KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Dzień Dziecka

Dzień dziecka – jak sprawić dziecku frajdę i nie zbankrutować?

Tablet, rower, smartfon - rodzice prześcigają się w pomysłach, mających wywołać uśmiech na twarzy dziecka, równocześnie wywołując w sobie obawy o stan środków na koncie. Czy można jeszcze uszczęśliwić pociechę Read more
auta, sprowadzanie aut, kupno samochodu, Ekantor.pl

Samochody z Niemiec – jak sprowadzić auto z zagranicy?

Już na pierwszy rzut oka procedury sprowadzenia auta do kraju mówią jedno: łatwiej je kupić niż zarejestrować. Transakcja za granicą to często formalność i pieniądze z ręki do ręki. Potem Read more

Komentarz walutowy 20.07.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Opublikowany w Niemczech indeks instytutu ZEW nie pozostawił złudzeń – nastroje inwestorów po Brexicie są słabe. Na rynku utrzymuje się więc atmosfera wyczekiwania na jutrzejsze posiedzenie EBC. Natomiast zaaprobowana przez polski rząd ustawa o obniżeniu wieku emerytalnego, na chwilę obecną, nie wywoła reakcji rynku.

 

Globalne nastroje wpływają na euro
Słabe nastroje wśród inwestorów niekorzystnie wpływają na sytuację wspólnej waluty, która po wczorajszym odczycie z Niemiec osłabiła się względem dolara i przełamała utrzymującą się od końca czerwca barierę. Brak znaczących odczytów w kalendarium oraz wyczekiwanie rynku na jutrzejsze decyzje EBC wyhamowują relacje w tej parze z korzyścią dla dolara. Średnia wartość euro wyniosła dziś 1,09 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar, kurs euro

Źródło: biznes.pl

Słabe euro
Niepomyślna sytuacja w jakiej znalazło się euro sprawiła, że wystarczył impuls do osłabienia tej waluty również względem złotówki. Impulsem okazały się być niepokojące informacje o zamachu w Turcji, ocena ratingu kredytowego Polski oraz relatywnie dobre dane dotyczące gospodarki kraju. Po poniedziałkowym wzroście notowań PLN dziś można zauważyć ustabilizowanie relacji w parze z euro, którego średnia wartość wyniosła dziś 4,37 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty, kurs euro

Źródło: biznes.pl

Złoty broni pozycję
Odnotowany spadek w parze EUR/USD sprawił, że dolar zyskał również względem złotówki, jednak dobra forma amerykańskiej waluty oraz informacja o zaakceptowaniu przez rząd ustawy o wieku emerytalnym w Polsce, nie spowodowały utraty zdobytej w poniedziałek pozycji PLN, w związku z powyższym średni kurs dolara wyniósł dziś 3,97 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty, kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Ustabilizowanie w parze CHF/PLN
Wyciszenie emocji zauważalne jest dziś w parze z frankiem szwajcarskim, gdzie sytuacja ustabilizowała się po poniedziałkowym spadku kursu CHF, jednak wciąż utrzymuje się ona powyżej psychologicznej granicy 4,00. Co prawda informacje dotyczące zaaprobowania ustawy obniżającej wiek emerytalny nie wpłynęły na dystans dzielący te waluty, jednak nie oznacza to, że złoty przestał być wrażliwy na czynniki lokalne. Dziś średnia wartość franka wyniosła 4,01 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank szwajcarski, złoty

Źródło: biznes.pl

Optymistyczne dane z UK
Dzisiejsze dane dotyczący stopy bezrobocia w Wielkiej Brytanii okazały się być korzystne, co wpłynęło na notowania funta. Sprzyjająca kursowi GBP okazała się również postawa premier tego kraju -Theresy May, która zapowiedziała, że  drogą negocjacji będzie się starała uzyskać dostęp do jednolitego rynku Unii Europejskiej. Pod wpływem tych okoliczności średnia wartość funta wyniosła dziś 5,22 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, złoty, funt, kurs funta

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

20.07.2016 15:43
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!