KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Kryptowaluty nie dla Polaka

Polska robi się krajem coraz mniej gościnnym dla kryptowalut. Premier straszy regulacjami, Komisja Nadzoru Finansowego oraz NBP wskazują na same ciemne strony inwestowania w wirtualną walutę. W tym czasie na Read more
bank

Banki walczą o pieniądze. Mają do tego odpowiednie narzędzie

Banki nie pozostają bierne w walce z dłużnikami. Po zlikwidowaniu bankowego tytułu egzekucyjnego pojawił się nowy sposób na to, by mogły one odzyskać należności od klientów - mowa o sądowym Read more

Komentarz walutowy 21.04.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Europejski Bank Centralny postanowił pozostawić stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Notowania ropy naftowej stabilizują się. Protokół z ostatniego posiedzenia RPP miał neutralny wpływ na kurs złotego.

Stopy procentowe bez zmian

Notowania głównej pary walutowej po ogłoszeniu decyzji EBC o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie wzrosły do poziomu 1,13. Niestety euro udało się odrobić tylko część poniesionych wczoraj strat. Kolejnych wahań na parze EUR/USD należy się spodziewać po konferencji prasowej z udziałem M. Draghiego oraz po publikacji danych makro z USA. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,13 USD.

EUR/USD

kurs euro

Źródło: biznes.pl

Duża zmienność w oczekiwaniu na konkretny ruch

Para EUR/PLN boryka się ostatnio z dużymi wahaniami kursu. Wczorajszy siny spadek i dzisiejsze zdecydowane umocnienia euro może zapowiadać w najbliższym czasie zmianę kierunku notowań. Złoty do początku kwietnia pozostawał w fazie umocnienia, aktualnie wydaje się, że przewagę przejęło euro. Jednak ostatnie spadki na tej parze sugerują, że nie wszystko jest jeszcze przesądzone. Opublikowany dziś protokół z posiedzenia RPP nie zawierał nic, czego inwestorzy już by nie wiedzieli. Średni kurs euro wyniósł dziś 4,29 PLN.

EUR/PLN

kurs euro

Źródło: biznes.pl

Dolar ponownie po 3,80

Złoty osłabił się wobec dolara, którego kurs od początku dzisiejszej sesji systematycznie wzrastał. Naruszenie wartości 3,80 otworzyło drogę do kolejnego poziomu, którym jest 3,83. Dzisiejsze dane dotyczące liczby złożonych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych była mniejsza niż oczekiwano, co z jednej strony wsparło amerykańską walutę. Z drugiej strony wartość indeksu Fed z Filadelfii był dość słaby. Średni kurs dolara podczas dzisiejszej sesji wyniósł 3,80 PLN.

USD/PLN

kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Powrót franka do wzrostów

Notowania pary CHF/PLN również pokazały, że wczorajsze umocnienie złotego był przejściowe. Dziś kurs CHF powrócił powyżej 3,90. Zarówno frank jak i złoty w najbliższym czasie będą zależne od czynników napływających z szerokiego rynku. Średnia wartość franka podczas dzisiejszego handlu wyniosła 3,92 PLN.

CHF/PLN

kurs franka

Źródło: biznes.pl

Nowy szczyt funta

Dane dotyczące sprzedaży detalicznej, mimo że były słabe i rozczarowały wielu inwestorów, nie zrobiły większego wrażenia na kursie funta. Kierunek notowań pary GBP/PLN wydaje się, że jest wyznaczany przez czynniki lokalne wśród nich ciągle króluje temat Brexitu. W związku z tym, do czerwcowego referendum kierunek notowań na tej parze walutowej może ulec jeszcze zmianie. Średni kurs funta wyniósł dziś 5,47 PLN.

GBP/PLN

kurs funta, kurs GBP

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

21.04.2016 15:19
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000