KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

500 zł w obiegu – wszystko, co musisz wiedzieć o najwyższym polskim nominale

10 lutego 2017 to data, która przejdzie do historii, a to za sprawą banknotu z wizerunkiem Jana III Sobieskiego, który trafia dziś do obiegu. Mimo, że 500 złotowy nominał wzbudzał Read more
euro

Kurs euro w kantorach – sprawdź zanim kupisz

Odpowiedzi na pytanie o to, ile kosztuje euro, może być wiele. Zależy komu zostanie ono zadane. Inwestor odpowie 4,2349 PLN, bankier - 4,4034 złotego, dealer Ekantor.pl poda wartość 4,2490. A Read more

Komentarz walutowy 2.11.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

To będzie tydzień bogaty w publikacje makroekonomiczne, które mogą wywołać spore zamieszanie na rynku walutowym. Za nami już część z nich, poznaliśmy m.in. wartości indeksu PMI dla przemysłu w Strefie Euro.

 

Stabilny poniedziałek

 
Dzisiejsza sesja dla pary EUR/USD miała relatywnie stabilny przebieg. Większe wahania zaczęły się koło południa. Inwestorzy w trakcie handlu walutami wyczekiwali na odczyt indeksy PMI dla przemysłu oraz indeksu ISM dla tego samego sektora. W tym miesiącu najważniejsze będą publikacje marko. Będzie na nie szczególnie zwracał uwagę amerykański bank centralny przy podejmowaniu decyzji odnośnie stóp procentowych. Uczestnicy rynku szczególnie czekają na piątkowe dane dotyczące sytuacji na rynku pracy, które mają największy wpływ na decyzję Fedu. Średnia wartość dolara podczas dzisiejszej sesji wyniosła 1,10 EUR.

Euro odrabia straty

 
Złoty osłabił się dziś wobec euro dochodząc do wartości 4,25. Po piątkowym umocnieniu wydawało się, że może to być początek nowego kierunku na parze EUR/PLN, okazało się, że była to jedynie chwilowa korekta. Wartość indeksu PMI dla przemysłu zarówno dla euro jak i złotego okazała się lepsza od poprzedniej. Na szczególną uwagę inwestorów zasługuje jutrzejsze wystąpienie przewodniczącego Europejskiego Banku Centralnego, od którego oczekuje się informacji na temat dalszych planów związanych z programem QE. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,25 PLN.

Złotówka walczy wytrwale

Zeszłotygodniowa aprecjacja złotego dziś została zakończona. Przez pierwszą część sesji para USD/PLN zmierzała w kierunku wartości 3,86. Po jej osiągnięciu nastąpiło odbicie na korzyść naszej waluty. PLN walczy o dobrą pozycję na rynku. Wahania w najbliższych dniach mogą być dosyć spore ze względu na dużą ilość zaplanowanych publikacji makro. Im bliżej piątku, tym mogą się one jeszcze bardziej nasilać, ponieważ w tym dniu poznamy wartości wskaźników szczególnie istotnych dla rynku pracy. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,85 PLN.

Nerwowa sesja

Dzisiejszy kurs franka wahał się w przedziale 3,88 – 3,91. Szwajcarska waluta dużą zmiennością zareagowała na wyniki opublikowanych wskaźników ekonomicznych. Sprzedaż detaliczna w ujęciu rocznym wzrosła, również indeks PMI dla przemysłu podskoczył do 50,7 punktów. Jutrzejsza sesja będzie szczególnie ważna dla inwestorów bardziej związanych ze szwajcarską walutą, ponieważ swoje wystąpienie będzie miał szef SNB Thomas Jordan. Wielu oczekuje od niego informacji odnośnie dalszych działań mających na celu obniżenie wartości franka. Średnia wartość CHF wyniosła dziś 3,90 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

02.11.2015 15:23
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000