KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Biznesowe gry planszowe, które uczą jak wygrywać w prawdziwym życiu

Większość osób biznes na planszy kojarzy wyłącznie z papierowymi banknotami Monopoly. A tymczasem od kilkudziesięciu lat na rynku jest coraz więcej gier, traktujących ekonomię całkiem poważnie. W dodatku przeznaczonych niekoniecznie Read more
gotówka, złoty, PLN

To już koniec gotówki w Polsce?

Czym się różnią sklepy w Polsce, od tych w Skandynawii? U nas płacąc za zakupy pytamy sprzedawcę “Można kartą?”, natomiast w krajach Europy Północnej zastanawiamy się czy “Można gotówką?”. Szwecja, Read more

Komentarz walutowy 2.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Publikacja indeksu PMI dla przemysłu zdominowała dziś rynek. Inwestorzy posiłkowali się dziś właśnie tymi danymi przy podejmowaniu decyzji. Euro w oczekiwaniu na przemówienie prezesa EBC zbliża się do punktu oporu na parze z dolarem.

Dane makro najważniejsze

Ten tydzień rozpoczyna ciekawy okres na rynku walutowym. Inwestorzy krok w krok za członkami Rezerwy Federalnej będą bacznie przyglądać się danych makroekonomicznym, od których – zgodnie z zapowiedzią – będzie zależna kolejna podwyżka stóp procentowych. Dziś indeks PMI dla przemysłu ze Strefy Euro wypadł umiarkowanie dobrze, natomiast wartość tego samego wskaźnika ze Stanów Zjednoczonych poznamy tuż przed 16. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,14 USD.

EUR/USD

kurs euro, euro, dolar

Źródło: biznes.pl

Osłabienie złotego trwa

Złoty na początku dania całkiem dobrze raził sobie z napierającym euro. Niestety dane z Europy dotyczące przemysłu, jak i samej Strefy Euro były lepsze niż te z Polski. Nasza waluta z poziomu 4,36 osłabiła się do 4,38. Jutrzejsza przerwa świąteczna niestety prawdopodobnie nie posłuży złotemu i należy spodziewać się dalszego osłabienia. Średni kurs wspólnej waluty podczas dzisiejszej sesji wyniósł 4,37 PLN.

EUR/PLN

kurs euro, euro, dolar

Źródło: biznes.pl

Dolar w natarciu

Dolar usilnie próbował dziś odrobić straty poniesione w minionym tygodniu. Mimo dzisiejszej lekkiej zwyżki kurs USD nie przekroczył granicy piątkowego poziomu zamknięcia. Prawdopodobnie większą zmienność będziemy obserwować na tej parze około godziny 16. Wtedy zostaną podane dane ze Stanów Zjednoczonych, które popchną uczestników rynku walutowego do działania. Średni kurs dolara podczas dzisiejszej sesji wyniósł 3,81 PLN.

USD/PLN

kurs dolara, dolar

Źródło: biznes.pl

Dobre dane umacniają franka

Dzisiejsza sesja była całkiem korzystna dla franka szwajcarskiego, który umocnił się wobec złotego do poziomu 3,98. Opublikowane dane dotyczące sprzedaży detalicznej w Szwajcarii były relatywnie dobre. Sprzedaż w marcu był odrobinę lepsza niż miesiąc wcześniej, jednak w skali roku nie wiele to zmieniło na lepsze. Natomiast indeks PMI dla przemysłu wypadł zdecydowanie lepiej i na pewno zaskoczył wielu inwestorów wzrostem do 54,7 pkt. Średni kurs franka szwajcarskiego podczas dzisiejszej sesji wyniósł 3,98 PLN.

CHF/PLN

kurs franka

Źródło: biznes.pl

Chwila wytchnienia na parze GBP/PLN

Zmienność na parze GBP/PLN podczas dzisiejszej sesji była ograniczona ze względu na dzień wolny od pracy w Wielkiej Brytanii. Kurs wahał się w przedziale 5,55-5,58. Również jutro handle na tej parze będzie mniej intensywny niż zazwyczaj ze względu na brak polskich inwestorów, którzy będą obchodzić Święto Niepodległości. Średni kurs funta wyniósł dziś 5,58 PLN.

GBP/PLN

kurs funta

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

02.05.2016 13:55
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000