KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Firma budowlana

Firmy budowlane – jak wejść na zagraniczny rynek i zacząć zarabiać w EURO

Sytuacja polskich firm budowlanych nie prezentuje się optymistycznie. Duża konkurencja, brak nowych inwestycji oraz niemożność odzyskania zaległości - to tylko część problemów, z którymi boryka się ten sektor. Wiele firm, ... Czytaj całość
Darmowe konta osobiste

Darmowe konto osobiste. Zobacz, które banki nie wezmą od Ciebie pieniędzy

Banki w Polsce coraz częściej poszukują alternatywnych źródeł przychodów. Tracą na tym klienci, ponieważ to oni obciążeni zostają częścią kosztów. Era darmowej bankowości powoli zaczyna się kończyć, jednak to nie ... Czytaj całość

Komentarz walutowy 22.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Wpływ na rynek walutowy mają różne czynniki: ekonomiczne, polityczne, społeczne, ale również te losowe, których nie przewidzimy. Dzisiejszy zamach terrorystyczny w Brukseli wywołał spore zmiany w kursach walut.

Dane makro w cieniu zamachu w Brukseli

Dzisiejszy poranek na rynku walutowym był trudny. Bruksela jest miejscem strategicznym, które ma duże znaczenia dla całego rynku finansowego. Spadek poniżej wartości 1,12 na parze EUR/USD jest tego dowodem. Notowania tych dwóch walut zeszły poniżej poziomu, który zakładaliśmy za minimalny. Dane makro, które zostały dziś opublikowane miały duży wpływ na zachowania kursu euro jednak nie tak silny jak można byłoby się spodziewać w normalnych okolicznościach. Średni kurs wspólnej waluty wyniósł 1,12 USD.

EUR/USD

2203eurusd

Źródło: biznes.pl

Złoty lekko osłabiony

Podczas dzisiejszej sesji euro otrzymało sporo danych makro, które nie do końca pomogły mu w umocnieniu się wobec naszej waluty. Rano został opublikowany indeks PMI dla przemysłu i usług w Niemczech i Francji oraz w Strefy Euro. Notowania pary EUR/PLN w tym czasie podskoczyły do wartości 4,26. Nie jest jednak do końca pewne, czy była to ich zasługa, czy raczej reakcja inwestorów na zamach terrorystyczny w Brukseli. Mimo dzisiejszych tragicznych wydarzeń uwagę inwestorów przykuły również wartości indeksu instytutu IFO oraz ZEW. Zarówno jeden jak i drugi wzrósł, co pozytywnie wpłynęło na euro. Średni kurs EUR podczas dzisiejszej sesji wyniósł 4,25 PLN.

EUR/PLN

2203eurpln

Źródło: biznes.pl

Wahania na parze USD/PLN

Tragedia, która miała miejsce w stolicy Belgii również miała istotny wpływ na notowania naszej waluty wobec dolara. Pierwszą reakcją złotego było osłabienie wobec USD do poziomu 3,81. Na odreagowanie nie trzeba było jednak czekać długo. Kurs dolara w okolicy południa powrócił do 3,78. Kolejnych silniejszych wahań możemy się spodziewać po publikacji indeksu PMI dla usług w USA. Średni kurs dolara podczas dzisiejszej sesji wyniósł 3,78 PLN.

USD/PLN

2203usdpln

Źródło: biznes.pl

Frank umocnił się wobec złotego

Frank szwajcarski podczas dzisiejszej sesji umocnił się wobec złotego. Nie był to dobry dzień na wymianę tej waluty. Paniczne reakcje inwestorów były dziś paniczne, a przez to niestety nieracjonalne. Przyczyniło się to do zwiększonej zmienności w wycenie tej waluty. Średni kurs CHF podczas dzisiejszego handlu wyniósł 3,90 PLN.

CHF/PLN

2203chfpln

Źródło: biznes.pl

Mocne osłabienie funta

Dzisiejsza publikacja inflacji CPI niestety nie pomogła funtowi w umocnieniu wobec złotego. Inflacja bazowa CPI w ujęciu rocznym pozostała bez zmian, co oznacza kolejny spadek funta. Do zejścia brytyjskiej waluty poniżej 5,38 przyczynił się również w dużej mierze dzisiejszy zamach w Brukseli. Średnia wartość GBP wyniosła dziś 5,38 PLN.

GBP/PLN

2203gbppln

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

22.03.2016 15:02
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000