KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Ile zarabia twój sąsiad – czy Polacy powinni ujawnić swoje zarobki?

Sąsiad mający wgląd do naszych zarobków? W Szwecji i Norwegii taki system się sprawdza, w Polsce zapewne spotkałby się ze sprzeciwem społeczeństwa. A jak się okazuje, ujawnienie informacji o zarobkach, Read more
Wyzwanie 520 zł bez wysiłku w rok [DARMOWY FORMULARZ DO WYDRUKU Ekantor.pl]

Wyzwanie: 520 zł bez wysiłku w rok [DARMOWY FORMULARZ DO WYDRUKU]

Mówią: grosz do grosza a będzie kokosza. Co prawda nie wiemy, kto jako pierwszy wypowiedział te słowa, ale wiemy, że miał 100% racji. Bo kwota, za którą możesz kupić kawę Read more

Komentarz walutowy 23.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Na dzisiejsze notowania walut największy wpływ miały wystąpienia publiczne przedstawicieli Fedu. Wczorajsze zamach w Brukseli powoli schodzi na drugi plan. Zmienność na rynku jednak dalej była dość duża.  

Osłabienie euro trwa

Dzień po zamachu terrorystycznym w Brukseli rynek walutowy powoli się stabilizuje. Notowania głównej pary walutowej osunęły się z poziomu 1,12 w okolice 1,1170. Przyczyniła się do tego prawdopodobnie wypowiedz J. Bullarda, który uważa że kolejna podwyżka stóp procentowych powinna być mocniejsza niż zakłada to większość decydentów. Podczas dzisiejszej sesji poznamy jeszcze wartość sprzedanych nowych domów w USA, która może pogłębić przewagę dolara nad euro, o ile okaże się zgodna z prognozami. Średni kurs EUR wyniósł dziś 1,11 USD.

EUR/USD

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: biznes.pl

Euro w dalszym ciągu niestabilne

Wspólna waluta była dziś niestabilna. Kurs euro wahał się w przedziale 4,2450-4,2550. Sytuacja, jaka miała miejsce wczoraj w Brukseli będzie jeszcze przez chwilę ciążyć naszej walucie, ponieważ inwestorzy obawiają się ponownych ataków w Europie. Z racji zbliżających się świąt Wielkanocnych oraz braku ważniejszych danych makroekonomicznych ze Strefy Euro, negatywny nastrój na rynkach finansowych może utrzymać się trochę dłużej niż miało to miejsce podczas zeszłorocznego zamachu w Paryżu. Dzisiejszy średni kurs EUR wyniósł 4,25 PLN.

EUR/PLN

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: biznes.pl

Aprecjacja dolara

Dolar korzysta ze słabości złotego i niepewnej sytuacji geopolitycznej całej UE. Kurs pary USD/PLN powrócił w okolice poziomu 3,80. Prawdopodobnie jest to chwilowa korekta, która zakończy się zbliżeniem do wartości 3,82 gdzie aktualnie znajduje się ostatni szczyt. Zwiększoną zmienność na tej parze możemy zaobserwować jeszcze po publikacji danych makro oraz wystąpieniu publicznym szefa Fedu z Filadelfii (Patrick Harker). Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,80 PLN.

USD/PLN

dzisejszy kurs dolara

Źródło: biznes.pl

Frank szwajcarski podczas dzisiejszej sesji ponownie umocnił się wobec złotego, ale nie aż tak bardzo, jak miało to miejsce wczoraj. Kurs CHF/PLN wahał się w przedziale 3,88-3,90, jednak nie ma raczej szans na to, aby złoty odzyskał przewagę. Frank pozostaje pod wpływem czynników ogólnoświatowych, ponieważ najbliższe dane makroekonomiczne, które mogą mieć wpływ na jego wycenę poznamy dopiero po przerwie świątecznej. Średni kurs CHF wyniósł dziś 3,90 PLN.

CHF/PLN

średni kurs funta w ekantor.pl

Źródło: biznes.pl

Tani funt

Para GBP/PLN wahała się dziś dość mocno, zwłaszcza przez pierwszą część sesji. Na początku tygodnia wydawało się, że zejście poniżej 5,40 jest mało prawdopodobny. Jednak wczorajszy zamach terrorystyczny wywołał kolejną falę uderzeniową, która sprowadziła kurs funta najpierw poniżej 5,39, a dziś już poniżej 5,37. Ostatni raz funt był tak nisko wyceniany na koniec 2014 roku. Średni kurs GBP wyniósł dziś 5,36 PLN.

GBP/PLN

dzisiejszy kurs franka

Źródło: biznes.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

23.03.2016 15:25
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000