KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Banki, bankowość online - co warto wiedzieć

5 pytań na temat Twojego konta osobistego, na które musisz znać odpowiedź

Co zrobić z nieaktywnym kontem bankowym, jaką kartą płacić w internecie i ile pieniędzy możemy wysłać przelewem? Odpowiedzi na te pytania warto poznać wcześniej, by uchronić się przed kosztami i Read more
Błąd w przelewie, zły numer konta

Błąd w przelewie – jak naprawić kosztowną pomyłkę?

Opłaty za mieszkanie, zakupy w Wielkiej Brytanii, wymiana walut w Ekantor.pl. Wszystko załatwisz niemalże jednym kliknięciem. Co jednak zrobić, gdy po zaakceptowaniu transakcji okaże się, że podałeś błędne dane? Read more

Komentarz walutowy 22.10.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dziś rynek walutowy niecierpliwie wypatrywał informacji z posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego. Notowania złotego na parze z euro i frankiem wyhamowały wzrost, natomiast para USD/PLN zmagała się z silnymi wahaniami.

 

Mario Draghi w centrum uwagi

 
Podczas dzisiejszej sesji poznamy decyzję szefa EBC w sprawie wysokości stóp procentowych oraz opinię i dalsze plany związane z programem QE. Powrót deflacji spowodował nacisk ze strony inwestorów na konkretne ruchy. Takie oczekiwania ma większość uczestników rynku walutowego. Od początku tygodnia trwały przepychanki na parze EUR/USD, które wydaje się, ze dopiero podczas dzisiejszej sesji ukazały potencjalnego zwycięzcę. Dolar usilnych próbach umocnienia przesunął się w trakcie trwania dzisiejszej sesji bliżej poziomu 1,12. Z danych makroekonomicznych istotne dla USD będą jedynie wnioski o zasiłek dla bezrobotnych. Średni kurs dolara wyniósł dziś 1,13 EUR.

Czwartkowe popołudnie istotne dla inwestorów

 
Zbliżające się wybory osłabiły złotego, który dopiero dziś złapał chwilę oddechu. Po zaliczeniu nowego szczytu, który zbliżył się do wartości 4,29 nastąpił spadek do 4,2717, a następnie powrót do 4,28. Im bliżej wystąpienia prezesa Europejskiego Banku Centralnego, tym bardziej nasilały się spekulacje. Oczekiwania uczestników rynku są bardzo podobne, jeśli wypowiedz M. Draghiego będzie gołębia możemy spodziewać się osłabienia wspólnej waluty z korzyścią dla naszej. Natomiast bardziej należy nastawić się na to, że szef EBC nie zdradzi zbyt wiele szczegółów, co może, ale nie musi nasilić wahania. Dla PLN dodatkowym czynnikiem ryzyka są niedzielne wybory, których wynik dla wielu jest już przesądzony. Rynek czeka na to, co przyniesie poniedziałek, czyli oficjalne wyniki. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,27 PLN.

Silne wahania na parze USD/PLN

Notowania pary USD/PLN miały dziś bardzo burzliwy przebieg. Kurs wahał się od 3,7760 do 3,7873. Brak bardziej istotnych publikacji makroekonomicznych dla Stanów Zjednoczonych spowodował, że głównym czynnikiem oprócz wahań na chińskiej giełdzie będzie popołudniowa konferencja prasowa po posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego. Średnia wartość dolara podczas dzisiejszej sesji wyniosła 3,77. Istnieje duże prawdopodobieństwo zmian w dalszej części sesji, które mogą okazać się niekorzystne dla złotego.

Wyhamowanie franka

Wczorajsze 3,95 było sporym zaskoczeniem dla wielu inwestorów. Ostatni raz taką wartość widzieliśmy w lipcu i już wtedy wielu z nas miało nadzieję, że to ostatni raz. W sytuacji, gdy szwajcarska waluta jest tak droga po ratunek kredytobiorcy mogą udać się tylko do kantorów internetowych. Jak widzimy wczorajsze plotki o interwencji Szwajcarskiego Banku Narodowego były jedynie spekulacją rynku. Patrząc na dzisiejszy spadek bardziej można się pokusić o stwierdzenie ingerencji w kurs franka aniżeli wczoraj. Średnia wartość szwajcarskiej waluty podczas dzisiejszej sesji wyniosła 3,92 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

22.10.2015 15:00
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000