polski przyczyniły się do umocnienia naszej waluty. Na głównej parze natomiast został przełamany kluczowy poziom, który otworzył dolarowi drogę do dalszego umocnienia.

Kolejne umocnienie dolara

W opublikowanym dziś protokole z ostatniego posiedzenia EBC inwestorzy przede wszystkim skoncentrowali się na zapisku mówiącym o tym, że decydentów martwi brak wzrostu poziomu inflacji mimo poprawy sytuacji na rynku ropy naftowej. Ogólny przekaz dokumentu nie jest pesymistyczny, ale przyczynił się do osłabienia euro. Dolar przebił silny opór, który znajdował się na poziomie 1,12. Prawdopodobieństwo czerwcowej podwyżki stóp procentowych w USA wzrosło do około 30%. Jeśli kolejne dane makro będą tak dobre, jak ostatnie, możemy spodziewać się zmian jeszcze przed wakacjami. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,11 USD.

EUR/USD

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Dobre dane umacniają złotego

Złoty przyjął dzisiejsze dobre dane makro dotyczące polskiej produkcji przęsłowej oraz sprzedaży detalicznej bardzo spokojnie. Kurs euro nieznacznie osunął się głębiej w 4,38. Dzisiejsza publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego została przyjęta przez inwestorów, jako czynnik negatywny dla euro. Treści w niej zawarte wskazują na pewien niepokój decydentów związany ze zbyt wolnym tempem powrotu inflacji do Strefy Euro. Średni kurs EUR podczas dzisiejszej sesji wyniósł 4,38 PLN.

EUR/PLN

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Silny dolar

W reakcji na treść z wczorajszego protokołu z kwietniowego posiedzenia Fedu dolar również umocnił się wobec złotego. Dzisiejsza publikacja danych dotyczących polskiej sprzedaży detalicznej oraz produkcji przemysłowej wypadła całkiem dobrze, jednak nie na tyle, aby trwale umocnić złotego. Inwestorzy zwrócą jeszcze dziś uwagę na wystąpienie publiczne przedstawiciela Fedu z Nowego Jorku. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,92 PLN.

USD/PLN

kurs dolara. kurs USD

Źródło: biznes.pl

Wzrost i spadek

Czwartkowa sesja należała do jednych z bardziej zamiennych na rynku. Początek handlu wskazywał na wzrost wartości franka, który już o poranku zbliżył się do poziomu 3,96. Złoty zyskał jednak na wartości po publikacji całkiem dobrych danych makro. Sprzedaż detaliczna w ujęciu rocznym wzrosła z 0,8% do 3,2%, również poprawiła się wysokość produkcji przemysłowej. Średni kurs franka wyniósł dziś 3,95 PLN.

CHF/PLN

kurs franka, kurs CHF

Źródło: biznes.pl

Umocnienie funta

Funt w trakcie dzisiejszej sesji kontynuował umocnienie względem złotego. Z poziomu 5,70 wybił się do 5,73 tuż po bardzo dobrych danych dotyczących sprzedaży detalicznej, która z 3% r/r wzrosła do 4,3% r/r. Miało to również związek z pozytywnymi doniesieniami na temat ostatnich sondaży dotyczących Brexitu, wg których coraz więcej Anglików jest za pozostaniem w Unii Europejskiej. Średni kurs brytyjskiej waluty wyniósł 5,72 PLN.

GBP/PLN

kurs funta, kurs GBP

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

19.05.2016 14:56
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000