KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

top10 kryptowalut, kryptowaluty, bitcoin, Ekantor.pl

Top 10 najpopularniejszych kryptowalut

Są setki kryptowalut i stale powstają nowe. Jedne od drugich mogą się różnić wyłącznie nazwą lub przeciwnie - całością struktury algorytmu. Niezależnie od tego największą popularność i - co za Read more

Nowy projekt ustawy frankowej zbyt łagodny dla banków

Zaprezentowany we wtorek najnowszy projekt ustawy frankowej spotkał się ze sporą falą krytyki. Jego wymiar jest łagodniejszy w skutkach dla banków, niż ten zaprezentowany w styczniu, a koszt z jakim Read more

Komentarz walutowy 21.05.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wyczekiwana przez wielu inwestorów publikacja protokołu z posiedzenia Komitetu Rezerw Federalnych niczym nowym nie zaskoczyła. Utwierdziła jedynie w przekonaniu, że do podwyżki stóp procentowych dojdzie najpewniej dopiero we wrześniu. Dzisiejsze notowania większe zmiany przyniosły na parze CHF/PLN. Ożywienie zaobserwowano również na parach z euro, które za sprawą dobrych publikacji makro umocniło się.

 

 

Dolar zwolnił po protokole Fed

Większość członków Fed według protokołu z kwietniowego posiedzenia uważa, że podwyżka stóp procentowych w czerwcu nie wchodzi w grę. W dalszym ciągu słaby I kwartał jest uważany za jednorazowe wydarzenie, a kolejny jak wskazują prognozy ma być dużo lepszy. Pojawiły się wśród przedstawicieli Komitetu obawy co do ewentualnych zmian mogących wystąpić za sprawą podwyżki stóp procentowych. Delegaci boją się, że reakcja rynku na nową politykę monetarną może być zbyt gwałtowna. Wszystko wskazuje jednak na to, że amerykańskie władze wszelkie zmiany wprowadzą najwcześniej we wrześniu, albo i jeszcze później. Te informacje nie zrobiły dużego wrażenia na parze EUR/USD. Wydaje się, że większe znaczenie dla dzisiejszego kursu miała informacja o tym, że grecki minister pracy podpisze porozumienie do końca maja. Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Junker potwierdził tą wiadomość. Jest to duży krok w stronę zakończenia negocjacji na linii Grecja – Unia Europejska. Dzisiejsze notowania głównej pary walutowej poruszały się w przedziale 1,10 – 1,11. Rynek wycenił dolara średnio na 1,11 euro.

 

Euro wypatruje greckiego porozumienia

Wczorajsze dane makroekonomiczne nie wsparły naszej waluty. Słabo wypadł odczyt cen producentów, który spadł o 2,6% oraz sprzedaży detalicznej, która również zmniejszyła się o 1,5%. Umocnieniem były za to słowa członka RPP Anny Zielińskiej-Głębockiej, która potwierdziła, że poziom stóp procentowych w Polsce jest adekwatny do bieżącej sytuacji. Musiałyby zaistnieć szczególne okoliczności aby dokonać zmian w polityce monetarnej. Wtorkowy spadek na parze EUR/PLN nie utrzymał się za długo, dziś obserwowaliśmy przesunięcie się kursu w górę do poziomu 4,09. Wieczorne wystąpienie publiczne szefa EBC nie powinno mocno wpłynąć na euro, rynek raczej nie spodziewa się dużych zmian w notowaniach walutowych za sprawą wypowiedzi Mario Draghiego. Średnia wartość EUR wyniosła dziś 4,08 PLN.

 

Osłabiona złotówka

Kurs USD/PLN od poniedziałku porusza się w trendzie wzrostowym. Dziś został już osiągnięty poziom 3,68 który był kontynuacją wczorajszej słabości złotego. W godzinach popołudniowych natomiast nastąpił spadek do wartości 3,65. Mało optymistyczne dane z polskiego rynku nie pomagają w umocnieniu się PLN względem USD. Amerykańska waluta mimo dzisiejszego lekkiego osłabienia, będzie piąć się w górę. Jeśli dzisiejsze popołudniowe dane makro okażą się pomyślne możliwe, że do końca tego tygodnia osiągnie wartość 3,70. Rynek wycenił dolara średnio na 3,66 PLN.

 

Frank podskoczył

Środowy skok franka z 3,88 do 3,92 potwierdził w tym tygodniu trend wzrostowy na parze ze złotówką. Dzisiejsze notowania tej pary walutowej były zależne od czynników ogólnoświatowych i poruszały się w przedziale 3,91 – 3,93. Główne wahania które dziś miały miejsce były spowodowane zagęszczeniem się sytuacji wokół Grecji, która jest już o krok od zakończenia negocjacji z UE. Średnia wartość franka wyniosła dziś 3,93 PLN.

 

 

Zespół ekantor.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

21.05.2015 15:29
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:
Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000