KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

spread walutowy

Spread walutowy – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Każdy kto choć raz wymieniał walutę spotkał się z pojęciem spreadu walutowego. Szczególnie głośno zrobiło się o nim w kontekście kredytów hipotecznych zaciągniętych we frankach szwajcarskich. Polacy uświadomili sobie wtedy, Read more

Emigrant nie, pracownik transgraniczny tak!

Wielu Polaków, którzy są przywiązani do swojego kraju oraz rodziny wybrali nieco inną formę emigracji zarobkowej, która w ich opinii jest lepsza niż stały wyjazd za granicę. Zarobki w euro, Read more

Komentarz walutowy 23.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Podczas wtorkowej sesji dolar pogłębił swoją przewagę wobec euro. Nasza waluta natomiast miała trochę gorszy dzień, co dało się najbardziej zauważyć na parze z frankiem szwajcarskim, wobec którego osłabiła się najbardziej.

Dolar czeka na kolejny impuls

Sytuacja na parze EUR/USD wskazuje na to, że wspólna waluta jest obciążona napięciem lokalnego rynku związanego z ryzykiem opuszczenia UE przez Wielką Brytanię. Ma to również związek z ogłoszeniem referendum w sprawie dalszego członkostwa tego kraju, które zostało zaplanowane na 23.06.2016 roku.  Kurs wspólnej waluty dotknął dziś poziomu 1,09. To, czy zostanie on utrzymany zależy teraz od najbliższych danych makro, z których najistotniejsza dla rynku wydaje się czwartkowa publikacja inflacji konsumenckiej dla Strefy Euro oraz piątkowa rewizja PKB dla USA. Średni kurs euro wyniósł dziś 1,10 USD.

EUR/USD

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

Chwilowy zastój na EUR/PLN

Niewielką zmianę w układzie notowań pary EUR/PLN dało się zauważyć podczas dzisiejszej sesji. Euro po wczorajszym osłabieniu dziś próbowało odzyskać część poniesionych strat. Niestety opublikowany rano indeks instytutu IFO trochę mu to uniemożliwił, ponieważ osiągnął najniższy od końca 2014 roku rezultat. 105,7 pkt wobec 107,3 pkt prognozowanych wskazuje na pogorszenie się oczekiwań niemieckich menadżerów wobec tamtejszej gospodarki. Dziś średni kurs euro wyniósł 4,36 PLN.

EUR/PLN

dzisiejszy kurs euro w kantorze internwtowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1092,profile-wykresy.html

Dolar na fali wzrostowej

Dolar korzysta z fali, która utworzyła się po lepszych niż zakładano danych o inflacji w USA. Dzięki niej jest utrzymywany wzrost na parze USD/PLN. Dziś z poziomu 3,94 nastąpiło podbicie do 3,97. Jeśli podczas tej sesji amerykańska waluta otrzyma kolejny impuls w postaci dobrych danych makro, istnieje duże prawdopodobieństwo, że kurs zbliży się do poziomu 4,00. Podczas dzisiejszych notowań średni kurs USD wyniósł 3,96 PLN.

USD/PLN

średni kurs dolara w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Frank ponownie w górę

Wypowiedź szefa SNB Thomasa Jordana na temat sytuacji franka była jak zwykle wyważona i dostosowana do jego obecnego, zawyżonego poziomu. W zasadzie nic nie zmieniła w notowaniach pary CHF/PLN. Kurs szwajcarskiej waluty dziś powrócił do poziomu 3,99. Równo po dwóch tygodniach spadków został zanotowany silny prawie 5 groszowy wzrost. Być może jest to tylko chwilowe zboczenie z trasy, które rynek szybko sprowadzi na właściwy tor. Złoty w najbliższych dniach niestety nie będzie miał czym umocnić swojej pozycji. Może liczyć jedynie na wsparcie ze strony czynników zewnętrznych. Średni kurs franka wyniósł dziś 3,99 PLN.

CHF/PLN

średni kurs franka w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html


cele informacyjne komentarz walutowy

23.02.2016 15:15
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000