KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

blog, ciekawostki walutowe, kryptowaluty, kryptowaluta, bitcoin

7 ciekawostek walutowych – kto jest za a kto przeciw kryptowalutom?

Kryptowaluty wciąż są tematem numer jeden na rynkach finansowych. Jedni ich zakazują, inni otwierają przed nimi granice. Nikt jednak nie potrafi przewidzieć jak cyfrowy pieniądz zachowa się w przyszłości. Read more

Crossfitowy komentarz walutowy Radka Humińskiego

Tak... wiemy, że codzienne śledzenie wydarzeń na rynku walutowym nie dla Wszystkich jest tak przyjemne, jak dla naszych analityków. Jeśli jednak wymieniasz waluty i chcesz na tym oszczędzać, warto poświęcić Read more

Komentarz walutowy 20.10.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Podczas dzisiejszej sesji na rynku walutowym były widoczne silne wahania na parach złotówkowych. Nasza waluta osłabiła się wobec franka, dolara oraz euro.

 

Dolar w opałach

 
Dolar długo nie cieszył się z umocnienia. Dzisiejsza sesja przebiegła raczej na jego niekorzyść. Swoją siłę pokazała wspólna waluta, której taka zmiana była reakcją na pogłoski dotyczące czwartkowego posiedzenia EBC. Inwestorzy raczej nie spodziewają się zmian w wysokości stóp procentowych. Wypowiedź prezesa M. Draghiego na pewno będzie zależna od tego, na jakim poziomie będzie znajdowała się para EUR/USD. Bliskość wartości 1,15 może spowodować zmianę tonu jego wypowiedzi na bardziej groźną niż się tego spodziewamy.  Na tą chwilę kurs powyższej pary poszedł w górę i znajdował się w godzinach popołudniowych w rejonie 1,1370. Dzisiejsza publikacja danych makro dla USA oraz wystąpienie publiczne prezesa Fedu może jeszcze zmienić kierunek notowań tej pary. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 1,13 EUR.

Euro silniejsze od złotówki

 
Para EUR/PLN kolejny raz podjęła próbę przebicia na trwałe poziomu 4,24. Niestety podczas dzisiejszej sesji nie powiodło się to ze względu na dużo słabszy bilans płatniczy w Strefie Euro. Jego wartość była dużo niższa od poprzedniej. Wczorajsze dane makro dotyczące polskiej gospodarki pozostały bez reakcji rynku. Większe znaczenie mają na tę chwilę wybory do parlamentu i trwająca jeszcze do piątku kampania wyborcza. Dodatkowym czynnikiem hamującym ruchy euro jest nierozstrzygnięty problem związany z programem QE, który prawdopodobnie ma mieć swoją drugą odsłonę. Poprzednie sesje jak i dzisiejsza wskazują na wyraźne osłabienie złotówki. Dzisiejszy spadek był chwilową korektą, która w najbliższych dniach prawdopodobnie potwierdzi początek trendu wzrostowego. Średnia wartość euro podczas dzisiejszych notowań wyniosła 4,24 PLN.

Falujący kurs dolara

Dzisiejsze notowania pary USD/PLN poruszały się w trendzie spadkowym. Z poziomu 3,74 zostało zanotowane zejście do wartości 3,72. Zmienność tych kursów walut była spowodowana głównie czynnikami napływającymi z szerokiego rynku. Złotówka umocniła się zapewne tylko chwilowo, a duża liczba danych makro, która ma zostać opublikowana dziś popołudniu w USA prawdopodobnie spowoduje z powrotem przejęcie przewagi przez USD. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 3,73 PLN.

Frank pod presją Strefy Euro oraz polskich wyborów

Szwajcarska waluta ostatnio niepokojąco reagowała na informacje i dylematy związanych z programem luzowania ilościowego w Strefie Euro. Pogłoski o rozszerzeniu programu, którego celem miałoby być rozwiązanie problemu słabego wzrostu gospodarki i niskiej inflacji niepokoją Szwajcarski Bank Narodowy. Uważa on, że takie działania mogą spowodować umocnienie się CHF, który i tak już jest mocno przewartościowany. Szwajcarscy ekonomiści nie ukrywają, że jeżeli kurs pary bazowej EUR/CHF zejdzie w okolice 1,05 ich bank centralny będzie zmuszony do obniżki stóp procentowych, które są na już i tak rekordowo niskim poziomie. Natomiast czynnikiem, który wzmaga wahania na parze CHF/PLN są niedzielne wybory do polskiego parlamentu. Podczas dzisiejszej sesji poznaliśmy wartość bilansu handlu zagranicznego w Szwajcarii, który okazał się zaskakująco lepszy od prognoz.  Dzięki tym danym średnia wartość franka szwajcarskiego podczas dzisiejszej sesji wyniosła 3,92 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

20.10.2015 15:16
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000