KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Wiza, czyli najpopularniejszy z paszportowych stempli

Podróżując po Unii Europejskiej możemy zupełnie zapomnieć o ich istnieniu. Co innego, jeśli wybieramy się w dalszą podróż - do Azji albo którejś z Ameryk. Tam bez pieczątki w paszporcie Read more
Mario Draghi, prezes ECB, Europejski Bank Centralny, Ekantor.pl

Mario Draghi – kim naprawdę jest prezes ECB?

Uwikłany w skandale finansowe opiewające na miliardy euro, zachował stanowisko prezesa Europejskiego Banku Centralnego przez całą kadencję oraz obronił pozycję jednego z najbardziej wpływowych ludzi świata. Draghi to zdecydowanie nietuzinkowa Read more

Komentarz walutowy 21.09.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Dziś uwaga inwestorów skierowana jest w stronę USA, gdzie zapadanie decyzja w sprawie wysokości stóp procentowych. Chociaż rynek nie spodziewa się zacieśnienia polityki na wrześniowym posiedzeniu, to wydźwięk późniejszej konferencji prasowej może silnie wpłynąć na nastroje.

 

Czas decyzji

Mimo słabszych danych z USA, dotyczących budownictwa mieszkaniowego, dolar pozostaje mocny. Przyczyną takiego zachowania amerykańskiej waluty nie jest wzrost oczekiwań wobec dzisiejszej decyzji odnośnie stóp procentowych, a  spodziewany ton wypowiedzi prezes Fed Janet Yellen na konferencji po posiedzeniu. Może się ona stać pierwszym, wyraźnym sygnałem zacieśniania polityki w grudniu. Taka atmosfera w połowie tygodnia sprawiła, że średni kurs euro wyniósł dziś 1,11 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Stabilnie, ale niepewnie

Krajowy wskaźnik koniunktury konsumenckiej, w porównaniu do zeszłego miesiąca, okazał się korzystniejszy i wyniósł -2,4, jednak dane te nie zostały odnotowane w kursie EUR/PLN. Po poniedziałkowym umocnieniu złotego, wywołanym korzystnymi wynikami produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej, wczoraj nastąpiła nieznaczna korekta, jednak euro wciąż pozostaje poniżej 4,30. Dziś sytuacja została ustabilizowana, a para ta wyczekuje na decyzję zza oceanu. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,29 PLN.
EUR/PLN

EUR. PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Siła dolara

Obawy , związane przede wszystkim z dzisiejszą konferencją po posiedzeniu FOMC, umacniają amerykańską walutę, która w szczycie osiągnęła dziś wartość 3,86. Rynek spodziewa się, że podczas dzisiejszej konferencji prezes Fed utrwali przekonanie o grudniowych podwyżkach stóp. Taki scenariusz będzie pretekstem do dalszego wzrostu dolara, którego średnia wartość osiągnęła dziś 3,85 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank odrabia stratę

Poniedziałkowe umocnienie złotego w parze z frankiem okazało się być chwilowe i już wczoraj rozpoczęła się aprecjacja szwajcarskiej waluty, która najprawdopodobniej wynika z atmosfery niepokoju panującej na rynku walutowym. Obawy wobec dzisiejszej postawy Fed sprawiają, że bezpieczna waluta znów zaczyna być dobrą alternatywą dla inwestorów. W związku z powyższym średnia wartość CHF wyniosła dziś 3,94 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Prognozy na przyszłość

Utrzymujący się od piątku spadek kursu funta, który w kulminacyjnym momencie osiągnął wartość 4,97 został wyhamowany. Dziś brytyjska waluta jest nieco silniejsza, a jej sytuacje można uznać za stabilną. Ekonomiści spodziewają się jednak , że przyszły rok nie będzie optymistyczny dla gospodarki tego kraju, co jest oczywiście związane z decyzją o opuszczeniu struktur UE. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,99PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

21.09.2016 15:23
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000