KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Przyszłość m-commerce

Handel mobilny w Polsce. Czy m-commerce ma przyszłość?

Polacy pokochali nowe technologie, a wraz z nimi handel internetowy oraz płatności online. Mimo to wciąż niezbyt chętnie dokonujemy zakupów za pomocą urządzeń mobilnych. Co nas hamuje? Read more

Ile kosztuje zwiedzanie? Najpopularniejsze muzea w Europie [CENNIK]

Europejskie muzea są mekką dla koneserów sztuki. Co roku te największe odwiedzają miliony turystów z całego świata. W dodatku, wbrew powszechnej opinii, nie jest to przesadnie kosztowne. Zobacz, ile jest Read more

Komentarz walutowy 21.12.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Przedświąteczny nastrój na rynku walutowym? I tak, i nie. Złoty umocnił się wobec franka, dolara oraz euro. Natomiast na głównej parze walutowej wahań ciąg dalszy.

Wahania EUR/USD

Przedświąteczny handel na rynku walutowym miał być stonowany i nie zawierający większych zmian. Natomiast na głównej parze walutowej w godzinach porannych zanotowaliśmy osłabienie euro. EUR/USD z poziomu 1,0880 zeszło do 1,0850. Inwestorzy przed końcem roku prawdopodobnie próbują ustalić reguły gry. Z pewnością notowania w najbliższych dniach nie przebiją dołka 1,0800, ale również nie ma zagrożenia, że podskoczą powyżej 1,10. Dziś kalendarium makroekonomiczne było praktycznie puste, większych wrażeń należy spodziewać się jutro. Na rynku surowców natomiast oglądaliśmy dalszy spadek ceny ropy, która od zeszłego tygodnia systematycznie zbliża się do zrównania poziomu 36 USD za baryłkę. Niewątpliwie sytuacja przesycenia rynku dużą ilością tego paliwa odbija się w pewnym stopniu na kursie euro. Średnia wartość wspólnej waluty wyniosła dziś 1,08 USD.

Umocnienie złotego

Złoty w dalszym ciągu pozostaje umocniony. Od godzin porannych kurs euro spadł z 4,2740 do 4,2350. To dużo jak na jeden dzień. Na lokalnym rynku w dalszym ciągu przeważają czynniki polityczne, które w zależności od tonu raz wspierają złotego, raz działają na niekorzyść. Zmniejszona płynność spowodowana zbliżającymi się świętami niestety, ale często powoduje chaos, który przekłada się na mniej przemyślane transakcje. Opublikowane dziś dane o inflacji producenckiej dla Niemiec utwierdziły w przekonaniu, że deflacja nie odpuszcza. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,23 PLN.

Spadek dolara

Poniedziałek był również dobrym dniem dla naszej waluty w relacji do dolara. Para USD/PLN zanotowała spadek z poziomu 3,92 do 3,88. Powróciliśmy w ten sposób do wartości sprzed półtora miesiąca. Czy takie zejście w dół będzie trwałe? Ciężko powiedzieć, ponieważ nastrój przedświąteczny w większości przypadków wziął górę nad rozsądkiem. Podczas jutrzejszej sesji poznamy finalny odczyt PKB dla USA, co może, ale nie musi być powodem zmian w kursach. Podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym średnia wartość dolara wyniosła 3,89 PLN.

Osłabienie franka szwajcarskiego

„Frankowicze” może dostaną prezent na święta w postaci niskiego kursu franka. Już dziś był widoczny wyraźny spadek, z którego na pewno wielu się cieszyło. Para CHF/PLN w godzinach porannych zaczęła spadać. Z poziomu 3,9598 nastąpiło zejście do 3,9160. W najbliższych dniach możliwe są niewielkie skoki. Jutro w godzinach porannych poznamy bilans handlu zagranicznego Szwajcarii a w środę indeks instytutu KOF. Zarówno jeden jak i drugi wskaźnik może wywołać zmiany, ale tylko w sytuacji, gdy będzie odbiegał od prognoz, choć i tego nie można być do końca pewnym. Średnia wartość szwajcarskiej waluty wyniosła 3,91 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

21.12.2015 15:40
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000