KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Co wpływa na kursy walut?

Co wpływa na zmiany kursów walut?

Kursy walut ulegają ciągłym zmianom. W ciągu dnia te zmiany mogą być praktycznie niezauważalne, ale w skali tygodnia, miesiąca lub kwartału bywają znaczące. Warto jest wiedzieć, co wpływa na zmiany ... Czytaj całość
oszczędzanie na święta

Skuteczne sposoby na zmniejszenie świątecznych wydatków

Statystyczny Polak wyruszy na świąteczne zakupy w pierwszej połowie grudnia. Swoim bliskim kupi perfumy, kosmetyki, słodycze i książki. Na ten cel przeznaczy 489 złotych. Resztę wydatków pochłonie jedzenie ... Czytaj całość

Komentarz walutowy 22.09.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Czwartek na rynku walutowym upłynął na analizowaniu wczorajszej wypowiedzi prezes Fed po posiedzeniu w sprawie stóp procentowych, które jak się spodziewano, pozostały na dotychczasowym poziomie. Słowa Janet Yellen ponownie skierowały uwagę inwestorów na dane makroekonomiczne.

 

Niespodzianek nie było

Wzrost notowań euro o 0,51% to efekt wczorajszej decyzji jaka zapadła w Stanach Zjednoczonych. FOMC pozostawiło stopy procentowe na dotychczasowym poziomie 0,25-0,50%. Mimo, że szansę na taki ruch w grudniu wzrosły, to nastroje na rynku są optymistyczne, a to za sprawą złagodzenia postawy banku wobec dalszego zacieśniania polityki pieniężnej, które ma następować w sposób stopniowy. Łagodny ton wypowiedzi Janet Yellen osłabił dolara i sprawił, że średnia wartość euro wyniosła dziś 1,12 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty jeszcze silniejszy

Spokojne nastroje rynku wspierają waluty rynków wschodzących. Silniejsza w ostatnich dniach pozycja złotego względem euro, wynikająca z dobrych, krajowych danych została umocniona informacjami z USA. Chociaż szansę na zacieśnienie polityki monetarnej w grudniu przez Fed są wyższe, to jednak jest to dość odległa perspektywa. Tym bardziej, że w między czasie rynek będzie śledził wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. W wyniku takiej koniunktury średnia wartość euro wyniosła dziś 4,28 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Gołębia postawa prezes Fed

Silna deprecjacja dolara została odnotowana w parze ze złotówką. Nim świat poznał decyzję Fed, średnia wartość amerykańskiej waluty utrzymywała się na poziomie 3,85 PLN. Kluczowe okazały się słowa prezes Rezerwy Federalnej Janet Yellen, która zaznaczyła, że takie zachowanie ze strony banku nie wynika z obaw o gospodarkę USA,  a z chęci poczekania na większą ilość danych. Podczas wczorajszego posiedzenia trzech decydentów nie zgadzało się z podjętą decyzją. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,80 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Spokojna reakcja

Decyzja amerykańskiego banku centralnego, choć w mniejszej skali, odzwierciedliła się również w kursie franka. Wzrost złotego nie był jednak ani zbyt silny, ani gwałtowny, ani stały.  Do czasu publikacji znaczących danych krajowych, notowania tej pary pozostaną pod wpływem globalnych nastrojów. Przedstawiony dziś protokół z posiedzenia RPP wykazał, że obniżka stóp procentowych w Polsce w nadchodzących kwartałach nie jest wykluczona. Najbliższe posiedzenie w tej sprawie 5 października. Średnia wartość franka wyniosła dziś  3,93 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt pozostaje słaby

Po chwilowym odpoczynku od spadków, brytyjska waluta znów traci na wartości. Dziś rynek otrzymał kolejne informacje z Wielkiej Brytanii. Wskaźnik przedstawiający kierunek zmian poziomu zamówień wypadł słabiej niż prognozowano i tak jak w poprzednim miesiącu wyniósł -5.  Członkini BoE Kristin Forbes w swoim wystąpieniu  była bardziej optymistyczna niż inwestorzy i stwierdziła, że spowolnienie gospodarki jest nieznaczne, w związku z czym nie ma podstaw do dalszego luzowania polityki monetarnej. Dziś funt osiągnął średnią wartość 4,97 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

22.09.2016 15:24
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000