KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Włoskie referendum

Włoskie referendum: tykająca bomba Europy

4 grudnia Włosi ruszą zagłosować w sprawie reformy rodzimego systemu parlamentarnego. Mimo, że referendum nie sprawia wrażenia, by mogło wpłynąć na dalsze losy Europy to w rzeczywistości zasięg Read more

Wiza, czyli najpopularniejszy z paszportowych stempli

Podróżując po Unii Europejskiej możemy zupełnie zapomnieć o ich istnieniu. Co innego, jeśli wybieramy się w dalszą podróż - do Azji albo którejś z Ameryk. Tam bez pieczątki w paszporcie Read more

Komentarz walutowy 19.10.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Mimo, że wybory prezydenckie w USA zbliżają się wielkimi krokami, to ich wpływ na rynek finansowy jest ograniczony. Podobnie jak wczorajszych danych o inflacji CPI, które nie zdołały zmienić nastawienia inwestorów do podwyżek stóp procentowych przez Fed. Z kolei jutro decyzję w tej kwestii podejmie ECB.

 

Amerykanie niebawem zadecydują

Dystans pomiędzy Hillary Clinton, a Donaldem Trumpem się powiększa, w związku z czym oddziaływanie wyborów prezydenckich na notowania głównej pary walutowej jest znikome. Trudno jednak stwierdzić na ile obiektywne są przeprowadzane sondaże. W nocy odbędzie się ostatnia już debata pomiędzy pretendentami do prezydenckiego fotela i albo zdoła ona przechylić szalę zwycięstwa na jedną ze stron, albo spowoduje narodzenie nowych pytań i niepewności. Wczorajsze dane o inflacji nie pogłębiły przekonania o zacieśnianiu polityki przez Rezerwę Federalną, w związku z czym dolar wyhamował nieco aprecjację, a średni kurs euro wyniósł dziś 1,09 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Ciąg dalszy danych z Polski

Uspokojenie emocji w głównej parze walutowej, ustabilizowało również sytuację złotego względem euro. Dziś jednak polska waluta musiała się zmierzyć, ze słabszymi od prognozowanych, danymi dotyczącymi sprzedaży detalicznej oraz dynamiki produkcji przemysłowej, która w ujęciu rok do roku spadła z 5,6% do 4,8%. Rynek finansowy zaczyna się również nastrajać na jutrzejsze posiedzenie EBC w sprawie stóp procentowych, choć nie oczekuje się zmian ze strony banku to ton wypowiedzi jego szefa, Mario Draghiego, może mieć wpływ na wahania walut. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,31 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

USA wciąż w centrum

Problemy spotkały złotówkę również w parze z dolarem. Polska waluta od wczoraj otrzymuje informacje ze strony gospodarki, które nie wspierają unormowania kursu. Zarówno wczorajszy raport z rynku pracy, jak i dzisiejsze odczyty wypadały poniżej oczekiwań. Dla równowagi także dane  z USA odnoszące się do budownictwa mieszkaniowego okazały się rozczarowaniem, jednak nie na tyle silnym by zagrozić pozycji amerykańskiej waluty. Dziś wieczorem opublikowana zostanie jeszcze Beżowa Księga ilustrująca kondycję gospodarczą tego kraju, natomiast w nocy odbędzie się ostatnia debata na linii Clinton – Trump, która może mieć wpływ na waluty rynków wschodzących. Dziś dolar osiągnął średni poziom 3,93 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank się nie wyłamał

W analogicznej sytuacji, co z euro i dolarem, znalazł się złoty w parze z frankiem szwajcarskim, gdzie CHF osiągnął szczyt dnia na poziomie 3,98. Relacja w tej parze jest silnie uzależniona od globalnych nastrojów. Potencjalnymi czynnikami ryzyka działającymi na złotego jest w tym przypadku nie tylko sytuacja w USA, ale również niepokoje wynikające z Brexitu oraz jutrzejszego posiedzenia ECB. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,97 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt walczy z Brexitem

Napływające w ostatnim czasie informacje o tym, że parlament brytyjski nie pozostanie obojętny wobec negocjacji z Unią Europejską uspokajają rynek i działają kojąco na funta, który osiągnął dziś wzrost na poziomie 0,12%. Nerwowość rynku mogły wyhamować także, bliskie prognozom, dane o ilości złożonych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, a także stopa bezrobocia, która pozostała na dotychczasowym poziomie. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,83 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

19.10.2016 15:33
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000