KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Czy agencja Fitch postąpi podobnie jak Moody’s? Rating może zostać obniżony?

Po chwili spokoju rynek finansowy ponownie obudzi się do spekulacji, na temat tego, jaki wydźwięk będzie miał lipcowy raport agencji Fitch. Czy ostatnie obniżenie prognozy PKB należy traktować, jako ostrzeżenie? Read more

Emigrant nie, pracownik transgraniczny tak!

Wielu Polaków, którzy są przywiązani do swojego kraju oraz rodziny wybrali nieco inną formę emigracji zarobkowej, która w ich opinii jest lepsza niż stały wyjazd za granicę. Zarobki w euro, Read more

Komentarz walutowy 22.08.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Nadchodzący tydzień może okazać się kluczowy dla osłabionego w ostatnich dniach dolara. Mianowicie inwestorzy poznają wiele interesujących danych odnośnie amerykańskiej gospodarki, co może naświetlić kwestię podwyżki stóp procentowych. Pod tym kątem przyjrzą się oni również piątkowemu wystąpieniu szefowej Fed – Janet Yellen.

 

Ważny tydzień dla USD

Dolar nie radził sobie w ostatnim czasie dobrze na rynku walutowym. Umiarkowane dane dotyczące gospodarki Stanów Zjednoczonych oraz niezdecydowanie Fed, spowodowały wyprzedaż waluty. Mimo, że negatywne nastawienie inwestorów wobec USD się nie zmienia, to od czwartku można zauważyć korektę spadkowej tendencji względem euro. Znaczące dla tej pary okażą się najbliższe dni, kiedy poznamy dane z USA, a podczas piątkowego wystąpienia swoje stanowisko zaprezentuje Janet Yellen. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,13 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar, kurs euro

Źródło: bankier.pl

Globalne nastroje dyktują warunki

Opublikowane w miniony czwartek wyniki sprzedaży detalicznej oraz produkcji przemysłowej w Polsce skutecznie zatrzymały aprecjację złotego. Brak kluczowych odczytów krajowych w najbliższych dniach sprawia, że złoty najprawdopodobniej pozostanie pod wpływem globalnych czynników. W przypadku, gdy słowa Janet Yellen oddalą perspektywę podwyżki stóp w USA, można będzie liczyć na wsparcie dla walut rynków wschodzących, co umocni PLN względem euro, którego średnia wartość osiągnęła dziś 4,30 PLN.
EUR/PLN

EUR,PLN, euro, złoty, kurs euro

Źródło: bankier.pl

Zmagania w parze USD/PLN

Mimo, że koniunktura zarówno dolara, jak i złotego nie jest korzystna, to od piątku można zaobserwować wzrost notowań kursu amerykańskiego dolara, który jest niezwykle podatny na wszelkie informacje odnośnie ewentualnego zacieśniania polityki pieniężnej przez Fed. Pozytywnym impulsem okazały się niedzielne słowa Stanleya Fischera- członka Rezerwy Federalnej – który widzi szansę na podniesienie stóp jeszcze w tym roku, jeżeli szefowa Fed zaprezentuje podobną postawę, wpłynie to kojąco na USD, którego średnia wartość wyniosła dziś 3,80 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty, kurs dolara

Źródło: bankier.pl

Frank wyhamowuje

Dziś korekta widoczna jest w parze z frankiem szwajcarskim, który od czwartku zyskiwał względem polskiej waluty, co było związane z wygaszaniem się optymistycznych nastrojów po propozycji nowej ustawy frankowej. Silnym czynnikiem działającym na niekorzyść złotego okazały się natomiast negatywne dane dotyczące aktywności ekonomicznej w Polsce. Za ewentualne wahania w tej parze, mogą w rozpoczynającym się tygodniu odpowiadać czynniki globalne. Średnia wartość franka wyniosła dziś 3,95 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty, kurs franka

Źródło: bankier.pl

Odpoczynek funta

Od czwartku funt stara się odreagować silny spadek notowań, jaki nastąpił po podjęciu przez Brytyjczyków decyzji o opuszczeniu struktur Unii Europejskiej. Wpływ na takie zachowanie mogły mieć korzystne informacje odnoszące się do sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii, które mogły nieco oddalić perspektywę kolejnego luzowania polityki pieniężnej przez BoE. Mimo to inwestorzy pozostają nieufni wobec funta, który nie zdołał pokonać dziś granicy 5,00 i jego średnia wartość wyniosła dziś 4,98 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

22.08.2016 15:55
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000