KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

flaga UE, Unia Europejska

Brexit. Początek batalii

29 marca 2017 przejdzie do historii Wielkiej Brytanii jako dzień oficjalnego rozpoczęcia Brexitu. Theresa May podpisała list, rozpoczynający dwuletnią procedurę opuszczenia struktur UE przez ten kraj.    I się ... Czytaj całość
UE, Unia Europejska,

Polexit – czy Polska ma plan ewakuacji?

Brexit staje się teraźniejszością, natomiast Frexit i Nexit możliwością. W mediach zaczęło się jednak pojawiać jeszcze jedno hasło - Polexit. Według zapewnień Jarosława Kaczyńskiego nie ma scenariusza, który zakładałby odejście ... Czytaj całość

Komentarz walutowy 21.09.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Dziś uwaga inwestorów skierowana jest w stronę USA, gdzie zapadanie decyzja w sprawie wysokości stóp procentowych. Chociaż rynek nie spodziewa się zacieśnienia polityki na wrześniowym posiedzeniu, to wydźwięk późniejszej konferencji prasowej może silnie wpłynąć na nastroje.

 

Czas decyzji

Mimo słabszych danych z USA, dotyczących budownictwa mieszkaniowego, dolar pozostaje mocny. Przyczyną takiego zachowania amerykańskiej waluty nie jest wzrost oczekiwań wobec dzisiejszej decyzji odnośnie stóp procentowych, a  spodziewany ton wypowiedzi prezes Fed Janet Yellen na konferencji po posiedzeniu. Może się ona stać pierwszym, wyraźnym sygnałem zacieśniania polityki w grudniu. Taka atmosfera w połowie tygodnia sprawiła, że średni kurs euro wyniósł dziś 1,11 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Stabilnie, ale niepewnie

Krajowy wskaźnik koniunktury konsumenckiej, w porównaniu do zeszłego miesiąca, okazał się korzystniejszy i wyniósł -2,4, jednak dane te nie zostały odnotowane w kursie EUR/PLN. Po poniedziałkowym umocnieniu złotego, wywołanym korzystnymi wynikami produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej, wczoraj nastąpiła nieznaczna korekta, jednak euro wciąż pozostaje poniżej 4,30. Dziś sytuacja została ustabilizowana, a para ta wyczekuje na decyzję zza oceanu. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,29 PLN.
EUR/PLN

EUR. PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Siła dolara

Obawy , związane przede wszystkim z dzisiejszą konferencją po posiedzeniu FOMC, umacniają amerykańską walutę, która w szczycie osiągnęła dziś wartość 3,86. Rynek spodziewa się, że podczas dzisiejszej konferencji prezes Fed utrwali przekonanie o grudniowych podwyżkach stóp. Taki scenariusz będzie pretekstem do dalszego wzrostu dolara, którego średnia wartość osiągnęła dziś 3,85 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank odrabia stratę

Poniedziałkowe umocnienie złotego w parze z frankiem okazało się być chwilowe i już wczoraj rozpoczęła się aprecjacja szwajcarskiej waluty, która najprawdopodobniej wynika z atmosfery niepokoju panującej na rynku walutowym. Obawy wobec dzisiejszej postawy Fed sprawiają, że bezpieczna waluta znów zaczyna być dobrą alternatywą dla inwestorów. W związku z powyższym średnia wartość CHF wyniosła dziś 3,94 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Prognozy na przyszłość

Utrzymujący się od piątku spadek kursu funta, który w kulminacyjnym momencie osiągnął wartość 4,97 został wyhamowany. Dziś brytyjska waluta jest nieco silniejsza, a jej sytuacje można uznać za stabilną. Ekonomiści spodziewają się jednak , że przyszły rok nie będzie optymistyczny dla gospodarki tego kraju, co jest oczywiście związane z decyzją o opuszczeniu struktur UE. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,99PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

21.09.2016 15:23
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000