KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Festiwale 2018 – wakacyjny rozkład jazdy po Europie, czyli co oprócz Open’era?

Wielu osobom letni urlop nieodwołalnie kojarzy się z koncertami. I słusznie, bo wakacje to okres największego nagromadzenia festiwali muzycznych w całej Europie. Zobacz dokąd warto się wybrać tym razem.   Read more
praca, zatrudnienie, jak zatrudnić, obcokrajowiec, Ekantor.pl

Jak zatrudnić obcokrajowca?

Z roku na rok rośnie liczba zatrudnianych w Polsce cudzoziemców. Nie przeszkodziła w tym nawet zmiana przepisów, wprowadzona w styczniu 2018 roku, dodająca i tak skomplikowanym procedurom jeszcze więcej formalności. Read more

Komentarz walutowy 20.01.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Taniejąca ropa naftowa nieustannie wywołuje na rynku finansowym spore zamieszanie. Jej dzisiejsze spadki również miały wpływ na kursy walut. Największe zmiany dało się zauważyć w notowaniach złotego.

Dolar w obliczu taniejącej ropy

Sytuacja na globalnym rynku jest trudna. Kolejny spadek ropy naftowej wywołał nerwową atmosferę wśród inwestorów. Czarny surowiec zszedł mocno poniżej 29 dolarów za baryłkę. Główna para walutowa od wczoraj trwała w trendzie wzrostowym. Odbicie nastąpiło dziś przed południem po osiągnięciu poziomu 1,0973. Dolar umocnił się wobec euro i może jeszcze poprawić swoją pozycję, o ile publikacja danych makro zaplanowanych na popołudnie wypadnie pomyślnie dla USA. Średnia wartość euro podczas dzisiejszej sesji wyniosła 1,08 USD.

EUR/USD

średni kurs dolara

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

Umocnienie złotego stłumione

Notowania złotego na parze z euro już od rana nie wyglądały za ciekawie. Wspólna waluta umocniła się wobec naszej i przebiła poziom 4,47. Globalne pogorszenie nastrojów oraz ciągłe przepychanki polityczne na lokalnym podwórku osłabiają złotego. Pojawiły się jednak pozytywne sygnały, które mogą zwiastować – w dłuższym okresie – poprawę sytuacji PLN. Jednym z nich jest pogłoska o odejściu przez RPP od polityki dalszych obniżek stóp procentowych. Średnia wartość euro podczas dzisiejszej sesji wyniosła 4,46 PLN.

EUR/PLN

średni kurs euro

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1092,profile-wykresy.html

Wspinaczka na szczyt

Dzisiejsze notowania pary USD/PLN nie były pomyślne dla złotego. Słabość względem amerykańskiej waluty zaczęła być wyraźnie widoczna po godzinie 10, gdy z poziomu 4,05 nastąpił najpierw skok do 4,07 a następnie do 4,08. W godzinach popołudniowych została przebita wartość 4,09. Jeśli dzisiejsza publikacja danych o inflacji z USA będzie zgodna z prognozami na parze USD/PLN może ponownie zawitać 4,10. Średnia wartość kursu dolara wyniosła dziś 4,09 PLN.

USD/PLN

kurs dolara w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Powrót do wzrostów na CHF/PLN

Frank szwajcarski szóstą sesję z rzędu utrzymywał się powyżej 4 zł. Nie jest to dobry znak do „frankowiczów”. Z takiego poziomu tym bardziej będzie bardzo ciężko powrócić poniżej 3,98. Istnieje niewielka szansa, że złoty – jak tylko nastrój na globalnym rynku się poprawi – podejmie kolejną próbę umocnienia. Średnia wartość franka wyniosła dziś 4,08 PLN.

CHF/PLN

kurs franka w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html


cele informacyjne komentarz walutowy

20.01.2016 14:45
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000